Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

Amelio a co u Twoich kurek słychac?

 

a dziękuję, te co pozostały mają się dobrze:yes:

 

jednej zielononóżce pory roku się pomyliły i zakwoczyła:eek: znalazła jajko malutkiej sebrytki, doniosła swoje i siadła. To jej nie może być zapłodnione, nie ma takiej możliwości żeby kogutek-liliputek coś zdziałał:D dołożyłam 3 jajeczka sebrytki ale trzymane kilka dni w lodówce więc mała nadzieja że coś się z nich wykluje:( coż, skoro chce to niech próbuje;)

 

trochę za zimno na kurczaczki, jeśli coś się wylęgnie to powieszę przy budce - odchowalniku lampę grzewczą, zresztą wiosną gdy są lęgi też często bywa zimno- pożyjemy, zobaczymy...

 

pozostałym kurom i kogutowi 3 tygodnie temu raptem odwidział się kurnik i śpią na zewnętrznej grzędzie pod okapem dachu:eek: nie rozumiem ich, wcześniej nawet w gorące noce spały wewnątrz a teraz coraz zimniej, dziś było tylko 6 stopni a one śpią na dworze.... kogut cwaniak usadawia się w środku między kurami;)

 

kurnika się nie boją bo kury wchodzą do środka nieść jaja, wszystkie też weszły gdy polewałam wodą ich zagrodę żeby trawa rosła, a na noc nie wchodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak ja bym zjadla takiej jajeczniczki od zdrowych kurek:cool:

ale nic straconego, znalazlam blisko kilka gospodarstw gdzie kury łażą po calym terenie, żywią sie tym co wygrzebia a gospodarstwa oferuja jaja. po przeprowadzce chemy pojechac i kupic na probe takie jajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że tym razem będzie ok:yes: cały kurnik i budka - odchowalnik po poprzednich kurczakach zostały zdezynfekowane, ściółka wymieniona, a wszystkie kury miesiąc temu dostały psi Fiprex tak na wszelki wypadek;)

 

kogutek urósł w moich oczach, to on jest ojcem trojaczków chociaż sam o tym nie wie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, naturalnie poczęte ale jeszcze nie widział swoich dzieci:no:

 

chociaż....... może i coś kuma bo rano gdy przekwaterowałam kwokę z małymi to darł się jak opętany kilkanaście razy z rzędu:rolleyes: pewnie się chwalił całemu światu:D

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadaje jeszcze ze starego ale jeden woz przeprowadzkowy juz do nowego domu pojechal. ma obrocic i wtedy ja z psiami jade do nowego a oni laduja mieszkanie. teraz na pierwszy okien poszedl magazyn i piwnica. z psiami to wyzwanie logistyczne, bo troche sa niespokojne ale nie tak jak poprzednio, chyba czuja ze my tam calym sercem chcemy to i one wiedza, ze nie nalezy sie ekscytowac. normalnie daly rade przy pakowaniu, oba klebuszki spaly na sofach i nie krecily sie pod nogami. tylko jak odpoczynki sobie robilismy to kolana od razu zaanektowane. musza przyjac swoja dzienna dawke czulosci przeciez :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...