Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Amelio:)W playu dają przez miesiąc na sprawdzenie,jaki jest zasięg po miesiącu można zwrócić bez żadnych konsekwencji. Podobno,piszę podobno my my braliśmy na spróbowanie,a że w nowym domu chodzi,to pozostał;). Powiem,że przeprowadzka nie taka straszna jak ją opisują;). najważniejsze,to zaopatrzyć się w dużą ilość kartonów i wielkich worów np 160l. My co prawda przeprowadzaliśmy się przez kilka miesięcy. Tzn rzeczy niepotrzebne na teraz,rzeczy zimowe,niektóre zabawki,ksiązki, szkło zawsze zabieraliśmy gdy jechaliśmy do domu,coby nie robić pustych przebiegów. Na koniec pozostały dożo gabarytowe rzeczy. Ale znoszenie ich z 3 pietra i tak dało się odczuć. Moim zdaniem najgorsze jest rozpakowywanie, makabra. Ale i to da się przeżyć:yes:.

A zdradzisz jaka kuchnia jest w planach,czy już jest wybrana,może mi to gdzieś uciekło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam, play nie ma zasięgu ale mam wreszcie telefon i od razu wysłałam zamówienie do Netii, zobaczę co mi odpowiedzą. Kupiłam 3 op. dużych worów, latam po sklepach i zbieram kartony, już cały pokój nimi zawalony:D i zaczęłam opróżnianie mebli, ło matko czego tu nie ma:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Budowanie się skończyło to i dziennik budowy się zakończył, teraz będzie to dziennik dupereli no i ogrodu oczywiście też:yes: pierwsze co robię w pracy to przeglądam nowe wpisy na forum, niedługo może doczekam się swojego kompa w domu i w zimowe wieczory będę też tu zaglądać, to jest jak nałóg:D A wiosną trzeba będzie pomyśleć o nowych "budowach" - śmietnik, kompostownik, drewutnia, jakaś wiata na przyczepkę bo młody za pół roku kończy 18 i może będzie chciał mieć swojego pojazda więc przyczepka będzie musiała wyprowadzić się z garażu ale to wszystko wiosną, teraz zimno, pochmurno to i mnie smutek ogarnął że coś co było mi siłą napędową raptem się skończyło:( Nic to, idą Święta trzeba myśleć o przyozdabianiu domku:) i cieszyć się że nikt nad głową nie hałasuje, że samochodzik mieszka w garażu, że zakupów nie muszę targać z daleka bo blokarze zastawili cały przyblokowy parking, że można w domku krzyczeć, muzy na cały zycher słuchać, grać w piłkę, piesa samego wypuścić.... tylko już trochę czuję w nogach te 2x dłuższe odcinki: kanapa-łazienka, kanapa-kuchnia, salon-kuchnia-garaż ;)

Do pracy dziś jechałam tyle samo czasu co poprzednio bo chociaż mieszkam 3 km dalej to łatwiej mi włączyć się do głównej szosy poza miastem, a codzienne wyjazdy z samego blokowiska były koszmarem....

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też i ja tak mam, wcześniej całe życie w ruchu a teraz, trzeci rok 8 godzin na jednym krzesełku, koszmar:eek: więc wcale nie martwi mnie to bieganie i już śniegu nie mogę się doczekać żeby łopatą pomachać ;)oby w złą godzinę te słowa nie padły.

W jednym z zacnych dzienników wyróżnionych w konkursie padło stwierdzenie, że wybierają parterówkę bo w tych z poddaszem na górze latem jest gorąco a zimą zimno:eek: Gosiek, zauważyłaś to u siebie? Ja mam wrażenie że teraz na poddaszu mam ciut cieplej niż na dole gdzie otwiera się drzwi na dwór i do chłodniejszego garażu, takie zjawiska występowały w starym domku rodziców gdzie strych nie był ocieplony tak jak teraz się robi 20-25cm wełny. Ludziska swoimi nie sprawdzonymi opiniami krzywdzą nasze domki:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poddaszu mam cieplej gdy w upalne dni otwieram okna, ale zamknięte i zasłonięte zasłonkami nie dają większego upału niż na dole.

Natomiast zimą mam na górze ,,podłogówkę" choć jej nie mam :cool:. Podłogówka z parteru daje tyle ciepła do góry, że i tam mam ciepło ;)

 

Zimno to mam zimą na strychu, a upał w upały... ale tam nie muszę siedzieć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos schodów, to choć mam kolana w nie najlepszym stanie, to codzienne chodzenie po schodach (dobrze wymierzonych) poprawia sprawność moich nóg w przeciwieństwie schodów w bloku, po których drałowaniu od razu w kolanach odczuwałam (i to jest różnica chyba 1 czy 1,5 cm :rolleyes:)

 

A na parterowy dom to trzeba mieć dużą działkę... i więcej kasy na dach :p:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio, gratuluję zakończonej budowy, miejsca na ziemi, azylu, do którego możesz zawsze wracać! Oby sie Wam tam cudownie żyło! I nie opuszczaj nas, możesz ewentualnie przenieść się na wątki o ogrodach, ale nie znikaj!

Dzięki za życzenia:) bedę nadal bazgrolić no bo co cały dzień w pracy robić a i przyzwyczaiłam się do forum:Dnareszcie po kilku miesiącach niemożności przez "unowocześnienie" forum mogę wchodzić w wątek budujących Planetę i bedę śledzić postępy budowlane innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...