Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w stylu retro - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja z usmiechem podeszłam do posta , nasze forum to i tak kraina łagodności :)

Przeprowadzka miała sie odbyć w ostatnim tygodniu czerwca, dziecko zmyka nam na obóz ale w zwiazku z moimi okrągłymi 18 urodzinami :-P rodzinka postanowiła zrobić mi niespodziankę ( dobrze że uprzedzili ) i zjawia się u nas. Więc nie godzi sie ich przyjmować na kartonach, zostana przyjęci w pustym domku ( mamy juz stół i krzesła ) a na imprezke do knajpki. A przeprowadzka w pierwszych dniach lipca :lol: już na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko pozdrawiam i gratuluję zrealizowania swoich marzeń! :-)

 

ja tez pisałam Kasi ,że ta tapeta w TE OCZY to dla mnie prawie horror ;) moje odczucia sa inne niż Kasi,która przeciez bedzie mieszkać w swoim i przez siebie aranżowanym wnętrzu .....i bardzo dobrze ,bo w przeciwnym wypadku wszystkie domy i wnętrza byłyby takie same ...najczęściej beżowo-brązowe:p

A ogród Kasi bedzie na 100% esencją romantyczności .....ech Kaśka ....jak ja lubie do Ciebie zaglądać :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesi rozowe firaneczki z kokardkami, zeby wnetrze ocieplic. :p

Nie no... tego obawiam się że mąż by nie przeżył :), ja mu osobiście wnetrze ocieplać bedę :)

A wracają do mojego wczorajszego posta w dzienniku, cały poranek drążę temat w poszukiwaniu producenta ogrodów zimowych vel oranżerii i niestety dochodzę do smutnych wniosków, że nasi producenci robią coś w stylu zabudowy balkonu , bez polotu i fantazji jakieś to takie ... nudne

np takie ( nie obrażając właścicieli )

http://www.ogrodyzimowe.biz/content/images/galerie/realizacje/zgorzelec_200911/p_0027.jpg

i tak naprawde wygladają prawie wszystkie oferty

a już np angielscy producenci proponuja np takie

http://www.tanglewoodconservatories.com/Images/poolside_retreat_main_w.jpg

 

http://www.tanglewoodconservatories.com/Images/detail-ambience_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) napisałam gdzieś "tuja to nie drzewo" a idąc za ciosem trawnik nie ogród .....dlaczego jednak tak zdominowały nasze ..ogrody ? powinnam napisać ogródeczki, bo często działki malutkie są 300-500 m2..i piękne stare drzewa ..nie ma ich .....a róże ..same krzaczki troche kosztują a jeszcze więcej wymagają ... dlaczego jak komuś sie nie chce formować pnączy, pielęgnować wymagających kwiatów ...dać radość wychowania zwierzątkom też ...()no można miec pieska który nie wykopuje roślinek ...MOŻNA ) ..to obrzuca sie małostkowością za starania ...to wkurza moi drodzy ...to nasza cecha narodowa ? to moja ogólna obserwacja bo co do postu który wywołał taka to reakcje ....raczej odczułam że ktos powiedział coś od siebie

 

 

..naraże się pewnie ale ....te tujki, trawka i Black Red White są po prostu dla większości z nas ...dostępne ...w biegu stanowią szybkie i tanie antidotum ...czy zwyczajnie ...coś stać musi :jawdrop: wyszukiwanie perełek dawnego rzemiosła ....odnawianie to pracochłonne ..i długie

i jeszcze jedno ..niestety nie mamy konkretnego pojęcia o stylu, mało sztuki wprowadziła szkoła ...ktoś połlożył plastyke, która wraca na szczęście jako zajęcia artystyczne (styl francuski, prowansalski, paryski ...jak często są utożsamiane ;)?? a szlachetne rzemiosło starego mebelka z odciśniętym duchem czasu ...też kraksa pojęcia vintage i shabby :) ...sama błądze w tych meandrach stylów bo dopiero sie ucze a współczesna eklektyczna samowolka tam gdzie nie ma podstaw wiedzy rodzi gargamelki .......oj rodzi ...i niestety nie ma na to rady ...:)

 

jestem od niedawna na forum i przyznam że kiedy zajrzałam do twojego domku ..zachwyciłam się i gratulowałam kobiecie wspaniałego wyczucia stylu w urządzaniu ...:) nadal jestem pod wrażeniem ...ale powinnam też pogratulować fachowcowi doskonałego efektu :)

podoba mi sie ten dom ...choć teraz może się wydawać demoniczny .........poprzez ten duch "taupe et noir" :) spinający całość, wprowadzający harmonie i ład ...czekam na meble, tkaniny, obrazy ocieplą i pozwolą na dobre cieszyć sie mieszkaniem ....no ale o tym trzeba wiedzieć i mieć jakąś wyobraźnie żeby oczekiwać .....oczekuje na ciąg dalszy tych wnętrz .........:)

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapety sprowadzałam bo w polsce chcieli za nie 2 x tyle :evil:

http://www.selectwallpaper.co.uk/store/cole-son/fornasetti-collection/cat_172.html

 

eeee.........tam!Wymyślacie:)

Ja na tapete zachorowałam a,że "lekarstwa"czasami dużo kosztuja to juz inna sprawa.Teraz zostaje mi jedynie cierpliwie czekac na przesyłke:)

Jak dla mnie Kasi mieszkanko to niespełnione marzenie i uwielbiam tu zagladać lae jak pokazałam kolezance to powiedziała "brrr....rodzinka Adamsów" tak iec są gusta i guściki.Jedynym i NAPRAWDE jedynym elementem,którym się rozczarowałam to ...... aniołek:/

 

PS.A pergolka SUPER!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym i NAPRAWDE jedynym elementem,którym się rozczarowałam to ...... aniołek:/

 

PS.A pergolka SUPER!!!!!

 

:) :) aniołek tylko chwilowo stoi na tak widocznym miejscu, tam docelowo stać bedzie postument z donicą a aniołek znajdzie miejsce swe między kwiatami w Karolci zakątku, tylko tam na razie grządki z ziemia i szczątkowymi roślinkami, wiec jeszcze czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... tego obawiam się że mąż by nie przeżył :), ja mu osobiście wnetrze ocieplać bedę :)

A wracają do mojego wczorajszego posta w dzienniku, cały poranek drążę temat w poszukiwaniu producenta ogrodów zimowych vel oranżerii i niestety dochodzę do smutnych wniosków, że nasi producenci robią coś w stylu zabudowy balkonu , bez polotu i fantazji jakieś to takie ... nudne

np takie ( nie obrażając właścicieli )

http://www.ogrodyzimowe.biz/content/images/galerie/realizacje/zgorzelec_200911/p_0027.jpg

i tak naprawde wygladają prawie wszystkie oferty

a już np angielscy producenci proponuja np takie

http://www.tanglewoodconservatories.com/Images/poolside_retreat_main_w.jpg

 

http://www.tanglewoodconservatories.com/Images/detail-ambience_a.jpg

 

 

 

Oj, Kasiu zapewniam Cię, że i takie cuda jak znalazłaś robią! :) Widzę, że momentami "idziemy tym samym torem", ja też zakochałam się jakiś czas temu w tych ogrodach zimowych w stylu angielskim, ew. wiktoriańskim. Podczas budowy zarządziłam wieelki taras, a teraz patrząc na naszą przyjazną, szczególnie ostatnimi czasy aurę, pewnie większą część roku byłby nie wykorzystany... Więc połowę tarasu postanowiliśmy zabudować, właśnie ogrodem zimowym. Mam już projekty i wyceny.... brrrrr... chyba będą musiały poczekać do przyszłego roku... Wszyscy doradzają nam aluminiowy, a cena jest kosmiczna (ponad 140 tys...), chociaż te z PCV (w białej drewnianej okleinie imitującej drewno), też kosmos cenowy... No cóż... życie uczy cierpliwości... Ale jak znajdziesz coś ciekawego i atrakcyjnego cenowo to proszę daj znać, może jest coś w bardziej "ludzkich" cenach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Kasiu zapewniam Cię, że i takie cuda jak znalazłaś robią! :) Widzę, że momentami "idziemy tym samym torem", ja też zakochałam się jakiś czas temu w tych ogrodach zimowych w stylu angielskim, ew. wiktoriańskim. Podczas budowy zarządziłam wieelki taras, a teraz patrząc na naszą przyjazną, szczególnie ostatnimi czasy aurę, pewnie większą część roku byłby nie wykorzystany... Więc połowę tarasu postanowiliśmy zabudować, właśnie ogrodem zimowym. Mam już projekty i wyceny.... brrrrr... chyba będą musiały poczekać do przyszłego roku... Wszyscy doradzają nam aluminiowy, a cena jest kosmiczna (ponad 140 tys...), chociaż te z PCV (w białej drewnianej okleinie imitującej drewno), też kosmos cenowy... No cóż... życie uczy cierpliwości... Ale jak znajdziesz coś ciekawego i atrakcyjnego cenowo to proszę daj znać, może jest coś w bardziej "ludzkich" cenach???

No, u mnie temat też przyszłościowy :) ale tą kwotą mnie załamałaś :(

Zaczynam się zastanawiać czy nie szukać oferty poza granicami, ciekawe czy ściągnięcie takiej oranżerii z wysp nie wyjdzie taniej, u nich każdy ziutek piekne robi, bo tradycja duża. A u nas ciągle to luksus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...