Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

utrata pracy kredyty


marek1971

Recommended Posts

Gość M@riusz_Radom
Idź do banku który udzielił Tobie kredytu i przedstaw problem. Zazwyczaj albo zawieszają spłatę kredytu albo pozwalają na spłatę samych odsetek do czasu ustabilizowania się sytuacji życiowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kredytobiorcow mialo w pakiecie kredytowym ubezpiecznie na wypadek utraty pracy

jak byś przeanalizował o co chodzi z tym ubezpieczeniem na wypadek utraty pracy, to byś w ogóle o tym nie wspomniał.

Niestety, a szkoda nas, kredyty należy spłacać. Ubezpieczenie na wypadek braku możliwości spłaty kredytu jest bardzo drogie, co i jest normalne z zasady. Nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
najczęściej banki porostu zawieszą na pewien czas spłatę lub zaproponuję mniejsze raty w tym czasie

 

bankowi zależy na spłacie kredyty i wcale się nie palą do przejmowania mieszkań i ich sprzedaży. Chodzi o to, że jak są problemy to pójść do banku i rozmawiać, a nie ignorować wezwania i telefony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
czesc kredytobiorcow mialo w pakiecie kredytowym ubezpiecznie na wypadek utraty pracy

jak byś przeanalizował o co chodzi z tym ubezpieczeniem na wypadek utraty pracy, to byś w ogóle o tym nie wspomniał.

Niestety, a szkoda nas, kredyty należy spłacać. Ubezpieczenie na wypadek braku możliwości spłaty kredytu jest bardzo drogie, co i jest normalne z zasady. Nic za darmo.

 

A co jest nie tak z tym ubezpieczeniem bo ja mam i wydaje mi się O.K no ale może czegoś nie doczytałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jak nie ma ubezpieczenia to ja bym się nie przyznawał do utraty pracy. Bank w takiej sytuacji może zażądać natychmiastowej spłaty całego zadłużenia. A ubezpieczenia od utraty pracy też są po to żeby płacić składki a nie pomagać w sytuacji faktycznego problemu - wystarczy poczytać OWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, jestem w podobnej sytuacji, musze spelnic warunki; 1. pracowalam conajmniej 12 miesiecy u ostatniego pracodawcy 2. pracowalam na calym etacie 3. pracodawca wypowiedzial umowe 4. mam prawo do zasilku, Oczywiscie spelniam wszystkie warunki, ale nie mam jeszcze odpowiedzi od ubezpieczyciela i nie wiem jak bedzie. Po za tym kredyt mam do 2015 roku, a ubezpieczyciel nie pokryje kredytu na dluzszy okres niz 18 miesiecy.

 

Witam! Proszę o pomoc,mam kredyt w Lukas Banku który jest ubezpieczony w pakiecie który jest pełny.W lutym straciłem pracę {art.33 kp} ,mam prawo do zaśiłku jestem zarejstrowany w u.p.Złozyłem wszystkie dokumenty w oddziele lukas banku ,a teraz okazuje sie ze mój wniosek został odrzucony bo miałem umowe o prace na czas okreslony i mimo że płace pełną wysokosc ubezpieczenia, spłata w okresie bezrobocia nie nalezy sie.Umowe o prace miałem do 2032r .Prosze o pomoc moze ktos wie co mam zrobic.

 

Ja mam podopną sytuacjię , tylko , że pracę straciłem na skutek ciężkiej choroby (ostra niewydolność nerek) - złożyłem wniosek o odszkodowanie z tytułu niezdolności do pracy do PZU bo z nimi zawarłem polisę do kredytu hipotecznego. według prawnika miało to się skończyć ugodą lub ewentualnie jedna rozprawą, a trwa już prawie dwa lata. Byłe już u biegłego sądowego i w zakładzie medycyny sądowej i jak na razie nic. te złodzieje z PZU twerdzą że jestem zdolny do samodzielnej egzystęcji i to jest jedynym powodem do niewypłacenia odszkodowania. Zaznaczę że mam taką opinię ze Starostwa Powiatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ja też mam takie ubezpieczenie przy "okazji" kredytu hipotecznego. Po zapoznaniu się z OWU stwierdziłam, że polisa to nic innego, jak ukryta prowizja banku, ponieważ w razie utraty pracy praktycznie nie mamy żadnych szans na przejęcie spłaty przez PZU czy odszkodowanie. W razie rezygnacji z takiego ubezpieczenia marża banku automatycznie szła w górę :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...