Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jolikowego dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Juluś:D

Ruszyliście z kopyta z robotą, hoho:D:D:D

Grzejecie już? Jakie masz dalsze plany?

 

Hej yuczko :D

U nas sezon budowlany trwał przez całą zimę (z małymi przerwami podaczas dużych mrozów). Aż się sami dziwimy, że tak dużo zrobiliśmy. Teraz ocieplamy i wkańczamy poddasze, myślę że najpóźniej za dwa tygodnie będzie gotowe. Jesteśmy po spotkaniu z panem od kominków, który ma przygotować nam projekt i kosztorys.Oczekujemy na drzwi wejściowe (11 tygodni:mad::mad::mad:) Jest też trochę drobnych poprawek (samo życie). Intensywnie poszukuję płytek do salonu i nie potrafię sie zdecydować. Bardzo podoba mi się gres polerowany, ale tyle się naczytałam o impregnacji, plamach i mazach po umyciu, że już sama nie wiem. Szukam alternatywy tak żeby było elegancko i praktycznie. Płytki do łazienek wytypowane, ale jeszcze ostateczna klamka nie zapadła. Nie zrobiliśmy jeszcze rozruchu CO bo nie jesteśmy podłączeni do wodociągu a kanalizacji jeszcze nam nie wybudowali (mam nadzieję, że niedługo). Palimy za to w naszej Grubej Bercie, która spisała się tej zimy na medal.

 

Pozdrawiam - Jola :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super Twoje chłopaki spisały się z ociepleniem i płytowaniem poddasza .MY ocieplanie skończyliśmy wczoraj łazienke obkładaliśmy folią i sprzątaliśmy a dziś zaczeliśy obkładać podłogi styropianem i udało się sporo zrobić garderoba nr 1 pokój córy ,pokój syna nr 1 i 3/ 4 pokoju 2 syna .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej yuczko :D

U nas sezon budowlany trwał przez całą zimę (z małymi przerwami podaczas dużych mrozów). Aż się sami dziwimy, że tak dużo zrobiliśmy. Teraz ocieplamy i wkańczamy poddasze, myślę że najpóźniej za dwa tygodnie będzie gotowe. Jesteśmy po spotkaniu z panem od kominków, który ma przygotować nam projekt i kosztorys.Oczekujemy na drzwi wejściowe (11 tygodni:mad::mad::mad:) Jest też trochę drobnych poprawek (samo życie). Intensywnie poszukuję płytek do salonu i nie potrafię sie zdecydować. Bardzo podoba mi się gres polerowany, ale tyle się naczytałam o impregnacji, plamach i mazach po umyciu, że już sama nie wiem. Szukam alternatywy tak żeby było elegancko i praktycznie. Płytki do łazienek wytypowane, ale jeszcze ostateczna klamka nie zapadła. Nie zrobiliśmy jeszcze rozruchu CO bo nie jesteśmy podłączeni do wodociągu a kanalizacji jeszcze nam nie wybudowali (mam nadzieję, że niedługo). Palimy za to w naszej Grubej Bercie, która spisała się tej zimy na medal.

 

Pozdrawiam - Jola :bye:

 

Hej Joluś:D

Widzę, że masz te same rozterki co do podłogi, jak ja miałam:D:D:D Na szczęście to już za mną, ufff... Ja zdecydowałam się w końcu na gres polerowany, mam nadzieję, że nie będę żałować tej decyzji;) ale np. nie zniosłabym u siebie podłogi, która cały czas wygląda na brudną:( Jeżeli już rzeczywiście będę musiała się natyrać, żeby to posprzątać, to przynajmniej efekt ma być:D:D:D A oglądalaś powierzchnię lappato? To taki trochę kompromis między matem a polerem... Gdzieś oglądałam niezłe, jak przypomnie mi się nazwa, to podam Ci;)

A poddasze super, bardzo domowo się zrobiło:D:D:D

 

EDIT: te płytki to essencia lappato czeskiej firmy RAKO;) na żywo naprawdę ładnie się prezentują:D

Edytowane przez yuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po obejrzeniu na żywca "zakochałam się" w gresie polerowanym Arkesia z Paradyża. Jeżeli go kupimy to położymy go w przedpokoju kolor Mocca 30x60 + na środku wzór wokół płytki Beige 60x60; w kuchni kolor Mocca 30x60; w salonie i wykuszu kolor Beige 60x60 z wzorem w części wypoczynkowej. Po rozrysowaniu sposobu położenia i podliczeniu wychodzi koszt około 6600zł (wzory są drogie :( ). Na dodatek Arkesia jest impregnowana fabrycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super Twoje chłopaki spisały się z ociepleniem i płytowaniem poddasza .MY ocieplanie skończyliśmy wczoraj łazienke obkładaliśmy folią i sprzątaliśmy a dziś zaczeliśy obkładać podłogi styropianem i udało się sporo zrobić garderoba nr 1 pokój córy ,pokój syna nr 1 i 3/ 4 pokoju 2 syna .

 

Renatko zatem u was też sezon budowlany trwa cały czas :yes: tak jak i u nas. Dobrze, że przetrwaliśmy jakoś tę zimę. Mam nadzieję, że za chwilę będziemy mieć wiosenne ciepełko :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko zatem u was też sezon budowlany trwa cały czas :yes: tak jak i u nas. Dobrze, że przetrwaliśmy jakoś tę zimę. Mam nadzieję, że za chwilę będziemy mieć wiosenne ciepełko :D :D :D

 

Ot tak Joluś pomalutku sami robimy jak mamy czas ,efekt to ocieplone i ofoliowane poddasze ,fajnie ,że przez zimę poszło się do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam wiosennie:). Przyszłam się zrewanżować i życzyć Ci samych przyjemności i radości podczas wykańczania domku i jak najszybszej przeprowadzki. Muszę się przyznać, że z niecierpliwością czekam aby podejrzeć i ściągnąć kilka Twoich pomysłów na dekorację domku;). Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...

Najpierw trafiłam n Twój wątek w Ogrodach, teraz zajrzałam do dziennika i bardzo mi się podoba Twój dom i zapał, zaangażowanie całej rodzinki:-)

 

Mamy w domach takie same mini piwniczki:-) Mamy też podobne krokwie więźby dachowej. Nie wiem jak jest w Waszym regionie, ale u mnie wycięte ozdobnie belki to rzadkość, nasi majstrowie byli ciężko zdziwieni - najpierw ci, którzy stawiali dom kilka lat temu a w zeszłym roku ekipa stawiająca budynek gospodarczy. Podbitka też z boazerii;-)

Macie już jakiś plan dotyczący przeprowadzki?

Wzruszył mnie ten termos kupiony na kawę zabieraną na budowę. Taka kawa smakuje wyjątkowo!

 

Żeby tylko ta woda Wam tak nie podchodziła jak widać na zdjęciach z zeszłego roku:-(

 

pozdrawiam serdecznie!

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten domek :-) Dużo fajnych pomysłów; kopiuję sobie niektóre fotki, żeby zrobić podobnie :-) Ogród już widzę, że będzie piękny, macie ładną ziemię. Okna - miodzio! Patrzę na Waszą spiżarkę i wiem, że zrobię podobnie, tylko chyba na tej ścianie od strony wiatrołapu. Wasze rozwiązanie też mi się podoba :-)

 

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek coraz ładniejszy i coraz więcej widać. Taras wygląda na duży - pewnie trochę go powiększyliście? Ja niestety przeoczyłam tą sprawę i u nas będzie taki jak w projekcie, a więc nie za duży, niestety. Już nie mogę się doczekać tego etapu budowy u nas. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...