Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w stylu retro - komentarze


Recommended Posts

Parkiety pewnie, że bardzo ładne. :D

Jakoś tak... zgrabnie uwspółcześniłaś wnętrze XVIII-wiecznego pałacyku i zabrałaś do swojego własnego pałacyku. :wink:

A ja mam pytanie laika, jak coś, to może na PW - jak przeniosłaś motywy z fototapety na trzon lampy? Pięknie to wygląda, pisałas, że to nie jest decou... :roll:

 

To proste :D wykorzystałam zdjęcie z allegro, wydrukowałam odpowiednią wielkość, wyciełam motywy. Tło lampy mimo że podobne do tego co na fototapecie bylo zrobione z papieru ryżowego z pismem, które przyklejalam w roznych kierunkach, potem zamalowałam je transparentnie farba, na to przykleilam motywy i wkomponowałam w nie elfy i finisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Parkiety pewnie, że bardzo ładne. :D

Jakoś tak... zgrabnie uwspółcześniłaś wnętrze XVIII-wiecznego pałacyku i zabrałaś do swojego własnego pałacyku. :wink:

A ja mam pytanie laika, jak coś, to może na PW - jak przeniosłaś motywy z fototapety na trzon lampy? Pięknie to wygląda, pisałas, że to nie jest decou... :roll:

 

To proste :D wykorzystałam zdjęcie z allegro, wydrukowałam odpowiednią wielkość, wyciełam motywy. Tło lampy mimo że podobne do tego co na fototapecie bylo zrobione z papieru ryżowego z pismem, które przyklejalam w roznych kierunkach, potem zamalowałam je transparentnie farba, na to przykleilam motywy i wkomponowałam w nie elfy i finisz :D

 

Aaaa, no to teraz wszystko jasne. Dziękuję za instruktaż. :D

Aha - spieszę donieść, że płytki Ci wyślę w poniedziałek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fototapetę w kwaity kupiłam na allegro :D

a moje kochane buźki to tapeta Fornasetiego, ściagałam z wysp bo u nas chcieli 2X tyle :evil: [/b]

 

Kasiorku bardzo dziekuję za odpowiedź na pytania,

jesteś niezastąpionym źródłem wiedzy i pomysłów-deqou w Twoim wydaniu jest szlachetne i piękne,jak dla mnie obie konsole które pokazałaś są świetne!

 

Mam zatem kolejne pytania,jeśli sie nie pogniewasz:)

Chciałam zrobić pojemniki na kredki,pisaki,nożyczki itp do pokoju dzieciecego ze strarych puszek po kawie,których już nie używam,czy jest to możliwe w technice którą pokazujesz? Jeśli tak, to jakie materiały są konieczne(grunty,farby itp).,

A drugie pytanie dotyczy tego o czym wcześniej wspomniałam,mianowicie oferty meblowej dla dzieci-czy rzuciło Ci sie w oczy coś co nadawałoby sie do pokoju 2,5letniego chłopca? Kusi mnie Cinderella,ale chyba jest zbyt dziewczęco,co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YP odnośnie metalowych pojemników to wystarczy dobry primer pod farbę. Albo hobbystyczny ze Stamperii lub budowlany podklad na powierzchnie matalowe. Flugger ma takie fajne male opakowania. I farba akrylowa do powierzchni drewanianych i metalowych

Jeśli chodzi o mebelki to sfokusowałam sie na meblach dziewczęcych ale Vox tez ma niezła ofertę. jest tam taka kolekcja Magellan chyba. generalnie polecam meble z litego drewna i bejcowane na ciemny , szlachetny kolor.Żadna plyta pokryta fronirem, zawsze będzie to wygladalo sztucznie.

Jeśli chhodzi o moje schody to stopnie sa dębowe poprostu pomalowane farbą w stolarni kryjaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry

 

hmmmm normalnie nie wiem co napisać bo tyle ochów i achów że moje pewnie się gdzieś między nimi znajdą

 

Kasiorku ... masz w sobie wielką kupę (sory za wyrażenie) talentu

 

pięknie ten domek urządzasz

 

chciałabym mieć choć trochę takiego wyczucia stylu co Ty

 

cudnie masz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

Przez przypadek trafiłem na Twój dziennik i jestem pod wrazeniem domu.

Gratulacje!!!

Dom, wykończenie, położenie - rewelacja!!

 

(wydaje mi się, że wiem gdzie jest to osiedle :wink: )

 

mam do Ciebie takie pytanie - jakie są koszta utrzymania części wspólnych osiedla przypadające na dom, tak średnio, w przybliżeniu (mam na myśli ochronę, oświetlenie itp. utrzymanie części wspólnych). Jak to jest wyliczane - w odniesieniu do powierzchni działek? domów?

Jak nie chcesz podawać tego publicznie to napisz na PW. Z góry dzięki za odp.

 

życzę jak najszybszej przeprowadzki :D

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kasiu!1 Schody są niezaprzeczalnie piękne,ale jest jeden rzecz ,którą ja akurat zrobiłabym nieco inaczej.Jest to wykończenie przy ścianie.Ja widziałabym tu prosta listwę przychodową, chociaż te" schodki" są pewnym nawiązaniem do szachownicy na ścianie ,ale ja bym bardziej sugerowała się schodami jako całością.Wiem ,czepiam się ,ale są to komentarze ,wiec wyrażamy swoje zdanie.Chyba ,że to jeszcze będzie inaczej wykończone ,o czym nie wiem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty ja po prostu nie mogłam się zdecydować, obydwie formy listwy mi odpowiadają. Być może gdyby schody były ze spocznikiem a nie zabiegowe to zrobiłabym prosta listwę a tak wydawało mi się że będzie to lepiej wyglądało, szczególnie na zakręcie

Panno Mogotko a coż cię tak zdumiało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie chce byc niegrzeczny ale po obejrzeniu podlog na prezentowanych zdjeciach musze podzielic sie z Pania kilkoma uwagami ktore byc moze beda niezbyt pochlebne dla fachowca ktory byl ich wykonawca.Jest kilka drazniacych detali ktore nie powinny wystapic w takim projekcie.

Brak symetrii oraz zgodnosci ukladu plytek. W dobie dzisiejszych mozliwosci nie powinny miec miejsca takie bledy a mianowicie nie pokrywanie sie linii oraz zle cicia i laczenia detali (dekorow i granic pol). Za cene jaka Pani zaplacila wykonawca powinien wykonac projek ze szczegolna staranoscia i dokladnoscia.

Projekt Pani domu zasluguje na wyzsza jakosc wykonania uslugi.

_________________

RemiJoe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wnetrze Pani domu szpeca uzyte grzejniki centralnego ogrzewania ktore zupelnie nie pasuja do stylu wnetrza domu. Nie wiem co kierowalo Pani wyborem uzytych materialow instalacyjnych kiedy na rynku dostepne sa piekne grzejniki zeliwne w stylu np:wiktorianskim (za rozsadna cene) lub oslony zeliwne grzejnikow.

_________________

RemiJoe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...