Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - fuszerka - zdjęcia - proszę o opinie i radę


grzegorz_si

Recommended Posts

Dostałem informację od Sparka, może się komuś przyda:

- Odległość od tylnej ściany licząc od radiatora: min. 5 cm - po wprowadzeniu izolacji będzie za mało

- odległość po bokach: min 3 cm - okaże się jak rozbiorę czopuch

- szczeliny dylatacyjne po bokach 0,5 cm górna 1 cm - u mnie OK, ale marne pocieszenie bo i tak obudowa idzie do rozbiórki

- kanał doprowadzający powietrze 5,5x11 wystarczy, można i trzeba go podłączyć bezpośrednio do wkładu.

- rura do turbiny: 2x150 - u mnie jest 1x125, czyli lipa. Coś trzeba będzie pomyśleć.

- kratki nawiewne o łącznym polu 600 cm^2, podobnie kratki wywiewne (na górze może być też mniej - kompetentny instalator ma zdecydować jak zobaczy przyłącz do turbiny i obudowę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację od Sparka, może się komuś przyda:

- Odległość od tylnej ściany licząc od radiatora: min. 5 cm - po wprowadzeniu izolacji będzie za mało

- odległość po bokach: min 3 cm - okaże się jak rozbiorę czopuch

- szczeliny dylatacyjne po bokach 0,5 cm górna 1 cm - u mnie OK, ale marne pocieszenie bo i tak obudowa idzie do rozbiórki

- kanał doprowadzający powietrze 5,5x11 wystarczy, można i trzeba go podłączyć bezpośrednio do wkładu.

- rura do turbiny: 2x150 - u mnie jest 1x125, czyli lipa. Coś trzeba będzie pomyśleć.

- kratki nawiewne o łącznym polu 600 cm^2, podobnie kratki wywiewne (na górze może być też mniej - kompetentny instalator ma zdecydować jak zobaczy przyłącz do turbiny i obudowę)

spora czesc kominkow w dzinniczkach forumowych odpalana jest na max bez wykonania izloacji :D

z innej beczki jak to sie robi, ze mozna umieszczac prywatne tresci na serwerze szkolnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spora czesc kominkow w dzinniczkach forumowych odpalana jest na max bez wykonania izloacji :D

Krzywda innych wcale nie łągodzi mojej, żadne to też dla mnie pocieszenie.

Dobrze że gościu który to zrobił zwrócił pieniądze. Na przebudowę kominka wystarczy i zamierzam go zrobić tak jak być powinno.

Niestety nawiewy też mam zrobione nad drzwiami a nie nad oknami -

to już zostawię do następnego remontu, albo malowania.

 

z innej beczki jak to sie robi, ze mozna umieszczac prywatne tresci na serwerze szkolnym?

Nie bardzo rozumiem, co widzisz w tym dziwnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam ja mam podobny problem chodzi o średnice rury z czopucha do turbiny .Przoszę o wytłumaczenie co mi da zmiana rury 125 mm na 2 X 150 mm jeśli przelot turbiny i filtra to 125 mm ? Problem objawia się bardzo słabym przepływem z wylotów bardzo słabo dmucha a są tylko 4. Instalacja od czopucha po nawiewy jest na rurach 125 MM . Czopuch 125 > filtr 125 > turbina 125 > trójnik 125> jedna odnoga do nawiewnika ( nawet ok ) ale wyloty z drugiej strony trójnika które są jeszcze raz rozdzielone to już lipa nawiew pod kominkiem zapewniony. Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo zimno się robi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...