Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesteś?

jestem, jestem:yes: tydzień się urlopowałam, w domu co prawda ale mój domowy net tak chodzi że nawet nie chce mi się go włączać:mad:

przyjechał brat zza oceanu i trochę mi pomaga, wreszcie po 7 latach mieszkania będę wykańczać 2 pokoje nad garażem:D

 

dostałam od sąsiada 3/4 stelaża na tunel foliowy i teraz kombinuję jak na niego założyć folię:eek: "tunel" ma 2,80m długości a 4m szerokości ! jest zrobiony z 3 stron z metalowych rurek a tyłu brak bo był przystawiony do garażu ( robił za magazyn) Już wykombinowałam drewniane rusztowanie nawet z oknem i tu będzie najłatwiej przymocować folię zszywaczem tapicerskim podkładając paski taśmy dylatacyjnej, gorzej z przymocowaniem do metalowych rurek ale myślę że dam radę a pierwsza burza pokaże skuteczność mojej metody;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bedziesz uprawiac? :D

 

co się da a da się chyba wszystko:D - ogórki, pomidory, paprykę, kapustę pekińską, marchewkę, wiosną nowalijki a nawet rozważam przesadzenie pod folię winorośli :yes: mam dość młody odrost od maminej wielkoowocowej który puszczony przy siatce przemarzł wiosną całkowicie a teraz puszcza młode ładniutkie pędy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taką taśmę kup i podkładaj pod folię przy zszywaniu - podobno taśma sprawdza się rewelacyjnie przy drzewkach to może i przy foli będzie się sprawdzać?

 

może i będzie dobra bo cienka a mocna:yes:

a do przywiązywania drzewek i krzewów najlepiej sprawdzaja się stare rajstopy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

no wlasnie :D

ja wiem ze mi te moje skrzynie w zupelnosci stykna. w przyszlym roku posieje mniej, bo zbiory mam imponujace, nie nadazamy konsumowac. teraz czekaja nas ogorki (sialam miesiac pozniej) i buraki. za 2 tygodnie bedzie moja mama to buraczki zaprawimy, przy okazji sie naucze ;)

 

mam zamrozona 2 pelne szuflady fasolki, marchewki i truskawek, do tego 6 porcji juz pokrojonej botwinki na jesienne zupki. do tego 3 pudelka posiekanej zamrozonej pietruszki natki i 2 koperku. i to wszystko wlasne, nie pryskane mozna by rzec eko :D za rok sprobuje pomidory. skrzynie warzywne sa miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod folią uprawiać będę w skrzyniach bo u mnie nornic mrowie i wszystko by popróbowały:mad: każdą nowo wsadzoną roślinę muszą obkopać dookoła, cesarskie korony też:o do wiosny pomyślę co uprawiać, pewnie wszystkiego po trochu i pierwszy raz spróbuję paprykę:yes:

pomidory mam w donicach, w ub. roku były koktajlowe a w tym zwykłe tyle że te zwykłe trafiły mi sie pomarańczowe:o też smaczne:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ziemię sypałaś i jak dużo ?

ja? te sama co sypalam na reszte dzialki, czarnoziem, ten w skrzyniach to z okolic stawow wiec dosc dobry, do tego dosypalam troche obornika, wymieszalam z trawa i rosnie wszystko jak zloto. po wykopaliskach musze jednak troche odwapnic jedna skrzynie, za bardzo kwasna ziemia pod marchew i ta moja taka cherlawa ale niezle zastepuje mi cukierki :D takie chrupaczki na 3 kęsy

te truskawki co kupilam wiosna od niewczasa musze porozsadzac, bo olbrzymy a nie sadzonki sezonowe. mam tez mnostwo wasów z przyrostami, ktos reflektuje? za tydzien bede ciela i posadze w wolnym miejscu albo oddam :)

pod folią uprawiać będę w skrzyniach bo u mnie nornic mrowie i wszystko by popróbowały:mad: każdą nowo wsadzoną roślinę muszą obkopać dookoła, cesarskie korony też:o do wiosny pomyślę co uprawiać, pewnie wszystkiego po trochu i pierwszy raz spróbuję paprykę:yes:

pomidory mam w donicach, w ub. roku były koktajlowe a w tym zwykłe tyle że te zwykłe trafiły mi sie pomarańczowe:o też smaczne:rolleyes:

mojej mamie w szklarni papryka miodzio rosnie, pomidory tez wariaty, wiosna ma tam nowalijki bezchemiczne. u mnie nornice tylko przy ogrodzeniu pod lasem tam gdzie byl placyk a teraz basenik stoi ale psy je gonia. za to mrowek i mszyc mam na kilogramy. jutro po deszczu chce zrobic oprysk na mszyce, ktore zzeraja mi sosny, normalnie plaga. i plask brzozowiec obryral mi wszystkie brzozy, na szczescie w pore zauwazylam i opryskalam a wstretne glisty potem wyzbieralam. za to nie mam slimorów. na zulawach plaga zzera wszystko jak leci.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęć nie zrobiłam bo do ciemaka kosiłam ale w tym linku jest wszystko:yes: fakt że po obcięciu tym ustrojstwem krawędzie nie są perfekcyjne ale ja nie mam czasu ani zdrowia żeby dziubdziać szpadelkiem raz koło razu:no: już szybciej by było przycinać dużym nożem .....tak czy tak trzeba czyścić to co się przytnie, w sumie to zajęcie dla ogrodnika na cały etat:o Nie wierzę że te wszystkie pokazywane na zdjęciach ogrody zawsze są tak idealne, na szczęście mój jest naturalny i nie muszę a nawet nie chcę mieć wszystkiego pod linijkę:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie glos zdrowego rozsadku, dla mnie te zachwyty nad szpadelkiem by kanciki zrobic to przesada, fajnie jak jest rowno ale ja nie mialabym czasu na takie pierdoły przy tak wymyslnym trawniku jak u mnie, zdecydowanie obrzeze jest wygodniejszym rozwiazaniem :)

 

tak czy tak trzeba czyścić to co się przytnie, w sumie to zajęcie dla ogrodnika na cały etat
no wlasnie a chyba zadna z nas nie ma takich mozliwosci :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...