Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BALKON - OCIEPLENIE, WYKOŃCZENIE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A spotkaliście się z jakąś metodą przy wykorzystaniu XPSa który pełniłby rolę posadzki i ocieplenia ? Gdzieś mi się o uszy obiło kiedyś coś takiego, chyba jeden z dekarzy z którym rozmawiałem mówił mi o takiej metodzie, nawet wymienił poszczególne warstwy materiałów jakie powinny być położone. Ale niestety wtedy byłem na etapie dachu i nie myślałem o balkonach :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Plan dobry tylko po co ta folia w płynie to nie wiem? Płytę oczyścić, zagruntować, przykleić papę x2 w poprzek albo mijankowo do papy przykleić xps odpowiednim środkiem uszczelniająco-klejącym na to klej siatka i jakiś środek do izolacji systemowy pod płytki ale nie folię!!. Wydaje mi się, że i tak jest spora szansa na pękanie płytek/fug bo na XPS wg mnie będzie to zbyt mocno pracować. XPS to nie beton. Może duże płytki będą miały mniejszą tendencję do kołysania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie, jak prawidłowo według Pana powinny wyglądać poszczególne warstwy balkonu?

 

1. Płyta balkonowa wylana ze spadkiem. 2, styrodur lub styropian podłogowy.3. obróbka blacharska (ze spadkiem). 4. Papa termo dobrej klasy wywinięta na ocieplenie ścian i ramę drzwi. 5. Wylewka z płytkami lub legary i deski. Legary nie na kołki a na klej. Barierka najlepiej od czoła. Balkon ocieplony z 5-cu stron. Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

3 - to jest tzw. kapinos ?

a obróbka blacharska pod oknem balkonowym ?

 

Kapinos albo pas nadrynnowy. Oknem ?. Papa przy drzwiach, bez blachy. Tam występuje przeważnie glif. Obróbkę trzeba by zrobić z cynku lub miedzi. A to wymaga dokładnego lutowania. Większość nie potrafi. Papę jeszcze zgrzeją. Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

jak to jest z tym styropianem na papie?

Przy ścianach fundamentowych, każdy pisze aby nie dawać styropianu na papę (izolacja pionowa) ponieważ w papie są rozpuszczalniki, które będą wchodziły w reakcje ze styropianem.

Natomiast powszechne jest dawanie styropianu na papie w przypadku balkonów. Najpierw warstwa papy, a na to styropian.

To w jednym przypadku nie zaleca się takiego połączenia, a w drugim już tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam, jak tam Wasze plyty balkonowe?

W moim projekcie zaproponowali takie rozwiazanie:

balkon_1.jpg

W tej chwili mam wylane balkony z wiencem na obrysie, wysokosc jego 8-10cm.

Czy to rozwiazanie z projektu jest dobrym pomyslem ? (Pomijam ta rynienke).

1. Czy 1 warstwa folia zaraz na zelbecie jest potrzebna? (stworzy w sumie basen ).

2. nastepna warstwa to styrodur laczony np 2x5cm +3cm na wierzch, lub 5+3cm +3cm na wierzch (takie rozmiary mam dostepne od reki w hurtowni, ewentualnie 8cm jest jeszcze, wiadomo sprzedaz na paczki, wiec chcialbym wykorzystac max 2 rozmiary)

3 Na wierzch styropianu papa, czy folia tez potrzebna? -niestety tutaj nie ma spadku, czy dawac tez obrobke ? czy ta warstwa tylko jako zabezpieczenie awaryjne?

4. Wylewka betonowa ze spadkiem (na obrzezu 6cm) zbrojona siatka? - problem z balustradami -na tym etapie mocowac? i czy w tej wylewce wytrzyma ?

5 papa termozgrzewalna + obrobka z blachy

6. wykonczenie -plytki na kleju czy to sie bedzie trzymac papy ?

 

dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...