Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się wpisałam w dzienniku, bo nie mogląm tu wejść. Teraz odblokowało, więc przenoszę wpisy:

 

Prześliczne liliowce :yes:

Muszę swoje pogrupować kolorami, bo strasznie się pomieszały

 

Ten z czerwonymi środkami wygląda jak Wild Horses.

 

Polecam Ci malutkie, ale kwitnące bardzo mocno Little Bumble Bee. Też żółte, ale niższe od Stelli. Można posadzić jako przód, niższe piętro.2016_06-30czerwiec-Hemerocalis Bumble Bee-P1010043w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci malutkie, ale kwitnące bardzo mocno Little Bumble Bee. Też żółte, ale niższe od Stelli. Można posadzić jako przód, niższe piętro.[ATTACH=CONFIG]360874[/ATTACH]

 

mam 2 kępy takich miniaturek tylko moje są całe żółte bez czerwonych środków:yes:

 

równolegle do Stelli wsadziłam rząd żurawek w odległości prawie metra, teraz niewiele je widać bo liliowce po nawożeniu wiosennym tak się rozszalały że zajmują ok 1,5m szerokości:eek:

 

w innym miejscu Stellę podsadziłam skalnikowymi ale niewiele z nich żyje bo wichury tak telepią liśćmi Stelli ze wymiatają wszystko co pod nimi:D

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te miniaturki, to właśnie jest Stella d'Oro :) Cała kępa osiąga wysokość 40-50 cm i taką samą średnicę. Z każdej kępy wyrasta kilka łodyg kwiatowych. Kwiaty są malutkie, ale może ich być nawet 30 na jednej roślinie :)

U mnie Stelle zaczynają kwitnąć już w połowie czerwca. Najwcześniej ze wszystkich liliowców i bywało, że jeszcze pod koniec sierpnia pokazywały się pojedyncze kwiaty.

 

Twoje duże żółte to całkiem inna odmiana liliowca.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie zastrzeliłaś:eek: 5 lat żyłam sobie w błogiej świadomości że te pięknoty to Stella...... skupiłam się na kwiatach - kolor płatków i pręcików ich kształt mi pasowałydo niej, co do wielkości to jakoś ten drobiazg pominęłam;)

jedyne podobne jakie teraz znalazłam to Mary Todd...

 

images?q=tbn:ANd9GcTUjktw71Et9SE7ScN784ixodVHj7BWbLMTgx2GthBF8x0mH53cpw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy, jeszcze i Stellę mogę podzielić bo bardzo sie rozrosły:yes:

 

to jak bedziesz wykopywac, daj znac podesle kuriera :) bede ci niezmiernie wdzeczna, sa miejsca na mojej dzialce gdzie nie chce za bardzo szalec roslinnie a liliowce znakomicie sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie urok.... :sick:

 

O lasach pisali ale o czymś co staw udaje nie. Młodzi ludzie powinni podrążyć temat. Czy sąsiad zgłosił ,budowę' stawu. Wykopanie stawu reguluje prawo wodne. Jak jest to opisane na mapach. Może sama powinnaś czegoś się dowiedzie, bo to i w Twoim interesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie zastrzeliłaś:eek: 5 lat żyłam sobie w błogiej świadomości że te pięknoty to Stella...... skupiłam się na kwiatach - kolor płatków i pręcików ich kształt mi pasowałydo niej, co do wielkości to jakoś ten drobiazg pominęłam;)

jedyne podobne jakie teraz znalazłam to Mary Todd...

 

images?q=tbn:ANd9GcTUjktw71Et9SE7ScN784ixodVHj7BWbLMTgx2GthBF8x0mH53cpw

 

A sprawdzałaś może tu w galerii? Są podpisane. Poza tym możesz zapytać, odpowiadają :)

http://daylilies.pl/index.html

 

Mnie też wygląda na Mary Todd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie urok.... :sick:

 

O lasach pisali ale o czymś co staw udaje nie. Młodzi ludzie powinni podrążyć temat. Czy sąsiad zgłosił ,budowę' stawu. Wykopanie stawu reguluje prawo wodne. Jak jest to opisane na mapach. Może sama powinnaś czegoś się dowiedzie, bo to i w Twoim interesie?

 

nie zgłosił:o bardzo mnie i sąsiadkę to dziwi bo jest bardzo skrupulatny, zgłosił chęć wycięcia starego drzewa które zagrażało domowi i warsztatowi, postawienia małego silosu na pellety a taki drobiazg jak staw o powierzchi kilkaset m2 - nie......

 

poczekam co wywojują bardziej zainteresowani:yes: oczywiście włączę się gdy zajdzie potrzeba bo może nie mam prawa kosić na swojej działce bo niszczę roślinność, usuwam kopce a i żabę kiedyś rozjechałam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście w tym roku guzikowiec szaleje:D

kozaczki już były 2 lata temu, dokładnie w tym samym miejscu:yes:

 

Obraz 2466.jpg Obraz 2469.jpg

 

w ub. roku susza wypaliła wszystko, nawet "psiaki" nie wyrosły. Nie wiem co zrobić z taką ilością grzybów, nasuszonych moja mama ma mnóstwo, na duszone za mało, chyba zostawię i poobserwuję co zrobią jak przerosną:cool:

jeszcze 4 lilie siedzą w pączkach, sama nie pamiętam jakie kupowałam:D

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...