Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze suszarki kondensacyjnej


june1977

Recommended Posts

Również jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki kondensacyjnej. ;-)

 

Moja to Bosch WTB86200PL, pojemność standardowa, 7kg.

W czasie wyposażania pierwszego własnego mieszkania zdecydowałam się na suszarkę Bosch - chciałam pralkę tej marki, a suszarka stoi w słupku, tj. na pralce.

Jestem zadowolona, choć okres użytkowania tej konkretnej suszarki nie jest jeszcze długi. Suszarki Boscha użytkuję jednak dłużej, gdyż taka bez zarzutu funkcjonuje w moim domu rodzinnym od 2009 r. (stoi zresztą na ok. 15-17-letniej pralce Boscha.

Miałam także wielokrotnie możliwość korzystania z AGD Miele, naprzemiennie z Boschem, a mimo tego nie widzę różnicy w zakresie funkcjonalności między tymi suszarkami, ale być może takie są, skoro ceny suszarek Miele to 2x Bosch. ;-)

 

Tutaj po raz pierwszy przeczytałam o czymś takim, jak jakieś wsady zapachowe do suszarki - żadna z suszarek przeze mnie używanych nie potrzebowała czegoś takiego, ubrania po wyjęciu ładnie pachniały płynem.

Moja suszarka dobrze dosusza, ładnie zbiera resztki przeoczonej chusteczki higienicznej, czas suszenia w normie.

 

Bardzo podoba mi się program "koszule", bo zostawia ubrania leciutko niedosuszone - idealnie do natychmiastowego prasowania.

Do suszarki wrzucam wszystko jak leci, niezależnie od tego, co mówią metki - wyjątkiem są eleganckie sukienki (bo ładne, delikatne i się z nimi pieszczę) oraz sportowe polary (jak się je wrzuci z bawełną na tryb suszenia bawełny do sucha, to się kurczą). I moje ubrania nie są od tego zniszczone. Nie wiem, jak z innymi suszarkami, lecz Bosche mają taką funkcję "mniej zagnieceń" - jeśli tryb suszenia się skończy, a nie wyjmie się wsadu, to suszarka co jakiś czas rusza bębnem i puszcza powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Leia, myslę, że wielkich róznic w eksploatacji między Miele a Boschem nie ma. Suszarka to jednak dość proste urządzenie.

Ceny też nie są straszne. Tylko trzeba trafić - mi się udalo.

Liczę, że Miele jednak trochę dłużej podziała niż standardowy sprzęt. Mam tak dobrą opinię o tym sprzęcie (choć jeszcze lepszą o vZug), że nawet nie podbiłam gwarancji, bo uznałam, że przez pierwsze 2 lata nie ma szany się zepsuć, więc nie bedę w kolejce stać po stempelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wlasnie jedzie ten model, jak przetestuje to podziele sie opinia. Juz nie moge sie doczekac;)

Zgodnie z obietnica, dziele sie opinia. Wszystkim niezdecydowanym lub stojacym przed decyzja zakupu suszarki do ubran, napisze jedno: KUPUJCIE A ZALOWAC NA 100% ZALOWAC NIE BEDZIECIE!

Nie mam zadnego porownania, bo to ma pierwsza suszarka, dlatego nie wiem czy kazda spelni oczekiwania uzytkownika czy to wpasnie zasluga kondensacji a moze cechy osobnicze modelu posiadanego przeze mnie;).

W kazdym razie, ten sprzet zaoszczedzil mi okolo kilkunastu godzin tygodniowo. Generalnie u mnie suszarka na ubrania rozwieszona w garderobie byla caly B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wlasnie jedzie ten model, jak przetestuje to podziele sie opinia. Juz nie moge sie doczekac;)

Zgodnie z obietnica, dziele sie opinia. Wszystkim niezdecydowanym lub stojacym przed decyzja zakupu suszarki do ubran, napisze jedno: KUPUJCIE A ZALOWAC NA 100% NIE BEDZIECIE!

Nie mam zadnego porownania, bo to ma pierwsza suszarka, dlatego nie wiem czy kazda spelni oczekiwania uzytkownika, czy to wlasnie zasluga kondensacji a moze cechy osobnicze modelu posiadanego przeze mnie;).

W kazdym razie, ten sprzet zaoszczedzil mi okolo kilkunastu godzin tygodniowo. Generalnie u mnie suszarka na ubrania rozwieszona w garderobie byla caly Bozy rok - przy 2 dzieci, w tym niemowlaku - non stop cos piore a potem rozwieszam (brrr:() a potem prasuje (brrrrrrrrr:(). A od tej soboty.... Pranie z calego tygodnia zostalo uprane i schowane do szafy BEZ KONIECZNOSCI WLACZANIA ZELAZKA!!! w ciagu jednego dnia (mysle, ze lacznie te czynnosci zabraly mi nie wiecej niz 30-40 min).

No jestem zachwycona!

Oprocz tego, ze pranie nadaje sie do zalozenia zaraz po wyjeciu (nie testowalam jeszcze koszul ale nawet, jesli trzeba bedzie je "doprasowac" to coz to zmienia:)), to ma jeszcze jedna nie do przecenienia ceche: MIEKKOSC. No tak mieciutkie, niczym nadmuchane reczniki dotad mialam okazje uzywac tylko w hotelach. Kolejna cudowna cecha: zbieranie pylkow - zadnych klaczkow i kulek nie uswiadczycie! No i zapach, ktory rozlega sie po calym domu- swiezego czystego prania, jak z pralni. Nawet kot pokochal miejsce, w ktorym suszarka stanela;), pewnie po czesci ze wzgledu na cieplo, jakie wydziela.

Testowalam na razie programy: bawelna i syntetyki - z opcjami: mniej zagniecen i wolniejsze obroty (czy jakos tak). Bawelna w opcji bardzo sucha podobal mi sie najbardziej, bo pranie bylo jak cieplutenki puch po wyjeciu, no bajka:).

Generalnie potwierdzam to, co pisze niemal kazdy posiadacz tego sprzetu: nie wiem, po prostu nie wiem czemu nie zdecydowalam sie na ten zakup wczesniej. Uwazam, ze zysk czasu, ktory on generuje jest wart nawet bardzo wysokiej ceny. To urzadzenie jest GE NIAL NE!!! Chwale Boga za czlowieka, ktory to cudo stworzyl:)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Hej. Czas suszenie jest podany do konkretnego wsadu i może się różnić w zależności od ciężaru - opisane w instrukcji :)

Wszystko działa i jest ok - głównie programy standardowe bez kombinowania - przy innych programach różnic nie widać :)

Pranie po tygodniowym zimowym wyjeździe pięciu osób wyprane i wysuszone w jeden dzień - kiedyś byłby to tydzień.

polecam i pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Przyznam szczerze że wątek przejrzałem po łebkach. Aktualnie szukam dobrej suszarki i mam do was pytanie co sądzicie o aktualnych modelach Electrolux? Widziałem parę w dużym centrum handlowym i jakoś tak mi najbardziej wpadły w oko

 

Ja kupiłem w tym roku po obejrzeniu wielu modeli i przeanalizowaniu parametrów Hotpoint Ariston i jest bardzo dobra .

 

Jest dość cicha - bardziej od niej hałasują ubrania obracające się w bębnie zwłaszcza gdy się źle guzik ustawi ;-)

 

Filtr a nawet kondensator czyści się i wyciąga bardzo łatwo .

 

Przydaje się bardzo i ma sporo programów - każdy znajdzie coś dla siebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z pompą i uważam że warto było - szczególnie że suszę bardzo dużo ok. 10 suszarek tygodniowo a rachunek za prąd mnie nie zabija:p

 

Mnie także nie zabija a suszę podobne ilości [przy dwójce małych dzieci], różnica w cenie wersji zwykłej i z pompą ciepła nie zwróci się nigdy, do tego więcej może się zepsuć gdy urządzenie jest bardziej skomplikowane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 5 months później...
Niestety stoję przed koniecznością kupna suszarki do ubrań bo obiecałem małżonce i obietnice trzeba dotrzymać. Widziałem na stronie electroluxa że mają takie urządzenia jak pralko-suszarki czy to nie opłaca się bardziej kupić? W końcu jedno urządzenie w pralni to nie dwa.

 

Czytałem, że to kiepskie połączenie i zdecydowanie lepiej kupić osobne urządzenia i tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepiej mieć 2 bo łatwiej z czyszczeniem, jak coś pójdzie nie tak to drugie działa no i mają większą wydajność. (Jak coś jest do wszystkiego...)

 

Ale jak mus to mus bo miejsca nie ma! Jeśli będzie się działało zgodnie z instrukcją pralko suszarka da radę. Tylko szukaj w dobrych firmach jak electrolux, bosh, amika itd a nie jakieś krzaki albo marki komputerowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...