Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podwyższyłam siatkę między odchowalnikiem a dużymi kurami i kurka już nie może przefrunąć:no: nie powiem, zajmuje się małym, woła go gdy znajdzie coś dobrego a najfajniej rozłupuje pestki slonecznika - 3 razy kłapnie dziobem i wyskakuje środeczek dla malucha:) ale cały dzień krąży przy siatce. Nie ma się co dziwić kobicie, 4 tygodnie siedziała sama na jajach, teraz trzeci tydzień tylko z maluchem to towarzystwa i rozrywek już jej się chce;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, różnie mówią:confused: mam nadzieję że się pogodzą, kwoki rzecz jasna bo między kurczaczkami będzie tylko 2,5 tygodnia różnicy. Podobno zdarza się że kurczaki zostawiają swoja matke i idą do drugiej albo kwoka zabiera innej dzieci:o pierwszy raz mam kurczaki, no na razie tylko kurczaka, sama sie uczę;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest, że w tradycyjnych wiejskich kurnikach wszystkie są razem? Gospodynie, jak pamiętam, trzymały kurdzaki tylko 10 dni, czy 2 tygodnie osobno, a potem wsio szło na wspólne podwórko. Widywałam, że jednym stadkiem opiekowały się 2 a nawet 3 kury równocześnie, podsuwały jedzenie, ale kurczaki zawsze biegły pod skrzydła tej jednej.

Czy te rasowe, to jak arystokratki z fumami i zazdrosne są ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wsi kury chadzaja luzem po podwórku i okolicy, mają dużo miejsca żeby nie wchodzić sobie w drogę i cały dzień są zajęte szukaniem smakołyków. W małej zagrodzie różnie może być:o i nie wiem jak by się zachowywał kogut w stosunku do kurczaczków bo zielononóżki są spokojne i mimo że 3 razy wieksze to boją się kurdupelków:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelia, koło naszej nowej budowy przejezdzam obok domku w ktorym tez kobietka zdecydowala sie miec swoje kurki, wydaje mi sie ze ma troche ale niewiele wiecej miejsca niz u ciebie i kurek roznych u niej spaceruje, widzialam tez male kurczątka.

Moze kiedys sie zatrzymam i zapytam, bo zawsze jakos tak w biegu przejezdzamy z białaskami :) i co spojrze to mysle o twoich kurkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelia, koło naszej nowej budowy przejezdzam obok domku w ktorym tez kobietka zdecydowala sie miec swoje kurki, wydaje mi sie ze ma troche ale niewiele wiecej miejsca niz u ciebie i kurek roznych u niej spaceruje, widzialam tez male kurczątka.

Moze kiedys sie zatrzymam i zapytam, bo zawsze jakos tak w biegu przejezdzamy z białaskami :) i co spojrze to mysle o twoich kurkach

 

 

o, jak miło, powtórzę im:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronika kurniczka Amelii :yes:

 

Mój J chce zainstalować kamerkę bezprzewodową przy wjeździe do ogrodu, żeby obserwować głównie nasze koty :) . To jest 28 mb do bramy garażu i nieco ponad 30 do najbliższego okna, przy, którym można przekaźnik umieścić. Więc może u Ciebie dałoby się. Możesz też mieć połączenie na smartfona i podgląd w czasie rzeczywistym. Rozejrzyj się. Warto kurniczek obserwować. Różne zwierzaki mogą chcieć się dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kurniczek obserwować. Różne zwierzaki mogą chcieć się dostać.

 

i na pewno chcą, moja sunia wczoraj do północy szczekała w okolicy kurniczka:mad: nie mogłam nagonić jej do domu. Zagroda jest ogrodzona metalową siatką do której jest przyczepiona gęsta siatka ' na krety", na dole dodatkowo pas 50-cm gęstej grubej siatki plastikowej, w ziemi i 15cm nad jest blacha a nad zagrodą rozciagnięta gęsta siatka taka jak na drzewka owocowe przeciw ptakom. Kurki nocują w solidnym kurniczku zamykanym na noc więc myślę że są bezpieczne:yes:

 

 

smartfona nie posiadam:oops: jestem mocno przywiązana do starej Nokii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my instalujemy kamery zewnetrzne i jedną w salonie - bardzo chce zobaczyc co robią bialasy jak nas nie ma :D

ta w salonie bedzie czujka alarmowa z wbudowana kamerą i moge sobie bialaski podgladac w czasie rzeczywistym albo nagrywac bo bedzie wpiecie do nagrywarki przy kamerach. w sumie robimy instalacje dopiero wiec koszt zwiekszyl nam sie o stowke na calosci, po prostu jedna czujka jest drozsza, bo kabelki i tak by byly prowadzone. Bialaski nawet nie beda wiedzialy, ze ich paniunia podglada :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...