Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co z tym dachem?


sure

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyszło mi do głowy pytanie, czy problem nie tkwi w dachówce? Możliwe, że zakładki są jakies niewymiarowe??

 

dachowka jest ok

dach nietrasowany

do poprawki

bedzie ladniej

duzo szczelniej

no i bez napreżen w wyniku zmian temperatury

 

Pocieszające. Możesz wytłumaczyć, co znaczy określenie "dach nietrasowany"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasowanie dachu

 

dokonujemy pomiar dachowek

z rożnych palet po kilka

na zamkach poziomych i pionowych rozsuwamy i zsuwamy

odpowiednią ilosc dachowek

ustalamy średnią długosc i szerokośc krycia

uwzgledniamy temperature otoczenia w okresie krycia

 

przykładowo otrzymamy 36,2 cm i 22,3cm

 

średnia długosc krycia 36,2cm czyli odłeglosc łat ,

po załaceniu uwzgledniając w tym przypadku oś polaci

trasujemy w ten sposob ,że nanosimy punkty na łacie gornej i dolnej np. co trzecią dachowke , czyli 66,9 cm , nalezy pamietac o kącie prostym ,

punkty łączymy szlagsznurem

 

Schlagschnurhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/thumb/4/44/P4270055_schlagschnur.JPG/180px-P4270055_schlagschnur.JPG

 

 

oczywiscie napisalem w uproszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasowanie dachu

 

 

Schlagschnurhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/thumb/4/44/P4270055_schlagschnur.JPG/180px-P4270055_schlagschnur.JPG

 

 

oczywiscie napisalem w uproszczeniu

 

i teraz sure będzie wiedzieć , że są fachowcy i "fachofcy " pewnie tym drugim sznurka zabrakło bo już chyba na sam sznurek po połówe by im prościej wyszło , najwyraźniej żadnemu nie chciało się im zejść z dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek a co ty robisz na codzien twoja opinia mnie zlosci moze ty sie polecisz bo widze ze jestes nowobogadzkim dzieckiem i budowlancow masz nisko w d...

Miki79 z calym szacunkiem ja jestem zwyklym dekarzem ,

i może wcale nie najlepszym ,

ale z opaską na oczach wykonam to dużo lepiej ,

z tymi dekarzami jest coś nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek a co ty robisz na codzien twoja opinia mnie zlosci moze ty sie polecisz bo widze ze jestes nowobogadzkim dzieckiem i budowlancow masz nisko w d...

 

wybacz ale mnie rozbawiłeś chęcią obrony tych partaczy , może sobie sam ich weź na swój dach albo poleć jeszcze ich dalej jak tak bardzo Ci się podoba , zasada jest prosta nie potrafię czegoś robić to się za to nie zabieram !

 

Za pół darmo tego nie robili tylko skasowali pewnie normalne pieniądze.

 

Jeśli uważasz kogoś za nowobogackie dziecko wyłączenie dlatego , że doradza ludziom , żeby nie dali się brzydko mówiąc dymać takim cwaniakom jak Ci z tego z tego dachu to żal mi Ciebie , najlepiej to jeszcze ich jedź poklep i pochwali , że super robotę zrobili

 

A co do budowlańców to proszę ich nie obrażaj , bo są prawdziwi fachowcy , którzy przy pracy myślą i robią naprawdę rzeczy wysokiej klasy i jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest najgorzej i z całą pewnością szczelnie. Nie mniej estetyka szczególnie dachu to bardzo ważna sprawa i wizytówka dekarza. Takie zjawisko powstaje gdy układa się dachówki poziomymi rzędami. Dla dwóch wprawnych ludzi (jeden na dole drugi na dachu) wiedzących o co chodzi to jakaś godzina roboty (o ile dachówki nie były mocowane). Przy poprawnie wykonanym dachu linie pionowe jak i skośne muszą grać. A gdzie są rynny? Bo jak są to dziwnie nisko opuszczone. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest najgorzej i z całą pewnością szczelnie.

 

fakt , zawsze można gorzej

 

zawsze byłem przekonany ,

że nie ma całkowicie szczelnych pokryc dachowkowych ,

a trzymanie linii , trasowanie , rowna powierzchnia połaci ,

odpowiednia długosc i szerokosc krycia ( a nie przypadkowa) ,

itp. minimalizują nieszczelnosc na zamkach,

czyżbym sie mylił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynny jeszcze nie są zamontowane, teraz układa się podbitka. A dachówki jednak będą poprawiać, obiecali.. 8)

 

 

przeleciałem cały twój dziennik , nasuwają mi się tak na szybko 2 myśli

 

1. jak jest wykonana obróbka komina - listwa i silikonik czy jest może blacha wcięta w komin , w przypadku tego pierwszego to nie znam nikogo komu z czasem nie zaczęło to cieknąć

 

2. te regipsy na ścianach jak się dałaś na to namówić ? , dach szkiletowy no trudno ... przemyślisz sprawę za 2 lata :wink:

 

dla mnie rozwiązaniem pod względem estetyki nr 1 to na suficie monolit zazbrojone wylane w jednym kwałku .. tylko chetnych do robienia tego wiadomo ... taki strop to niestety duuużo pracy ( ale rozwiązanie , które w różnych budynkach na przestrzeni od kilku do kilkudziesięciu lat "skała " absolutna pupa niemowlęcia bez jakiegokolwiek pajączka )

 

teriva - no cóż są tacy co twierdzą , że prawidłowo wykonana nic nie będzie niestety w kilkunastu domach tego nie uraczyłem

 

szkielet + GK no cóż - wątków na forum o tym jak to prawidłowo wykonać jest odpowiedzią na trwałość tego rozwiązania są tacy co twierdzą , że nie lubią mieć lasu na głową , ja bym raczej twierdził , że nie lubię denerwować się patrząc na sufit

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zaraz wszystko popęka, zarwie, załamie się i zawali. A gruzy zgniją. Sure, lepiej od razu szykuj się do wariatkowa. :-?

 

Trzeba było nie pytać o dach, bo teraz wiesz, że masz do poprawki lub przerobienia o wiele więcej. :lol: :lol:

 

oj bez przesady ale chyba ma to GK na etapie robienia to jeszcze można tematu przypilnować .. już nic nie piszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zaraz wszystko popęka, zarwie, załamie się i zawali. A gruzy zgniją. Sure, lepiej od razu szykuj się do wariatkowa. :-?

 

Trzeba było nie pytać o dach, bo teraz wiesz, że masz do poprawki lub przerobienia o wiele więcej. :lol: :lol:

 

Mhm, takie ryzyko zawsze istnieje, gdy zadaje sie jakieś pytanie na forum! :wink: Po krótkim zastanowieniu się, czy od razu się załamać, czy jednak nie załamywać się oraz żyć długo i szczęśliwe - ostatecznie wybrałam drugą opcję! :D

 

Mimo wszystko w zakresie korzystania z wiedzy i doświadczenia innych za pomocą tego forum bilans nadal jest dodatni, dlatego dzięki wszystkim za porady i refleksje!

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg stopniał i dach wyjrzal w całej okazałości. Ogólnie wygląda ok, ale z jednej strony jakoś nie bardzo. Dachówka zakładkowa, linia zakładki niestety jakoś "faluje" (mam nadzieję, że widać na fotce, bo jakas mała wyszła). Powiedzcie, czy to jest do przyjęcia, czy raczej powód do reklamacji? No bo uroda rzecz względna, nie wiem, czy czepiać się, czy nie?

 

http://img365.imageshack.us/img365/6670/dachfale.jpg

 

za to na pewno nikt inny nie ma dachu takiego jak Ty!

powiedz, że to taki "nowy trynd" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...