Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BALKON - OCIEPLENIE, WYKOŃCZENIE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a Kooltherm K3 lub K5 ?

ma dużo lepszą wartość termoizolacji /λ=0,020 W/(mK),/

no to jak ma 0,02 to bardzo dobry wynik to trzeba tego około 5cm zamiast 8cm parkingowego/ hydro lambda 0,035 W/mK.

A ile Ci się tam zmieści na tym balkonie ? jak masz np drzwi ? bo jak masz miejsca to fantazja tylko Cię może ograniczyć.

10cm prostego parkigowca to socjalne minimum.

Jeśli balkon lub balkony są z jakąś loggią to może zabudowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci się tam zmieści na tym balkonie ? jak masz np drzwi ? bo jak masz miejsca to fantazja tylko Cię może ograniczyć.

 

Balkon jest z dwóch stron zabudowany do wysokości murłaty, a potem jest dach.

Niechciałbym znacząco pogrubiać płyty balkonowej. Dlatego zastanawiałem się nad Koolotherm 3 (3 cm), ostatecznie Koolotherm 5 (5 cm).

Edytowane przez ekmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

w temacie jest wszystko o ociepleniu i izolacji. Kiedy montować drewnianą barierkę na płycie tarasu, nie z czoła?

Może macie jakieś zdjęcia jak to powinno wyglądać.

Zdaje się, że Rezi kiedyś doradzał jakieś mikstury, ale nie mogę tego znaleźć. Taras będzie wyłożony klinkierem.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w temacie jest wszystko o ociepleniu i izolacji. Kiedy montować drewnianą barierkę na płycie tarasu, nie z czoła?

Może macie jakieś zdjęcia jak to powinno wyglądać.

Zdaje się, że Rezi kiedyś doradzał jakieś mikstury, ale nie mogę tego znaleźć. Taras będzie wyłożony klinkierem.

Dziękuję

 

W zasadzie bez różnicy raczej. albo przed położeniem klinkieru albo po - zależnie od koncepcji technicznej i wizualnej.

Obie metody wymagają starannego zaizolowania miejsc uszkodzenia płyty tarasu/klinkieru tak aby woda nie miała tam czego szukać bo inaczej da sobie radę ze wszystkim :) Najlepiej chyba kotwić w takim przypadku żywicami bo wtedy można wszystko ładnie pozalewać i trzyma jak nie wiem co. (choć u mnie jak robili schody to kotwili w ten sposób barierkę do ściany z porothermu i jedno z 3 mocowań po pół roku "szarpania" dostało niewielkiego luzu... najgorsze, że ciężko to naprawić po barierka jest w całości a pozostałe dwa mocowania trzymają wyśmienicie ;/ Pewnie nie dolali odpowiedniej ilości żywice/kleju podczas osadzania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałam o mocowaniu do ściany. Przed elewacją?

W ogóle to nie pomyślałam o barierce.

 

Doi tarasu chyba nie potrzeba? Ja mam ją przy schodach wewnętrznych :) A przy zewnętrznych też będzie ale mocowana tylko do podłoża. Mocowanie do ściany na zewnątrz to tylko same komplikacje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w każdym razie powinnam mieć barierkę w czasie robienia elewacji. No to mi Fighter powie, że nie czytam uważnie.

Zabieram się za zamawianie barierki.

Taras jest nad kuchnią i ma 2 murki po bokach i o tym myślałam pisząc mocowaniu do ściany.

święta2013 006.jpg

Edytowane przez ziuta62
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziuta62 :) wcale tak nie powiem....

no to przed elewacja musza byc: marki wypuszczone, zrobione hydroizolacje tarasow balkonow, opierzenia tj obrobki blacharskie.

Na temat mocowania balustrad i hydroizolacji dosc zywo rozmawialismy tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?215661-Izolacja-tarasu-nad-gara%C5%BCem&p=5988518&viewfull=1#post5988518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz w projekcie, ja mam zaznaczone warstwy z podaniem grubości. Kierownik zalecił mi taką kolejność w oparciu o Remmersa (ale to tylko przykład):

 

 

1. Dokładne oczyszczenie powierzchni płyty żelbet. balkonu

2. Gruntowanie powierzchni płynem Kiesol

3. Naniesienie /najlepiej szpachlą/ 1 warstwy Elastoschlamme 1K

4. Ułożyć izolację termiczną, zakończyć ją ok. 10 cm przed końcem /krawędzią/ płyty balkonowej

4.1 Izolacja na styropianie – 1x folia bud. grub. min. 0,2 mm

5. Wykonać szlichtę betonową zbrojoną siatką 3 mm o oczkach 5x5 cm

góra szlichty z jednokierunkowym spadkiem 1 – 1,5 %

grubość szlichty na końcu 5 cm

szlichte oddylatować od ścian pianką fenol. 2 cm

6. wykonać obróbkę blacharską boków czołowych płyt balkonowych na całej jej wysokości /grubości/

7. szlichtę zagruntować płynem Kiesol

8. nałożyc 2 warstwy Elastoschlamme 1K

9. przygotować blachę okapową oraz drugą boczną z progiem na wymiar szer. balkonu, wyciąć otwory na klej

10. zamocować blachę okapową oraz boczną do szlichty

11. przykleić płytki na dobry klej elastyczny

12 zamocować balustradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnoszę wrażenie, że obróbka balkonu to temat tabu

 

Wiele osób ma z tym problem, ale to dlatego, że mało który wykonawca wie jak to porządnie od początku do końca zrobić. Niestety nawet jak zdarzy się taki co wie, to i tak inwestor mówi: "Panie za drogo" i kończy się jak zwykle... O balkonie trzeba myśleć po wylaniu fundamentów a nie jest jak już go mamy :)

A co do rozwiązań systemowych to one zwykle są dobre lub bardzo dobre, zwykle też są drogie lub bardzo drogie. No i niestety maja tez swoje wymagania techniczne - dlatego jak napisałem - trzeba pomyśleć o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor , o wszystkim trzeba by mysleć wcześniej ale ....

Z tzw. fachowcami to niestety jest bardzo słabo, w szczególnosci z tymi co robią wszystko ... :(

Fachowiec przychodzi i chce kasę, a inwestor powinien wiedzieć jak to się robi - taka jest budowlana rzeczywistość.

 

Niestey nie pomyślałem o balkonie na etapie fundamentów.

Chciałbym to teraz naprawić.

Jeśli więc mógłby mi ktoś doradzić w tym zakresie to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...