Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nawet nie wiesz jak się cieszę, że porzeczka znalazła w końcu swoje miejsce. Mój m jak się dowiedział, że w końcu odebrałaś krzak zdecydował gdzie wsadzić resztę na słońcu i zabrać je z cienia :lol2:

 

U Ciebie wszystkie roślinki mają swoje miejsce, i za chwilę rozrastają się jak szalone :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ub. roku dałam Azofoskę na wszystko liściaste a teraz oddzielnie kupiłam dla róż, powojników, hortensji, borówek, trawy, balkonowych, różaneczników (pozostałe dostały azofoskę) i dla iglaków. Chyba takie zróżnicowanie nawozów to jednak nie całkiem nabijanie klienta w butelkę:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Uwielbiam języczki, choć ich już nie mam. Kiedyś gdy mieliśmy wielki staw, były i języczki pomarańczowe, niestety potopiły się a potem już o nich zapomniałam. Ale nawet nie miałam pojęcia o takiej odmianie Przewalskiego, Przewalskiego to tylko koniki znam ;) A ta odmiana przepiękna i rośnie nie dość, że bez wody, to jeszcze w słońcu?

 

Sucza wygląda bardzo niewinne... co tam nos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce tam dochodzi po 18-tej, to strona płn-zachodnia. I ja nie znałam odmian, doszłam po zdjęciach w necie;)

Jedyne centrum ogrodnicze koło mnie, które kiedyś miało piękne rośliny z hodowli własnej i sprowadzane z najlepszych szkółek i z Holandii pada po wybudowaniu Castoramy:eek: mimo że mają większy wybór i wszystko tańsze (np. worek ziemi czy kory po 6-7 zł a w Casto 9-12zł) to ludziska i tak kupują w markecie:eek: szkoda... widać że mają kryzys, to co jeszcze tam jest to takie zaniedbane, mało sprowadzają a już ciekawych rzadkich odmian wcale:(

Suczyca po zamordowaniu mojej ulubionej żaby dostała ostrą reprymendę i tak się przejęła że śpi w 'swoim" pokoju na dole, gdzie ma do wyboru transporterek z miękką podusią lub domek z płaskim materacykiem i wcale nie wybiera się do mnie mimo że przez 8 lat spałyśmy razem:eek: dla mnie to lepiej bo po codziennym kopaniu w ziemi tylko łapy jej myję, nie muszę całej kąpać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że jesteś zdolna - drewutnia na medal :)

 

 

Dziś na targu zawitał pan, przejazdem z okolic Torunia. Miał całą masę roślin... i dwóm się nie oparłam ;)

 

Kupiłam klon cukrowy coś koło 20 cm wysokości i chińskiego derenia COUSA.

 

http://allegro.pl/deren-cousa-chinski-i2512008219.html

 

Sprzedawca miał całą masę różnych chciejstw ogrodowych, choć sporo na szczęście dla mnie, potrzebowało zimę przeczekać w pomieszczeniu - na szczęście te od razu odpadały w przedbiegach :lol2: - już mnie nie kusiły

 

 

a tu link do aukcji na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4153901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klona cukrowego jeszcze nie widziałam ale ten dereń wygląda zupełnie jak jaśminowiec :oszkoda tylko że lubi gleby przepuszczalne i wapienne, u mnie na glinie najlepiej rosną mchy i szczawie;)

za dobrze masz - nie dość że dobra szkółka blisko to i na targu same ciekawostki;)

przy okazji - z małżem już ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Amelio, już znacznie lepiej :) nawet trawę kosi :cool:

 

Też nie mam gleby przepuszczalnej tam gdzie derenia chcę wsadzić, ale mam nadzieję, że sobie poradzi... i nie zmarznie. Jak młodość przeżyje to potem mają się mieć dobrze obie rośliny. Klon ma rosnąć w naszym klimacie zamiast do 40 m tylko 9 - i całe szczęście :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...