Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poczytałam trochę o ciemiernikach bo nigdy wcześniej nie miałam i okazuje się że glebę mam akuratną, miejsce wyznaczone też, będzie pod krzakiem pęcherznicy naprzeciwko okien salonu:yes: rozmnażając przez podział karpy zalecają przez pierwszy rok trzymać w doniczce i dopiero w drugim roku wysadzać do gruntu. Muszę jeszcze gdzieś dokupić czerwonego, ładniej będzie wyglądał na śniegu.

a zapach hiacyntów jest boooski:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobają mi się ciemerniki, tym bardziej, ze zimowe są, ale przed kupne wstrzymuje mnie jakieś robactwo, które z ciemierników przenosi się na sosny - a że moje i tak chorują (kolejna będzie do wycięcia) to nie zafunduję sobie czegoś co je może w pośredni sposób wykończyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiedziałam, że dzwonią, tylko nie pamiętałam w którym kościele ;)

 

 

ta choroba to rdza kory sosny, a zarodniki tak samo są na ciemiernikach jak i na piwoniach, które mam od niedawna :sick: a sosna mi zdycha :(

 

 

 

 

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rdza_kory_sosny

 

 

 

my bardzo sporadycznie stosujemy opryski, jeśli jednak będziesz zapobiegawczo przeciwgrzybowe preparaty stosować to będzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stronka dotyczy tych emów-pożytecznych mikroorganizmów

www.probiotics.pl

 

na stronie: majawogrodzie.tvn.pl są nie tylko wszystkie odcinki ale i cała treść którą czasami warto sobie zapisać tak jak ten

http://majawogrodzie.tvn.pl/193,Ogrod-w-harmonii-z-natura-odc-479,odcinek.html

 

kiedyś już o emach coś słyszałam, coś czytałam ale uleciało... myślę że cenowo wychodzi podobnie jak w przypadku chemii tylko że zdrowo i ekologicznie. W tym roku planuję poważne uprawy warzywne :D i dlatego się skuszę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Amelio poratuj mnie zdjęciem połączenia drewna schodów z panelem - szukałam w Twoim dzienniku ale nie znalazłam :no:

 

 

U mnie i tak inaczej, bo schody na razie w wykładzinie, a przymierzamy sie do położenia kolejnych paneli, tym razem w bibliotece. Teraz gdy w obu pokojach już podłogi gotowe, schody w dywanach ;) - to beton wygląda okropnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu mam tylko takie zdjęcie ew. mogę je wysłać na maila może bardziej będziesz mogła powiększyć

 

schody góra.jpg

 

stolarz wyfrezował wcięcie w deskach i tych wzdłużnych i w krótkiej poprzecznej w które weszły wypustki paneli:yes: same panele chyba też podcinał bo część przy barierce nie jest idealnie równoległa do schodów a przez to kąt nie wyszedł prosty:eek: powinnam cały hol dać w deskach ale może kiedyś.... tylko mojemu stolarzowi coś zdrowie szwankuje:( a drugiego takiego artysty nie znam...

rozumiem doskonale Twoje podłogowe chciejstwa, samą mnie mierzi beton w górnej łazience i w pokojach nad garażem:mad: ale już poważnie myślę nad łazienką:yes: mam wszystkie sprzęty oprócz wanny, muszę kupić porządną bo kupiłam tak na razie taniochę która pójdzie na dno oczka wodnego :D

w sobotę podłączyli mi bidet:wiggle: ustawiłam wstępnie brodzik, mam wybraną glazurę już tylko kasy potrzeba...... ale lada dzień rozliczę resztę vatu za materiały budowlane....

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie stolarz pełną gębą, szkoda, że niedomaga :(

 

Z pomyślunkiem i chciało mu się :D

 

U mnie mąż wykańcza w końcu balustradę (na razie na górze) i lada dzień mamy się wziąć za kładzenie paneli :yes:

 

I tak nie są to ,,moje" dechy bielone, tylko te drugie - kasztanowiec. Nie mam siły kłócić się z dzieckiem, w końcu to raczej ona będzie tu dłużej mieszkać a nie my :cool: Za to zgodnie z Twoją sugestią nie wprowadzaliśmy kolejnego koloru. Były dwie opcje - powtórka albo z jednego albo z drugiego pokoju :D

 

 

I też chcemy łazienki zrobić. O pieniądzach nawet nie myślę. Na razie i tak wszystko rozbija się o zgodę, jaki ma być styl i które kafle wybrać :bash:

 

To jakiś węzeł gordyjski :sick:

 

 

Za to będę dopingować postęp prac u Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidet...mogę tylko pomarzyć - niby duża łazienka ale na bidet miejsca nie wymyśliliśmy. Za to chcę bidettę :D

 

 

Za to wannę polecam Ci moją - Leda POLSPA - sprawuje się rewelacyjnie, choć jeszcze nie obudowana. Cieplutka, doskonale się czyści. A siedzisko jest dla moich biednych kolan wybawieniem. Nie żałuję kasy wydanej na nią :no: Tu znalazłam w niewygórowanej chyba cenie? Obudowa znacznie ją podraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna ale u mnie musi być prostokątna, upatrzyłam sobie Poolspa Klio, mam nadzieję że też ma dobrej jakości akryl:rolleyes:

u nas praktycznie nie korzysta się z wanny, tylko z prysznica :yes: na górze będzie duży, 110x80 ! wanna potrzebna mi jest głównie do mycia głowy po domowym farbowaniu, prania pościeli wełnianej i - suni:D

bidet jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło u nas tak, że z prysznica bardzo rzadko korzystamy :oops: Nie chce mi się nam na dół złazić do kąpieli :no: Używamy tylko wanny jak prysznica. Odechciało mi się prysznica w dużej łazience. Za to w maleńkiej łazience ma być prysznic, ale jest problem bo bez brodzika, a tam za mały spadek by dało się na płask :sick:

 

Za to suki kąpię w gospodarczym w moim ulubionym zlewie - obie w razie potrzeby się tam mieszczą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się z niskim brodzikiem w małej łazience? mój jest taki niski z płytkim syfonem:yes: w ostateczności można podkuć podłogę, niedawno czytałam o takiej rewolucji w którymś dzienniku...

 

zlew dla psiurów masz super, może kiedyś też sobie podobny zafunduję:cool: na razie mam w garażu zwykłą umywaleczkę z szafką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...