Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BALKON - OCIEPLENIE, WYKOŃCZENIE


Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

U siebie na balkonie i tarasie betonowym mam daną masę bitumiczną + folia budowlana, na to styropian 5, na gorze wylewka. Spód i boki doradzono mi zastosować styropian od 2 cm do 5 cm. W zimę w nie ocieplonym budynku widziałem, jak wchodzi na mróz na wieńcach i balkonach - największa przemarzalność ( mostki termiczne ). Przed położeniem płytek doradzono mi zabezpieczyć całe tarasy i balkony folią w płynie - ponoć sprawdza się doskonale.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 9 months później...

Przejrzałem na szybko ten temat i również proszę o pomoc w związku z moim balkonem. Otóż mam balkon 10 x 1.4 m częsciowo nad wykuszem. Balkon jest z każdej strony porządnie ocieplony. Natomiast w wyniku bledu ekipy wylewajacej strop i balkon mamy problem.

 

http://img444.imageshack.us/img444/735/balkonwarstwy1.jpg

 

Na ten moment balkon wygląda jak na zalaczonym rysunku, tj. górna strona wygląda następująco:

- płyta żelbetowa

- warstwa dysperbitu

- styropian ekstrudowany 10 cm

- 2 x siatka zatopiona w kleju (siatka standardowa używana na sciany, klej tez jakis tani) - zrobione z lekkim spadem

Do tego przymocowana jest obrobka blacharska kolkami do mocowania w styropianie. Ze wzgledu na to, ze blacha mocowana byla po balustradzie kolki nie byly mocowane na krancu blachy tylko gdzies w 2/3 trzecich szerokosci, w zwiazku z tym blacha obróbki sie pofałdowała i pomiedzy blacha a warstwa klej/siatka zrobily sie duze szpary.

 

Na to wszystko chcielibysmy dac gres albo jakies inne wykonczenie, natomiast do poziomu progu drzwi zostało nam 3.5 cm więc zabraknie miejsca na standardowa wylewke.

 

Pytanie:

Jak wykonać wykonczenie zeby zmiescic sie w 3.5 cm i co zrobic z tymi szparami pomiedzy podlozem a blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma izolacji na styropianie a powinna być papa przyklejona i wypuszczona na blachę. Nie wierz , jak będą Ci wmawiali , że fuga nic nie przepuści .Po 5 , po 10 latach puści (nie ma takiej ,która się nie puści). Jedyna rada; zerwać ten klej z obróbkami ściąć 2 cm styropianu , po krawędzi zrobić ramkę z drewna do przykręcenia obróbki ( ze spadkiem) przykleić papę termozgrzewalną 5,2 mm z wywinięciem na ścianę i na kapinos.A resztę płytkarz wie. Jan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach izolacji miałem zamiar przemalować wszystko jakaś hydroizolacją typu mapelastic/elastoschlamme. Rozumiem że nie widzisz żadnego innego rozwiązania które umożliwiałoby zostawienie tego co już jest zrobione...

 

Czyli rozumiem że po obcięciu styropianu i ściągnięciu rynien i obróbki zrobić ramkę z drewna przyklejoną / przykręconą do styropianu.

Potem na nowo 2 warstwy kleju z siatką.

Przykrecic obrobkę i na to przykleić papę. Na to 4 cm wylewki i płytki.

 

Którą warstwą zrobić spadek? Ciąć styropian ze spadkiem czy robić wylewkę ze spadkiem?

 

Obawiam się że przyklejenie papy termozgrzewalnej na balkonie o szerokości 1.4m gdzie z jednej strony jest drewniana balustrada a z drugiej otynkowana ściana może zakończyć się sporymi stratami. Jest jakaś inna opcja zamiast papy termozgrzewalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
hej . Mam pytanie mam balkon pół okrągły powierzchnia ok, 2.5 met i nie wiem jak dobrze zrobić żeby za parę lat nie odpadło wszytko i wpadłem na taki pomysł. Po kolei warstwy od dołu mam styropian 3 cm potem balkon zbrojony 12 cm i teraz na to chce dać dwa razy papę termo. i na to styrodur 5 cm ,wylewka dociskowa zbrojona 5cm i płyta w całości z granitu 3 cm gruba, z sokolikiem poza balkon ok 3-4 cm żeby woda sobie dobrze spływała . co myślicie o tym ?? i Druga sprawa czy balkon to wszystko utrzyma ,bo met granitu 3cm ma ok 80 kg to u mnie wyjdzie ok 200 kg dojdzie jeszcze barierka do tego i czasem ktoś sobie na niego wyjdzie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Zbieram fundusze na ocieplenie elewacji, jednak najpierw muszę rozwiązać problem cieknącego tarasu żelbetowego (obecnie płyta żelbetowa bez ocieplenia + płytka ceramiczna). Jak zrobić ocieplenie tarasu przed ociepleniem ścian, żeby nie mieć teraz kłopotu z wilgocią i zaciekającą wodą, a jednocześnie nie mieć kłopotów po ociepleniu ścian? Chodzi mi o to jak powinienem wyprowadzić warstwy paroizolacji/ocieplenia/izolacji przeciwwodnej przy nieocieplonej ścianie? Byłbym wdzięczny za wskazanie jakiegoś rysunku, który pokazałby jak to najlepiej wykonać. Rysunki, które znalazłem tutaj i w sieci sugerują raczej odwrotną kolejność kładzenia ocieplenia (najpierw ściana, potem taras).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolację chyba nawet łatwiej i dokładniej można zrobić przed robieniem ocieplenia. Styropian od spodu zwykle chyba ludzie dają. Sąsiad ma wykusz a nad nim balkon i zrobili to tak, że styropian położyli na deskowaniu, włożyli do niego kołki i to zalali betonem. Załatwili w ten sposób problem montażu go później.

Ja mam balkon odcięty termicznie od budynku łącznikiem Halfen więc problemu nie było. Co do izolacji to kłądłem ją przed ociepleniem. Dodatkowo po bokach balkonu zrobiłem "rynienki" z odwróconej obróbki blaszanej żeby woda nie ściekała przy samej ścianie tylko jakieś 10-15 od niej. Papa wywinięta na ścianę i pod drzwi balkonowe. Potem zrobiona była wylewka ostatniej warstwy, przy ścianie włożony styrodur, który potem został docięty przez ociepleniowców do równego z posadzką i na to przyszło ocieplenie. W momencie kładzenia kafelek zrobiona będzie jeszcze izolacja pod nie z Mapelastica + taśma brzegowa przy ścianie. To powinno załatwić kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najlepiej warstwy robić przed ociepleniem elewacji, rysunek poniżej:

[ATTACH=CONFIG]207722[/ATTACH]

 

Pomocne, dziękuje. A jak od drugiej strony, czyli od końca z rynnami? Powinienem wypuścić obróbkę blacharską o spodziewaną grubość ocieplenia ściany? Tyle, że potem będę ograniczony w wyborze ocieplenia ściany tym wymiarem. Więc może tylko papę na powierzchnie balkonu na ten rok-dwa, i wtedy zrobić komplet?

Edytowane przez MamKostkeRubika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Jaki sposób ocieplenia balkonu będzie najlepszy ?

Nadmieniam, że balkon już jest wykonany jako płyta ze zbrojonego betonu (filigran z warstwą nadbetonu). Nie zastosowano systemu "Isokorb" wbudowywanego pomiędzy płytę balkonu a ścianę budynku,

Rozumiem, że w takim wypadku należałoby płytę balkonową izolować ze wszystkich stron. Jaki materiał byłby najlepszy i jaką grubość tego materiału zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...