Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jolikowego dziennika budowy


Recommended Posts

Witaj Jolunia. Mam prośbę. Możesz uzupełnić poniesione koszty do momentu zamieszkania? Z góry dziękuję. A tak na marginesie Jolu,. Napisałaś że podłączenie do sieci wod. wyniosło Cię ponad tysiąc zł. To chyba mało. A płaciłaś w ogóle za budowe przyłącza, bo nie widzę na wykazie. Moje koszty budowy przyłącza (jakieś 9m) oszacowano na nieco ponad 6 tyś. w tym prawdopodobnie podłączenie około 3 tyś. . Koszty zaś budowy samej sieci wod-kan 62m to 16 632. Na szczęście płacimy to na spółkę z tego ja 3 316.

Pzdr.

Edytowane przez kloska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Jolunia. Mam prośbę. Możesz uzupełnić poniesione koszty do momentu zamieszkania? Z góry dziękuję. A tak na marginesie Jolu,. Napisałaś że podłączenie do sieci wod. wyniosło Cię ponad tysiąc zł. To chyba mało. A płaciłaś w ogóle za budowe przyłącza, bo nie widzę na wykazie. Moje koszty budowy przyłącza (jakieś 9m) oszacowano na nieco ponad 6 tyś. w tym prawdopodobnie podłączenie około 3 tyś. . Koszty zaś budowy samej sieci wod-kan 62m to 16 632. Na szczęście płacimy to na spółkę z tego ja 3 316.

Pzdr.

 

Witaj Aniu :)

 

Przepraszam, że do tej pory nie podałam ci kosztów o które prosiłaś. Przez zamieszanie przeprowadzkowe nie mam podsumowanych kosztów. Niektóre faktury są jeszcze spakowane i to w kilku różnych miejscach (ale są). Jak się ogarnę i dojdę do momentu rozpakowywania naszych dokumentów to wszystko podliczę. My nie musieliśmy płacić za budowę żadnego przyłącza :D:D:D więc ta kwota to rury, koparka, chyba też liczniki na wodę. Podłączenie do sieci wodociągowej zleciliśmy naszej lokalnej spółce pod którą podlegają wszystkie sprawy wodn.-kanal. w naszej gminie. Podłączenie do sieci kanalizacyjnej robiliśmy sami. Moje chłopaki kopały dół, nasz hudraulik kupił odpowiednie rury i podłączył. Płaciliśmy do spółki tylko za nadzór (bo musi być) - 61,5zł :yes: Koszty którymi zostajecie obarczeni są duże, ile by można było fajnych rzeczy kupić do domku - szkoda.

 

Pozdrawiam - http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Prześlicznie wam to wszsytko wyszło- a schody miodzio jestem pod ich urokiem! Balustrada jest prześliczna! Widzę też że kuchnie mamy dość podobne ;-))) ten sam pomysł z obniżonym sufitem w kuchni dookoła szafek ;-))) Tyle że u mnie jeszcze długgo zanim będziemy nie robotnikami w naszym domku a mieszkańcami ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania o płytki na całej podłodze. Nie wiem, czy u nas nie wygra jakiś panel na ogrzewanie podłogowe (w salonie).

Jolu, ogródek zapowiada się hm... hoho! Ja na ten rok dałam sobie spokój; mam pobojowisko na działce, chociaż ekipa to nie bałaganiarze.

 

Mam pytanie do Ciebie odnośnie drewna na nadbitkę/podbitkę. Ustaliłam z majstrem, że podczas deskowania dachu przymocują mi na końcu krokwi co tam zechcę, to znaczy ma być to drewno na wpust i dobrze wysuszone, i też chcę je zabezpieczyć i pomalować tak jak Ty. Zdaje się, że Ty się na tym trochę znasz (lub Twój Małż), więc możesz mi poradzić jak to się nazywa i o co mam pytać w składzie? I czy da się to kupić w zwykłym składzie z drewnem na więźbę.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Jolu że znów pojawiasz się ze zdjęciami. Przyjemnie się ogląda - wszystko takie świeże, nowe, śliczne.

A powiedz proszę czy nie czuje się zimna na płytkach na dole poza sezonem grzewczym. A możesz dać jeszcze raz rzut z oddali na salon?

Pzdr. Ania.

 

Witaj Aniu:)

 

Jak na razie włączmy wieczorkiem CO więc o zimnie nie ma mowy.

 

Zdjęcia na życzenie...

 

3.jpg?gl=PL

 

4.jpg?gl=PL

 

Podłączam się do pytania o płytki na całej podłodze. Nie wiem, czy u nas nie wygra jakiś panel na ogrzewanie podłogowe (w salonie).

Jolu, ogródek zapowiada się hm... hoho! Ja na ten rok dałam sobie spokój; mam pobojowisko na działce, chociaż ekipa to nie bałaganiarze.

 

Mam pytanie do Ciebie odnośnie drewna na nadbitkę/podbitkę. Ustaliłam z majstrem, że podczas deskowania dachu przymocują mi na końcu krokwi co tam zechcę, to znaczy ma być to drewno na wpust i dobrze wysuszone, i też chcę je zabezpieczyć i pomalować tak jak Ty. Zdaje się, że Ty się na tym trochę znasz (lub Twój Małż), więc możesz mi poradzić jak to się nazywa i o co mam pytać w składzie? I czy da się to kupić w zwykłym składzie z drewnem na więźbę.

Pozdrawiam :-)

 

Hej Jarus05 :)

 

Ja jestem zadowolona z podłogówki i gresu. Jeśli chodzi ci o to czym zabezpieczaliśmy podbitkę to był to Drewnochon-lakierobejca, dostępna prawie w każdym sklepie budowlanym.

 

 

Pozdrawiam dziewczęta http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...