Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w stylu retro - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gratujuję!Piękny domek...Mój sentyment tym większy, iż mam nadzieję stać się posiadaczką także połowy bliźniaka za ok.3miesiące.Rozumiem Twoją radość bo nie marzę o niczym innym tylko o podpisaniu aktu notarialnego -wiadomo , czasy niepewne.Z wielką chęcią będę tu zaglądać-jeśli można-w [poszukiwaniu inspiracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że właśnie o tą ścianę chodzi :roll:

ale jeśli Tobie nie przeszkadza to właśnie o to chodzi! Każdy ma inne wymagania i inne rzeczy stawia za priorytety. To tak jakby dyskutować dlaczego w bloku albo w domu jednorodzinnym z dużą działką albo jednorodzinnych postawionych blisko siebie, prawie bez ogrodu... każdy wybiera to co lubi :wink:

GRATULUJĘ!!!

a bliźniak też taki piękny jak Kasiorka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie myśl że za scianą mam sąsiadów jakoś nie przeszkadza.Bardzo świadomie odkonaliśmy wyboru. I to że to ogrodzone osiedle z ochroną i że wszystkie domy utrzymane w takiej samej stylistyce (dla mnie bardzo ważne)

Duzo było przeciw ale jeszcze więcej za.

A nasza sasiadka mieszka za granicą, tu będzie gościem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z lustrem w ogrodzie kiedyś widziałam u kogoś i wyglądało to znakomicie - lustro powielało, oddawało i pomnażało. Super! I jeszcze taki fajny rzygacz - ogród przy takim domu będzie jednym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie taki rzygacz będzie na miejscu...

Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też świadomie dokonaliśmy wyboru-osiedle zamknięte, podobno deweloper zrobi drogi wewn itd.Piszę podobno bo sami wiecie jak jest z deweloperami....Mnie ta wspólna ściana nie przeszkadza-tzn chyba nie będzie przeszkadzała.Działka ok.600 m, domy też utrzymane w jednakowej stylistyce.Kasiorku, czy między Waszymi bliźniakami jest dylatacja?To podobno gwarancja nie dochodzenia odgłosów z sąsiedniego domu.U nas nie będzie jej-zastanawiam się czy trzeba wykonać wyciszenie ścian wełną mineralną albo czymś podobnym??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, czy między Waszymi bliźniakami jest dylatacja?To podobno gwarancja nie dochodzenia odgłosów z sąsiedniego domu.U nas nie będzie jej-zastanawiam się czy trzeba wykonać wyciszenie ścian wełną mineralną albo czymś podobnym??

 

Nie dylatacji nie ma, myślę że nie będzie tak żle

My już mamy na osiedlu piękne uliczki i chodniki i stylizowane lamypy i trawniczki, Jak dostałam klucze to nawet ziemia na działce wygrabiona była.(pod śniegiem oczywiście )

Przy odbiorze towarzyszył nam znajomy specjalista, nie miał się do czego przyczepić. A ja wyszliśmy to stwierdził że dawno nie widział tak dobrze zbudowanego domu :D :D bardzo to nas ucieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaska ,sprawdź czy aby faktycznie w sypialni bedzie komfortowo i odgłosy zza ściany nie bedą Wam / Im przeszkadzały :wink:

moja kolezanka mieszka w bliźniaku i ma sypialnie przy sypialni sąsiadów -mowi ,że czasem mają wesoło :lol:

 

Spokojnie, domy przylegają do siebie łazienkami i pokojem w krórym będzie moja pracownia, a na parterze garażami i gabinecikiem, czyli miejsca w których nie siedzi się cały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaska ,sprawdź czy aby faktycznie w sypialni bedzie komfortowo i odgłosy zza ściany nie bedą Wam / Im przeszkadzały :wink:

moja kolezanka mieszka w bliźniaku i ma sypialnie przy sypialni sąsiadów -mowi ,że czasem mają wesoło :lol:

 

Spokojnie, domy przylegają do siebie łazienkami i pokojem w krórym będzie moja pracownia, a na parterze garażami i gabinecikiem, czyli miejsca w których nie siedzi się cały dzień

hiii.....łazienki mówisz :lol: tam to dopiero niesie po rurach :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaska ,sprawdź czy aby faktycznie w sypialni bedzie komfortowo i odgłosy zza ściany nie bedą Wam / Im przeszkadzały :wink:

moja kolezanka mieszka w bliźniaku i ma sypialnie przy sypialni sąsiadów -mowi ,że czasem mają wesoło :lol:

 

Spokojnie, domy przylegają do siebie łazienkami i pokojem w krórym będzie moja pracownia, a na parterze garażami i gabinecikiem, czyli miejsca w których nie siedzi się cały dzień

hiii.....łazienki mówisz :lol: tam to dopiero niesie po rurach :oops: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku

Przez watek o bukszpanach tu wpadłam. I musze to napisać. projekt ogrodu- dobra robota! Nie wiem co tam w nim, w srodku-tzn inne gatunki, poza bukszpanami, ale najważniejsze=osnowa jest świetna.

Wiem co mówię, to moja branża

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku

Przez watek o bukszpanach tu wpadłam. I musze to napisać. projekt ogrodu- dobra robota! Nie wiem co tam w nim, w srodku-tzn inne gatunki, poza bukszpanami, ale najważniejsze=osnowa jest świetna.

Wiem co mówię, to moja branża

Pozdrawiam Marta

Dziękuję :oops: to może dlatego że ten ogród to moje drugie wielkie marzenie i dawno nosiłam w sobie jego wygląd.

Oprócz bukszpanów znajdzie sie tam miejsce dla róż ( rosarium) hortensji , clematisów, różaneczników, agapantów ( donice), irysów, gladiol i ...

a wszystko w białych odmianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W białych...rozumiem tę fascynację.

A co do róż- ja pokochałam róże okrywowe, choc to nie sa tradycyjne formy, ale wydaje mi sie że warte zauważenia. I znacznie ławtejsze w uprawie, a poza tym niektóre odmiany kwitna całę lato i jesień masami kwiatów-np Noozomi

http://www.rosarium.com.pl/k/?id=124/Nozomi

Chyba takie będę miała, choc mój ogród będzie bardziej nowoczesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku!

Ja zachwyciłam się Twoim mieszkaniem w gazetce i kiedy zajrzałam do Ciebie na forum, nie mogłam uwierzyć :o :D

Później nie mogłam Cię odnaleźć, choć przekopałam chyba z 80 dzienników :cry:

I dziś, ale radość - TWOJE MIESZKANIE!!!!, a w nim ta cudowna wiadomość O DOMKU :o :o :o

Ty, to normalnie potrafisz zaskoczyć :D

Ale się cieszę, ale się cieszę, ale się cieszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

............. że TY SIĘ CIESZYSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domow wolnostojacych i blizniakow na takim osiedlu nie da sie porownac.

Kazdy z nich ma swoje plusy i minusy.

My tez kiedys bilismy prawie przed kupnem polowy blizniaka na osiedlu podobnym do tego. No miejsce nie bylo az takie piekne.

Pamietam, ze wtedy za takim domem przemawialo wlasnie to, ze jest bliski sasiad, bo w razie czego dobrzy ludzie za sciana to skarb. :p

W bloku takich mielismy, podlewalismy sobie kwiatki jak ktore z nas bylo na wyjazdach, poczte odbieralismy i takie tam, niby drobiazgi a jednak. :wink:

Drugie co nas cieszylo, to to, ze osiedle bylo chronione, wykonczone, wszedzie drogi, swiatla, telefon, internet, kablowka, kanalizacja...

W koncu jednak zrezygnowalismy ze wzgledu, ze przerazalo nas to pietro (dla nas to akurat byl nie maly problem).

Teraz mamy nasza parterowke wolnostojaca, zaprojektowana dla naszych potrzeb i jest to dla nas lepiej.

Ale minusy tez sa, jesli sie na to tak popatrzy - bo nie ma kanalizacji, telefonu, internetu, kablowki i asfaltowej drogi dojazdowej.

A siasiad choc nie jest za sciana to i tak jest. Te obowiazkowe 4m to tez nie wiele jesli ma sie uciazliwych sasiadow. :wink:

 

Mysle, ze dla Twojej rodziny Kasiorku wybraliscie bardzo dobra opcje.

Teraz sa inne czasy i aby przyciagnac kupca to juz na prawde staraja sie wszystko zrobic dobrze. Nawet projekty juz spelniaja wymagania nawet tych bardziej wybrednych.

Wiec tylko sie cieszyc razem z Wami i niecierpliwie oczekiwac na to co Twoja reka tchnie w ten dom i ogrod.

Projekt ogrodu przepiekny. Dla mnie jakie kolwiek projektowanie to jak teoria wzglednosci :oops: wiec tym bardziej jestem pod wrazeniem. :p :wink:

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...