Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w stylu retro - komentarze


Recommended Posts

Kasiorku czy mozesz mi zdradzić czym ozdaniałaś tę ostatnią konsolkę/stolik? Te twarze czarno-białe ze srebrem (widze podobieństwo do tej cudnej tapety którą kupiłaś ale nie wiem czy dobrze kombinuję :oops: )

Jeśli tak, to mam kolejne pytanko. Nie znam sie na technikach decupage ale wiem, ze serwetki i papier są cienkie a tapeta raczej gruba. Nie było problemów z jej nałozeniem? Choć..... Ty jesteś najlepsza specjalistka w tej dziedzinie w kraju więc nie wiem czemu ja mam wątpliwości... :lol: Ale pytam, zeby wiedzy trochę łyknąć bo bardzo ale to bardzo mi się ona podoba!!! :lol:

 

mayland twarze to wydruk, reszta motywów też . Uzywam papieru do ozdabiania, najlepiej sie sprawdza :)

Kasiorku ale ja potrzebuję jasniej bo sie wogóle nie znam na tym :oops: Chciałabym jednak poznać techniczna stronę tego rozwiazania bo ja lubię wiedzieć jak mozna dany materiał zastosować, jak on się sprawdza, zachowuje itd. Dlatego też pytam. :oops: Jaki wydruk? Wybrałaś zdjecie i dałaś do drukarni do wydruku na specjalnym papierze do ozdabiania? :roll: WYbacz moją dociekliwość ale stoliczek jest tak piękny, ze oderwać oczu od niego nie mogę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiorku czy mozesz mi zdradzić czym ozdaniałaś tę ostatnią konsolkę/stolik? Te twarze czarno-białe ze srebrem (widze podobieństwo do tej cudnej tapety którą kupiłaś ale nie wiem czy dobrze kombinuję :oops: )

Jeśli tak, to mam kolejne pytanko. Nie znam sie na technikach decupage ale wiem, ze serwetki i papier są cienkie a tapeta raczej gruba. Nie było problemów z jej nałozeniem? Choć..... Ty jesteś najlepsza specjalistka w tej dziedzinie w kraju więc nie wiem czemu ja mam wątpliwości... :lol: Ale pytam, zeby wiedzy trochę łyknąć bo bardzo ale to bardzo mi się ona podoba!!! :lol:

 

mayland twarze to wydruk, reszta motywów też . Uzywam papieru do ozdabiania, najlepiej sie sprawdza :)

Kasiorku ale ja potrzebuję jasniej bo sie wogóle nie znam na tym :oops: Chciałabym jednak poznać techniczna stronę tego rozwiazania bo ja lubię wiedzieć jak mozna dany materiał zastosować, jak on się sprawdza, zachowuje itd. Dlatego też pytam. :oops: Jaki wydruk? Wybrałaś zdjecie i dałaś do drukarni do wydruku na specjalnym papierze do ozdabiania? :roll: WYbacz moją dociekliwość ale stoliczek jest tak piękny, ze oderwać oczu od niego nie mogę :oops:

 

Pisząc wydruki miałam na mysli domowy wydruk z drukarki laserowej :) na zwykłym papierze do drukarek gramatura 80. Wydruk z laserówki jest trwały i mogę go stosować jak papiery do decou, nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Kasiorku, że pisałam w dzienniku a nie w komentarzach ale już się poprawiam wstawiam tekst do komentarzy i proszę o usunięcie z dziennika.

Postaram się przejrzeć komentarze i znaleźć wymiary tych listew.

Jeszcze raz pozdrawiam

zuzka_2000.

 

PS. sms już wysłany

 

Tekst przeniesiony z dziennika:

Witaj Kasiorku!

Od jakiegoś czasu obserwuję Twój dziennik i jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego gustu, smaku i talentu.

Wszystko mi się podoba i z zapartym tchem będę czekać na następne zdjęcia tego pięknego domu i tworzonych przez Ciebie wnętrz.

Oczywiście blog jest równie fascynujący i na sms ode mnie możesz liczyć.

W zeszłym roku z mężem rozpoczęliśmy budowę domu. Nie jest on tak piękny jak Twój ale chciałabym chociaż namiastkę zaczerpnąć z Twojego i zamontować listwy sztukateryjne takie jak w Twoim salonie.

W związku z tym mam prośbę czy mogłabyś podać mi wymiary tych listew oraz jeśli wiesz kto jest ich producentem lub gdzie można je kupić. Czy jakieś zdjęcia zbliżenia tych listew mogłabym dostać?

Z góry dziękuję. Jeśli pozwolisz będę zaglądać regularnie i podziwiać.

Pozdrawiam zachwycona

zuzka_2000

 

:D nie znajdziesz tu wymiarów listew bo ich nie podawałam :D Wszystkie sztukaterie były robione na miejscu , z profilu wykonanego dla mnie. Listwy były robione na miejscu, czyli tradycyjną metodą na dłuuugim stole ulewany był wałek z gipsu i przeciągany profilem , Rękodzieło :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, czytalam, tez na papierze sniadaniowym kobitki drukuja, na laserowej drukarce, ale jeszcze nie probowałam.

Podobno trzeba go przymocowac do zwyklej kartki i wtedy drukowac.

Ciekawe czy dalo by sie tak samo na papierze ryzowym zrobic. :roll: Moze nawet nie trzeba bylo by go do zwyklej kartki przyklejac, bo on grubszy jest od sniadaniowego i nie jest sliski.

Uwielbiam papier ryzowy. :lol:

Musze sprobowac. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku jeszcze Cię trochę pomęczę.

W związku z ograniczonym budżetem planuję własnoręcznie zamontować sztukaterie u siebie.

Znalazłam takie gzymsy i zastanawiam się czy te u Ciebie jeśli chodzi o wysokość i głębokość są takie mniejsze czy większe. (Mam cichą nadzieję, że są mniejsze)

Jeśli to nie kłopot to proszę zmierz swoje. Twoje są idealne.

http://www.sztukateria.eu/product/gzymsy/gzyms_46.jpg

 

PS. Przy okazji ponieważ jestem tu nowa chciałabym się przywitać z Tobą Kasiu i ze wszystkimi którzy do Ciebie zaglądają i podziwiają razem ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzka_2000 ja również witam Cie serdecznie :D

Jesli chodzi o wymiary to będę mogła je zmierzyć dopiero w sobotę jak bedę na włościach.

Musisz pamietać, że grubość gzymsów musi być proporcjonalan do wysokości pomieszczeń, u mnie są 3 m , wiec gzymsy też nie mogą być za cieńkie. Ponadto w salonie listwy ukrywaja oświetlenie wiec sa inne od pozostałych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam cierpliwie u mnie do wykończenia jeszcze daleko ale już wszystko muszę mieć przemyślane.

"W głowie" mam już urządzony cały dom.:D

U nas pomieszczenia mają 2,70.

Tak myślałam, że tam będzie oświetlenie bo wydaje mi się że one od dołu trochę odstają od ściany. Efekt będzie wspaniały już to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu ,czy Twoja córka będzie miała na ścianie tapetę?Bo moja się upiera ,ale ani ona ,ani ja nie możemy się zdecydować. :cry:

 

Karolinka bedzie miała fototapetę na jednej ze ścian, niestety projekt uległ zmianie, jak rozmieściłam meble na planie to nic sie nie mieściło. Dobrze że tapety zostawiłam na koniec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukaliśmy wczoraj zdjęcia na fototapetę i moje dzieci pomysły mają różniste.Syn zaczynał od samochodów ,później zszedł na militaria ,Nowy jork a dzisiaj coś mi mówił o drodze 66.Masakra.Córce tez się co chwila wizja zmienia.Nie wiem ,czy nie braknie mi ściany ,bo chciała jeszcze lustra z pochwytem (do tanecznych ćwiczeń)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem pod wrażeniem podłogi...., i kuchni..., i całego Twojego talentu Kasiorku! Oj jak ja bym tak chciała tylko spojrzeć i już mieć całą koncepcję dopracowaną w najmniejszym detalu w głowie!:) Zazdroszczę tej umiejętności i dlatego u mnie wszystko przebiega metodą prób i błędów, ale uważnie obserwuję i chłonę Twoje wnętrza jak gąbka:)

 

pozdrawiam noworocznie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem podłóg!! Są przepiękne.Widzę ,że wybrałaś jodełkę francuską ,co do klimatu Twojego domu pasuje najbardziej :D nalezą się owacje na stojąco dla wykonawcy.Ciekawa jestem w jakiej technologii był ten parkiet zabezpieczany.?Możesz mnie oświecić ? Jeszcze raz gratulacje :D :D

 

 

Kasiorku podpisuje się wszystkimi łapami pod tą opinią Beauty :lol:

 

Pozostałe elementy Twojego domu już przeżyłam, ale ta podłoga zaskoczyła mnie zupełnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, jeszcze pytanie mam do Ciebie, czytam, że parawan przed kominek masz gotowy, wkład kominkowy, z załadunek od przodu po tej cudnej jodełce :roll: - nie boisz się śladów na drewnie :roll: :-?

 

Jak dla mnie opaska pod kominkiem bardzo wąska, gdybyś opał wkładała z frontu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...