Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Amelio już wcześniej przekonałam się, że te kupne wynalazki to świństwo, albo zleżałe :(

 

Ostatnio wymyśliłam podstawkę plastikową pod kwiatek przybita gwoździem do stojącej dechy - kołka w to łychą nakładam smalec roztopiony z nasionami słonecznika, siemienia nie chcą ruszyć, ale u mnie głównie sikorki. Koniecznie trzeba dodać nieco oleju żeby aż tak się smalec w kamień nie zamieniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonecznik łuskany, jak nie chcesz potem sprzątać łupin - sypałam i kaszę i płatki i łamane jakieś ziarna kupowane na targu specjalnie dla ptaków, ale teraz najprościej i najtaniej wychodzi mi słonecznik, resztą sikorki raczej gardzą i tylko myszy i moje ,,ptaszki" potem to wybierają z ziemi :mad:

 

Słonecznik i smalec kupuję w Lidlu, nie wiem czy koło ciebie jakiś jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

O rany ale się narobiło :( ale coś musisz mieć skopane z obróbką dachu ? Skąd taka woda na rynnie spustowej, a roztapiający się śnieg powinien być w rynnie a nie chlapać wodą na dół.

 

Mam nadzieję, że Twój cyprysik będzie się miał dobrze, u sąsiadów ubiegłej zimy duża już conika była cała zlodowaciała, ale wiosną już była jak nowa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powierzu w cieniu było -12st :eek: to co kapało to z nawisu śnieżnego w zacisznym koszu między dużym dachem a daszkiem nad wejściem. Śnieg tu leży od pierwszych opadów gdy jeszcze było na plusie, w czasie silnych mrozów zlodowaciał, zakrył wlot do rynny i to co słoneczko przygrzeje leci sobie po wierzchu.

2 dni kombinowałam ze zdjęciami bo kiedyś już próbowałam się zarejestrować w Imageshacku i zapomniałam jak się nazywam:rotfl:ale w końcu się udało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...