Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

Cholibka, muszę chyba przestać zmywać i odkładać brudne naczynia by policzyć ile tego używam. A łatwe to nie będzie, bo chora jestem gdy brudne naczynia stoją nie pozmywane.O ile przywiozę z mieszkania wszystkie skorupy to raczej dużo się tego nazbiera (choć część ze szlaczkami, które pewno szlak trafi). To garnków nie będę dokupywać więc i tam zmywać muszę - zmywać mogę, nie znoszę wycierać :sick:

 

 

A jak domywa się sitko po przecedzeniu makaronu? Nawet gdy myję od razu miewam kłopoty.z domyciem :sick:

 

 

Amelio piękne Twoje pęcherznice, i zapraszam po patyczki pęcherznic do mnie - mam dart gold, a z czerwonych ze 4 nowe odmiany.

 

Kolor zależy też chyba od podłoża - niechcący wyłamałam żurawki - ciemno brązowe, mieniące się na zielonkawo i kolorem starego złota czasem świecą. Posadziłam je pod dereniem a tam zrobiły się czerwone - okresowo są krwistoczerwone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://olx.pl/oferta/filtr-do-wody-odzelaziacz-zmiekczacz-uzdatnianie-wody-ecomix-CID628-ID7Sn6r.html#3d2098faea;promoted

taki przyzwoity kosztuje ok. 2,5tys.zł dlatego noszę się z tym zamiarem już cztery lata:( w ub.roku moja szefowa założyła i nie może się nachwalić, nie ma osadu pod prysznicem, w wcetku, włosy po myciu są miękkie a do pralki trzeba dawać połowę zalecanej dawki proszku bo pieni się aż szufladką wyłazi:D

zmywarka bardzo dobrze domywa, sitka też i po makaronie i po przecieraniu owoców:yes: moja stara nie domywała garnków ze stali nierdzewnej po rosole - zostawała zapieczona obwódka ale inni mówią że nowe domywają, zobaczę, jeszcze gara po zupie nie wkładałam:no: tylko muszę zwalczyć nawyk przeciągnięcia wnętrza garnka gąbką z płynem przed włożeniem do zmywarki:D

 

Gosiu jak tylko będę w Twoich stronach albo jak będę cierpieć na nadmiar wolnego czasu:D to chętnie wpadnę chociaż niekoniecznie po patyczki bo jeszcze swoich pęcherznic mam kilkanaście w doniczkach, no chyba że masz Red Baron i Lady in Red......

moje Diabola i Luteusy rozdaję znajomym, terza będę rozmnażać tę jedną pięknotę:yes: A jakie Ty masz odmiany?

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram infrormacje... zmywarka nie domywa garnków, ale okaże się co potrafi Twoja nowa

 

 

Za to wzięłam się na sposób i odkładam talerze, miseczki, kubki - liczę ile sztuk używam. Na razie niewiele tego, do 9 kompletów jeszcze daleko :cool: a już drugi dzień mija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram infrormacje... zmywarka nie domywa garnków,

 

no nie uogólniaj;)stara zmywarka + stare garnki Zepter z zapieczoną obwódką tłuszczu, tylko w tym miejscu odrobinę zostawało:yes: inne garnki też ze stali tylko marketowe albo emaliowane domywały się ładnie:yes:

 

w tygodniu, jeśli się pracuje poza domem to może tych naczyń wiele się nie używa ale w weekend to czasem i 2 razy dziennie włączam:D jeden większy gar zajmuje 1/4 kosza,a do tego miseczki, sitka, słoiczki, salaterki itp. nazbiera się szybko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie wstępnych rozmów

Mercedes york do adopcji

 

z dogiem nie wyszło to może temu psiemu nieszczęściu uda się zapewnić szczęśliwą starość... oby tylko moja sunia ją zaakceptowała.... córcię toleruje mimo że przez wiele lat się nie widziały :yes: 22 lipca Tosia znów przyjeżdża na 2 tygodnie czyli jak dobrze pódzie to będą w domu czi-psy:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszę się żeście wszystkie się polubiły :D

 

I super, że tak szybko nabiera zaufania :yes: Moja młodsza sunia do dziś potrafi nasikać, na szczęście na parterze gdzie gresy są. Ale powiem, że leczenie hormonalne i sterylka jakoś uspokoiły tę przypadłość\.

 

 

Ze zdjęcia absolutnie nie wygląda na 8 letniego psiaka, najwyżej 4 bym jej dała. Ale żeby aż tak zaniedbać psa :mad: A Twoja osobista niunia ma wszystkie zęby?

 

 

Teraz trzymam kciuki by sensacje jak najszybciej minęły :lol: i byście wszystkie cieszyły się swoim towarzystwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoja osobista niunia ma wszystkie zęby?

 

brakuje jej tylko 2 przedtrzonowych ale regularnie ma czyszczony kamień i często myję jej ząbki malutką szczoteczką dla dzieci:yes:

 

Gina znalazła u Amelki zakopany w posłaniu smakołyk do czyszczenia zębów:D moja jako jedyny znany mi pies tego nie lubi a Gina walczyła z nim zaciekle przez kilka godzin jakoś "gryząc" jednym zębem i dziąsłem

 

DSC05321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio - zaczynam być na etapie wyboru - stacja uzdatniania wody - jaki model wybierasz i dlaczego ten?

 

 

Weszłam na Bartyckiej do pawilonu z filtrami by dowiedzieć się czegoś z pierwszej ręki. Dowiedziałam się, że zacząć trzeba od badania wody by wiedzieć jakie urządzenie dobrać. Badanie za 140 PLN :o

 

Za to urządzenie poniżej 300 zł i co roku niecałe 200 za wymienny środek (opcja bez soli)

 

 

Przy cenie o której piszesz - 2500 to duża różnica. A ja zielona jak szczypiorek na wiosnę. Zero wiedzy w temacie.

 

Wiem tylko o osadzającym się kamieniu na kranach i w sedesach, garnki po gotowaniu wody mają białą obwódkę i bez ostrej ściereczki ani rusz nie daje się doczyścić. Woda z wodociągu, badana, ,trzymająca normy wszelakie'

 

 

czy możesz mi wytłumaczyć jak krowie na rowie co powinnam wybrać?

 

 

ps przeleciiałam wątki na FM ale i tak nie potrafię odnieść tego do swojej sytuacji

Edytowane przez Gosiek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu specem od filtracji nie jestem:no: ale nie wiem co to za filtr za 300zł:confused: chyba że taki "dzbanek" britta czy coś w tym stylu

ja mam od wielu lat, a nawet 4 razy się ze mną przeprowadzał :D w kuchni taki filtr do wody pitnej, kosztował ok. 1500zł, wymiana filtrów i mineralizatora razem z przeglądem co pół roku 150zł

faktycznie woda jest bardzo smaczna, brak jakichkolwiek osadów np. w herbacie a czajnik elektryczny ponad 20-letni w środku wygląda jak nowy:yes:

 

 

[TABLE=class: Venti2]

[TR]

[TD=align: center]ODWRÓCONA OSMOZA

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]System Odwróconej Osmozy RO-6

 

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]RO-6 jest systemem 6-cio stopniowego oczyszczania wody pilnej. Usuwa on 99,9% zanieczyszczeń dając krystalicznie czystą wodę:

  • Stopień 1 - Pięciomikronowy filtr osadowy usuwa zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości 5 mikronów i większe.
  • Stopień 2 - Jednomikronowy filtr osadowy usuwa zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości 1 mikrona i większe.
  • Stopień 3 - (GAC) Granulowany węgiel aktywny eliminuje chlor. chlorolenole i inne zanieczyszczenia organiczne
  • Stopień 4 - Hiperfiltracja - proces podczas którego zostają usunięte zanieczyszczenia 1000 razy mniejsze od najmniejszej bakterii (0,0001 mikrona)
  • Stopień 5 - Mechanizm Odwróconej Osmozy proces, podczas którego zostają usunięte zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie, niemożliwe do usunięcia za pomocą filtracji. Czysta woda gromadzona jest w zbiorniku, natomiast zagęszczona woda brudna odprowadzana jest do kanalizacji.
  • Stopień 6 - Oczyszczona woda tuż przed użyciem przechodzi raz jeszcze przez filtr węglowy.

Schemat ideowy RO-6

s6.gif

 

na cały dom stacja uzdatniania wody to koszt 2-3tys zł, to taka nie Mercedes ale wystarczająca:yes: rozmawiałam z instalatorem i polecał mi ten model o którym wcześniej pisałam. Czytałam na różnych forumach i tak mniej-więcej kosztują, chyba że ktoś sam taniej sobie złoży i zainstaluje.

Co to za filtr Ci pokazywali?[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zapisałam sobie modelu, który pani prezentowała - jest to być może Big-Blue - w każdym razie niebieski był

 

na oko to taki albo podobny

 

http://hydrolife.pl/pl/p/FH10B1-B-WB-10-narurowy-zestaw-filtrujacy-typu-Big-Blue-z-mosieznym-przylaczem-1%2C-komplet-zawiera-10-korpus-BB%2C-plyke-wraz-z-wkretami%2C-klucz%2C-cisnieniomierz-oraz-akcesora-PROMOCJA-BAKTERIOSTATYCZNY-DYSK-CENTRUJACY-GRATIS/339

 

 

Pani z oczyszczalni ścieków w Konstancinie instruowała mnie, że całkowite oczyszczanie wody wyjaławia wodę i nie jest on najzdrowsza do picia :rolleyes:

 

 

Warszawska woda ma dość paskudny smak, natomiast u mnie głębinowy odwiert, woda monitorowana, smaczna... gdyby nie ten osad na bateriach i w sedesach.... o pralce nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czytajcie a znajdziecie

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228110-Filtry-%28korpusy%29-Big-Blue-problematyczny-dobor-prosze-o-pomoc

 

 

z tej dyskusji teoretycznie wyszło mi, że wystarczy taki korpus#14

 

 

tyle, że przydało by się faktycznie badanie wody by mieć pewność co powoduje osady na kranach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałaś że chodzi o zamontowanie niebieskiego filtra przed zmiękczaczem żeby mechaniczne cząsteczki nie uszkodziły głowicy? właśnie ta głowica wpływa na cenę zmiękczacza. Ktoś u nas sprzedaje używane urządzenie za 600zł, zadzwoniłam do fachmana i powiedział że w nim głowica jest chińska podlejszego gatunku i stąd ta cena.

Nie wiem na ile taki wkład jak Ci polecili na Bartyckiej sprawdzi się w całym domu, chcesz to spróbuj i nam powiesz:D ale jedno jest pewne - z ceną to mocno przesadzili! wkład kupisz sobie sama za mniej niż połowę ceny, wymienia się specjalnym plastikowym kluczem w 5 minut, wiem bo mam taki na wejściu tylko z wkładem sznurkowym

Obraz z płyty 1501.jpg

 

jak Ci się nie sprawdzi ten wkład odkamieniajacy to włożysz sobie sznurkowy wstępnego oczyszczania za 10zł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...