Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BALKON - OCIEPLENIE, WYKOŃCZENIE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy to ustrojstwo braliście też pod uwagę ? http://www.e-millennium.pl/product_info.php?products_id=1121

Polecają to w moim sklepie budowlanym, mam mały balkonik i nie zmieszczę rynny a zależy mi tylko na tym, żeby po elewacji nie lała mi się woda. Wiem, że to listwa startowa, ale nie zda egzaminu ?

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,ze pomysł jest dobry.Jak nie może być rynny to chociaż to.Ja taka listwę mam na dole swojego balkonu , powyżej jest rynna-ale to duży balkon 2,5 x 4 metry.

Drugi półokrągły jak robiłam ostatnio ( tam nie będzie rynny) - niestety za późno pomyślałam i nie było tej listwy w sklepach jak robili :( - u nas niestety dziura zabita dechami i każdą taką drobnostkę trzeba sprowadzać na zamówienie i czekać ok tygodnia

pozdrawiam

Edytowane przez ewadora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dawaliście styroduru na swoich tarasach nad pomieszczeniem ogrzewanym.

 

Pierwotnie miałem dać 20cm styroduru i na to wylewka. Od kilku dni rozważam czy nie zmniejszyć styroduru do 15cm a powiększyć wylewkę do 9cm

 

Producent balustrady powiedział że jak wylewka będzie większa niż 6-7cm wtedy zamocuje stabilnie od góry balustradę i do ściany. Taka grubość wylewki będzie dla niego wystarczająca.

 

Co myślicie 15cm styroduru wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 cm styroduru to i tak bardzo dużo jak na takie miejsce, u mnie udało się upchnąc tylko 8 cm + 7 cm wylewki, mogło by byc więcej ale musi wystarczyc tym bardziej ze na sciane w planie 20 cm styro

Też planuje mocowanie barierki do wierzchniej wylewki.

Masz faktycznie tyle miejsca żeby zmieścic 15 cm styro i 7 cm wylewki? jak z poziomami wykończonej podłogi na tarasie i w środku, będą na tym samym poziomie?

Edytowane przez danielw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 15 cm styropianu szarego na ścianie -lambda 0,32(LAmbda dla styroduru to zapewne 0,36 - czyli nieco gorsze) - tylko,że na ścianie jest MAX materiał porowaty a więc i współczynnik przenikania ciepła na pewno lepszy niż płyty balkonowej.

Balkony mam zaś wolno stojące więc w tym temacie Ci nic nie poradzę.

Jak chcesz naprawdę dobrze zamocować poręcze balkonowe to zrób to do płyty głównej od czoła.Jak nie chcesz w ten sposób to czy zamocujesz od góry w wylewkę górna czy w płyte balkonową to żadna różnica dla szczelności natomiast w pierwszym wariancie niewątpliwie tracisz na ociepleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze płytki ? Już szczęśliwie przyklejone do balkonów?

Mnie zaraz licho porwie.......

Blacharz ma być dopiero w sobotę. Płytkarz przestał się rwać do roboty.

Przez te balkony to ja chyba całkiem osiwieję.Nic nie mogę przez nie skończyć.Drzwi czekają oparte o ścianę, panele czekają.A poddasze czeka aż blacharz zjedzie i obrobi cieknące kominy .Sama radość.

I pomyśleć ,ze robotę balkonów zaczynałam na wiosnę :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 cm styroduru to i tak bardzo dużo jak na takie miejsce, u mnie udało się upchnąc tylko 8 cm + 7 cm wylewki, mogło by byc więcej ale musi wystarczyc tym bardziej ze na sciane w planie 20 cm styro

Też planuje mocowanie barierki do wierzchniej wylewki.

Masz faktycznie tyle miejsca żeby zmieścic 15 cm styro i 7 cm wylewki? jak z poziomami wykończonej podłogi na tarasie i w środku, będą na tym samym poziomie?

 

W projekcie miałem 20cm styroduru i 4cm wylewki i dopilnowałem majstrów żeby tyle miejsca było.

 

A czy poziomy podłogi na wykuszu i w środku muszą być takie same. W moim projekcie podłoga w środku jest 16cm niżej niż na wykuszu ile wyszło na prawdę tego nie wiem ale gdzie 14cm może jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawdę dobrze zamocować poręcze balkonowe to zrób to do płyty głównej od czoła.Jak nie chcesz w ten sposób to czy zamocujesz od góry w wylewkę górna czy w płyte balkonową to żadna różnica dla szczelności natomiast w pierwszym wariancie niewątpliwie tracisz na ociepleniu

 

Tak jak pisałem w innym wątku u mnie na obydwa balkony i wykusz nachodzi dach na styk albo nieco do środka także mocowanie balustrady do czoła płyty odpada bo balustrada po bokach się nie zmieści pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze się podzielę swoimi doświadczeniami z wykonaniem hydroilzolacji.

 

Ja zastosowałem na balkonach samoprzylepną membranę bitumiczną Ceresit.

 

Powiem Wam że rewelacja. Membrana idealnie dała się przykleić do poszerzenia dolnego okna balkonowego.

Nawet udało mi się ją wcisnąć pod takie wycięcie które jest w oknie PCV.

 

Nigdy nie udało by mi się osiągnąć coś takiego z papy termozgrzewalnej.

 

Dlatego gorąco polecam wszystkim. Na początku trochę mnie bolała cena bo wychodzi po rabatach 26zł za m2.

 

Ale jak zobaczyłem efekt końcowy to już odżałowałem te wydane pieniądze.

 

Pewnie jak dobrze policzyć dobrą papę podkładową i termogrzewalną na druga warstwę i do tego robociznę to pewnie wyjdzie tyle samo.

 

A tak sam wykonałem hydroizolację i nie musiałem ganiać palnikiem po oknie albo po elewacji.

 

Także polecam i jeszcze raz polecam.

 

Takie same membrany ma Sopro i Botamennt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

 

Zapraszamy do kontaktu z Ekpertem Forum. Na pytania -
jeszcze tylko przez kilka dni
- odpowiada URSA

 

 

 

Porady Eksperta:
http://forum.muratordom.pl/forumdisp...łna-mineralna

 

 

 

URSA Polska jest producentem szerokiej gamy materiałów izolacyjnych. Podstawowe produkty firmy to
wełna mineralna URSA GLASSWOOL
oraz
polistyren ekstrudowany URSA XPS
, a także nowość w ofercie -
biała wełna mineralna PURE ONE
. Dzięki nim producent zapewnia wiele rozwiązań w zakresie
izolacji termicznej
i
wyciszenia pomieszczeń
.

 

 

 

Materiały izolacyjne, ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza, izolacje techniczne, izolacja ścian, sufitów i podłóg – URSA oferuje rozwiązania dla wszystkich.

 

 

 

Czekamy na Państwa pytania

 

Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
FAjna rzecz :). ZSkoda,ze ja tego zdjęcia nie miałam jak mim ontowali balustrady.Byłoby mniej nerów -przynajmniej przy tej półokrągłej-przy docinaniu papy , styroduru a obecnie płytek - ech żyźń

 

http://http://izoforum.pl/izorysik/images/izorysik_3b405022b26bb68ec138c70a99f12479_2010-12-30_17:49:19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze się podzielę swoimi doświadczeniami z wykonaniem hydroilzolacji.

 

Ja zastosowałem na balkonach samoprzylepną membranę bitumiczną Ceresit.

 

Powiem Wam że rewelacja. Membrana idealnie dała się przykleić do poszerzenia dolnego okna balkonowego.

Nawet udało mi się ją wcisnąć pod takie wycięcie które jest w oknie PCV.

 

Nigdy nie udało by mi się osiągnąć coś takiego z papy termozgrzewalnej.

 

Dlatego gorąco polecam wszystkim. Na początku trochę mnie bolała cena bo wychodzi po rabatach 26zł za m2.

 

Ale jak zobaczyłem efekt końcowy to już odżałowałem te wydane pieniądze.

 

Pewnie jak dobrze policzyć dobrą papę podkładową i termogrzewalną na druga warstwę i do tego robociznę to pewnie wyjdzie tyle samo.

 

A tak sam wykonałem hydroizolację i nie musiałem ganiać palnikiem po oknie albo po elewacji.

 

Także polecam i jeszcze raz polecam.

 

Takie same membrany ma Sopro i Botamennt.

 

http://http://izoforum.pl/izorysik/images/izorysik_9082f14b567661584c01c0e01e958acc_2010-12-30_17:59:52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...