Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

Dopiero tydzień temu gdy się zahartowały (chyba;)) i tylko róże i młode magnolie, resztę obkopczykowałam a okrywać będę w mroźne noce na przedwiośniu - głównie hortensje i różaneczniki. Nie mogę okryć jeżyny bo ma w tym roku bardzo grube pędy nie dające się przygiąć do ziemi ale jeśli zmarznie to trudno, mam z niej bardzo dużo tegorocznych przetworów:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ładnie pookrywałaś, u mnie niestety dalej bez zmian :cool: Nie widziałam w Lidlu tego karmnika, a bardzo by mi się przydał. U mnie roztopiony smalec mieszam z nasionami różnymi i gdy zastygnie wkładam w siatki plastikowe po warzywach, ale dzięcioły jak się biorą do jedzenia to siatki szybko są w strzępach :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć serdeczne życzenia.

Niech świąteczne dni będą czasem duchowej refleksji, rodzinnego ciepła i szczęścia,

spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień .

Życzę, aby Nowy 2013 Rok, upłynął w spokoju, zdrowiu i pogodzie,

przynosząc wiele osobistych i zawodowych sukcesów i radości.

 

http://traler.blox.pl/resource/MerryChristmas_400x400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę , jak sprawują się płytki na podłodze Antiguer Beige, czy jesteś z nich zadowolona , czy są pracochłonne. Nie mam czasu na bieganie ze szmatą i pucowanie płytek. Proszę o opinię i dodatkowe zdjęcia.

 

Płytki są super!!! Bardzo mocne, nic nie odprysnęło nawet jak spadł czubkiem duży nóż, a w utrzymaniu czystości po prostu rewelacja, wcale nie widać na nich brudu i świetnie się myją H2O-mopem. Oczywiście zwykły mop też wystarczy bo dzięki temu że są matowe i maziajowate to nie widać na nich żadnych przemazów:cool:

Więcej zdjęć znajdziesz w moim dzienniku, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio kochana,

Życzę Ci, Wszystkiego Co Najlepsze w Nowym Roku. A co jest dla Ciebie to Najlepsze to Ty sama wiesz najlepiej, więc właśnie tego Ci życzę. Niech Ci się spełni wszystko co sobie wymarzyłaś!

http://images10.fotosik.pl/3115/8aad796d4c7ffeb7.jpg

Edytowane przez Jagna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Amelio, późno trafiłam do Twojego dziennika budowy, kończysz już wpisy jak widzę. Muszę wyrazić podziw dla Twojej pracowitości, profesjonalizmu, uporu i humoru. Historia życiowa zawiła i trudna a tak pięknie się skończyła, wybudowałaś DOM applause1.gif. Ogród też piękny i klimatyczny.

Życzę Ci wielu radości i ciesz się każdym następnym osiągnięciem.

pozdrawiam i oby do wiosny flower1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania za miłe słowa:)

wpisów nie kończę! tylko zafundowałam sobie nowy aparat foto i jeszcze się go nie naumiałam :oops: a wpisy ze zdjęciami sa dużo ciekawsze:yes:

też nie mogę doczekać się wiosny, mam mnóstwo nowych pomysłów na ogród, będę wsadzać, przesadzać, zmniejszać powierzchnię trawnika, zakładać oczko wodne.... tylko niech ta zima szybciej sobie pójdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie dość, że przymrozki się szykują, ale one przyjdą i pójdą ale nowy dach to naprawdę nie przelewki :bash: bardzo współczuję.

 

Najgorzej, że budując dom i wybierając posadowienie domu nie uwzględniłaś, że możesz mieć takich sąsiadów :eek: a jeszcze jak zaczną palić i dym z komina zawiewać będzie na Ciebie to totalna masakra. Czy w sprawie gazu coś drgnęło?

 

U nas też jak powieje to zdarza się, że okna otworzyć nie można :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet nadziei na gaz:( w dodatku zmarł 42-letni:eek: chłopak z naszej wsi który pracował w gazowni....

 

budując się nie przewidziałam że ktoś wogóle kupi narożną działkę, a że postawi chałupę najbliżej mojego płota na ile przepisy pozwalają mając 30-metrowej szerokości schedę to już w życiu :bash:

mój nowy sąsiad to z tych co wszystkie rozumy pozjadał więc powinien zafundować sobie pompę ciepła, ale nie, komin wywalił od mojej strony czyli piec-śmieciuch wstawić planuje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio, b. b. Ci wsółczuję sytuacji jaka wynikła z budujacym sie sąsiadem. Na niektóre sytuacje nie mamy wpływu, nawet nie mozna ich przewidzieć ani sobie wyobrazić. Może obsadź tą stronę działki szczelnnym zielonym, wysokim szpalerem krzewów, drzew, zawsze to przyjemniejszy widok.

Dla pocieszenia dodam, ze w moim poprzednim domku stojącym 300m od brzegu jeziora po 15 latach mieszkania wybudowano między nami a jeziorem niski hotelowiec klnie.gif.

Nie zamartwiaj się, szukaj pozytywnych stron swojego ładnego domku i ogrodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: to przez ten hotel Wasz domek stał się "poprzednim"? Działkę już wcześniej obsadziłam z tej strony, za 2-3 lata powinna być zielona ściana:yes:

bardziej mnie martwi jakość sąsiadowej budowy i moje bezpieczeństwo! Patrzę na ich dach robiony przez kolejną ekipę partaczy z przerażeniem, chyba podczas każdej burzy będę drżeć czy to ich wiekie daszysko nie wyląduje u mnie:bash:

ale kurczę, podoba mi się to miejsce, mam super sąsiadów z drugiej strony, naprzeciwko lasek, do miasta gdzie pracuję 3km z bardzo dobrym dojazdem, nie chcę stad się wyprowadzać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem to nieciekawie Ci się zrobiło :(

 

Od północy mam tragiczny widok domostwa skleconego z czego popadnie - staram się tego nie widzieć - wyglądam przez inne okna :cool:

 

 

Mam nadzieję, że od strony rzeki nigdy nikt się nie pobuduje, bo to zakazane.

 

Amelio a jak wygląda sprawa Twojej prywatnej drogi, która odgradza Cię od sąsiadów? Jak będą opał dowozili - swoją drugą bramą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że od strony rzeki nigdy nikt się nie pobuduje, bo to zakazane.

QUOTE]

:D ale... miejsce ładne, blisko miasta, może trafić się jakiś szaleniec gotowy mocno podnieść działkę lub zrobić wał p/powodziowy albo dom na palach...... czego z całego serca nie życzę (wyczytałam ostatnio że pesymiści żyją dłużej;)) bo widok z tej strony masz śliczny:)

drogę swoją zagrodziłam linką stalową, wprawdzie odpinaną ale nie każdy to wie;) a na niej zawiesiłam tablicę z wymalowanym zakazem wjazdu:D tym to się chyba naraziłam sąsiadom na wieki....... węgiel niech sobie wwożą główną reprezentacyjną bramą...

kurcze nie znam ich a już nie lubię.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o palach mi tu nie pisać :cool: - jednak w koło tereny zalewane są ciągle tak, że myślę, że nie znajdzie się żaden kamikadze... choć 100 m dalej nad rzeką są jacyś nowi szaleńcy, tyle, że nie budują

 

 

A ta linka stalowa to bardzo dobry pomysł :yes: i wcale nie dziwię się, że nie pałasz do tych ludzi miłością :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...