Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jolikowego dziennika budowy


Recommended Posts

Witam!

Kupiłam projekt W 49 12 z takimi poprawkami jak u Państwa /przeczytałam w dzienniku budowy/.Mam ogromną prośbę czy istnieje możliwość pooglądania Waszego domu.Mieszkamy we Wrocławiu i jeżeli moglibyśmy pooglądać to proszę o termin kiedy można zastać kogoś na budowie.Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najpierw trafiłam n Twój wątek w Ogrodach, teraz zajrzałam do dziennika i bardzo mi się podoba Twój dom i zapał, zaangażowanie całej rodzinki:-)

 

Mamy w domach takie same mini piwniczki:-) Mamy też podobne krokwie więźby dachowej. Nie wiem jak jest w Waszym regionie, ale u mnie wycięte ozdobnie belki to rzadkość, nasi majstrowie byli ciężko zdziwieni - najpierw ci, którzy stawiali dom kilka lat temu a w zeszłym roku ekipa stawiająca budynek gospodarczy. Podbitka też z boazerii;-)

Macie już jakiś plan dotyczący przeprowadzki?

Wzruszył mnie ten termos kupiony na kawę zabieraną na budowę. Taka kawa smakuje wyjątkowo!

 

Żeby tylko ta woda Wam tak nie podchodziła jak widać na zdjęciach z zeszłego roku:-(

 

pozdrawiam serdecznie!

Basia

 

Witaj Basiu :)

W naszym regionie wycinane krokwie więźby to w zasadzie standard, ale gdyby tak nie było to i tak pewnie byśmy to zroblili bo bardzo nam się podoba taka ozdoba domku. Chcielibyśmy się przeprowadzić X-XI tego roku, tak żeby już mieszkać na Boże Narodzenie, ale nie wiem czy nam się to uda. Uzależnieni jesteśmy też od budowy wodociągu (ponoć w VI ma być gotowy) i od budowy drogi bądź czegoś co by ją przypominało, ponieważ jeżeli przyjdą deszcze to dojazd do domku jest nieciekawy. Kawa z termosu, kiedy nie mieliśmy jeszcze prądu smakowała jak nigdy, szczególnie gdy byłow zimno :rolleyes:

 

Powódź w miejscu naszej budowy nigdy jeszcze nie miała miejsca. W zasadzie była to wina czynnika ludzkiego i mamy nadzieję, że nigdy się już nie powtórzy.

 

Basiu a czy ty już mieszkasz w swim domku?

 

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten domek :-) Dużo fajnych pomysłów; kopiuję sobie niektóre fotki, żeby zrobić podobnie :-) Ogród już widzę, że będzie piękny, macie ładną ziemię. Okna - miodzio! Patrzę na Waszą spiżarkę i wiem, że zrobię podobnie, tylko chyba na tej ścianie od strony wiatrołapu. Wasze rozwiązanie też mi się podoba :-)

 

Trzymam kciuki!

 

Witam Jarus05 :)

 

Ja również poszukiwałam funkcjonalnych rozwiązań na FM. Szkoda tylko, że tak mało osób pokazuje fotki z realizacji naszego domku. Mam nadzieję, że niektóre rozwiązania zastosowane u nas przydadzą się innym budującym. W-49.12 to bardzo prosty i funkcjonalny domek - właśnie to było dla nas najważniejsze przy wyborze projektu. Po wybudowaniu i wykończeniu domku trzeba będzie jeszcze stworzyć klimat coby nam się miło i przyjemnie pomieszkiwało, ale może on się stworzy sam bo w tą budowę wkładamy całe swoje serce http://emotikona.pl/emotikony/pic/0heart.gif

 

pozdrawiam - Jola :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek coraz ładniejszy i coraz więcej widać. Taras wygląda na duży - pewnie trochę go powiększyliście? Ja niestety przeoczyłam tą sprawę i u nas będzie taki jak w projekcie, a więc nie za duży, niestety. Już nie mogę się doczekać tego etapu budowy u nas. Pozdrawiam

 

Cześć Marzenko :)

 

Taras powstał po narysowaniu przeze mnie patykiem na piasku co powinno się na nim zmieścić (stół + 4 lub 6 krzeseł oraz grill). Nawet nie zajrzałam do projektu. Doczekasz się tego etapu, zobaczysz jak podczas budowania czas szybko leci.

U nas rok temu było tak ...

 

http://lh4.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/S-Rmyhx1guI/AAAAAAAABQQ/Hv2FT9sAHXc/11.jpg

 

a za moment tak ...

 

http://lh5.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/S_LVOsesrqI/AAAAAAAABXk/cBWCR8o_3pM/16.jpg

 

ale dzisiaj jest tak ...

 

37.jpg

 

Pozdrawiam - Jola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłam projekt W 49 12 z takimi poprawkami jak u Państwa /przeczytałam w dzienniku budowy/.Mam ogromną prośbę czy istnieje możliwość pooglądania Waszego domu.Mieszkamy we Wrocławiu i jeżeli moglibyśmy pooglądać to proszę o termin kiedy można zastać kogoś na budowie.Pozdrawiam Ewa

 

Witaj Ewo :)

 

Nie ma sprawy, zapraszam. Proponuję którąś sobotę lub niedzielę.

Moja poczta: [email protected]

 

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Joluś super już wszystko wygląda ,można prawie mieszkać .

 

Wtaj Renatko :)

 

Prawie, prawie. Ale jeszcze jest tyle do zrobienia :rolleyes:, tyle ekip-wykonawców trzeba jeszcze przejść, a potem dużo do kupienia-ale to będzie (mam nadzieję) najprzyjemniejsze w tej całej przygodzie.

 

Pozdrawiam - Jola :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tarasu.

Mamy odległość 6m od okien do granicy działki, więc obawialiśmy się, że z tarasem nie zaszalejemy, ze względu na zbyt małą odległość. Ale rozwiązaniem może być np taras ułożony z kostki (takiej jak na podjazd) albo z drewna na betonowych stopach. W takim przypadku można poszaleć z przestrzenią :) Im dłużej oglądam przeróżne fotki, tym bardziej wydaje mi się, że chcę jednak taras wzdłuż dwóch boków budynku (pierwotnie planowałam tylko przy oknach balkonowych), a jeśli nie, to przynajmniej ten jeden, ale żeby był duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Basiu a czy ty już mieszkasz w swim domku?

 

Jolu, my mieszkamy u siebie już 3 rok, ale przez to, że budowaliśmy etapami (finanse...), to rozciągnęło się to w czasie niemiłosiernie, dom w zasadzie ogarnięty ale teraz kończymy budynek gospodarczy, więc jakbyśmy drugi raz to samo przerabiali. Marzę o tej pięknej chwili, kiedy wszyscy majstrowie pójdą sobie... swoją drogą;-), ale na razie to za tydzień (mam nadzieję) przyjdzie brygada robić elewację gospodarczego a w czerwcu brukarze.

 

Jolu, trzymam kciuki, żeby jak najszybciej wodociąg Wam podłączyli i jakoś utwardzili drogę, żeby była przejezdna po deszczach, żebyście mogli się jesienią przeprowadzić. W domku macie już tak dużo zrobione, że to przecież realny termin.

 

pozdrawiam serdecznie

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym regionie wycinane krokwie więźby to w zasadzie standard, ale gdyby tak nie było to i tak pewnie byśmy to zroblili bo bardzo nam się podoba taka ozdoba domku.

 

 

Co kraj to obyczaj, w mojej okolicy, co stwierdzam z przykrością, ludzie budujący domy jakoś nie przywiązują wagi do wyglądu okapu dachu, zakończenia belek są takie jak cała więźba dachowa, z nieheblowanego drewna i później, często dopiero po zrobieniu elewacji obijają je z zewnątrz boazeria albo i plastikiem:-(

U nas wycięte krokwie są i w domu i w budynku gospodarczym a nawet w drewutni i werandzie wejściowej do domu. Dodając do tego dachy obydwu budynków z pełnym deskowaniem, uchodzimy zapewne za dziwaków;-)

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tarasu.

Mamy odległość 6m od okien do granicy działki, więc obawialiśmy się, że z tarasem nie zaszalejemy, ze względu na zbyt małą odległość. Ale rozwiązaniem może być np taras ułożony z kostki (takiej jak na podjazd) albo z drewna na betonowych stopach. W takim przypadku można poszaleć z przestrzenią :) Im dłużej oglądam przeróżne fotki, tym bardziej wydaje mi się, że chcę jednak taras wzdłuż dwóch boków budynku (pierwotnie planowałam tylko przy oknach balkonowych), a jeśli nie, to przynajmniej ten jeden, ale żeby był duży.

 

Mi też podobałby się balkon od wykusza aż za okno tarasowe salonu, ale u nas ze względu na szerokość działki i usytuowanie domu nie chciałam aby balkon przy wykuszu był zbyt blisko płotu. Ja wciąż się zastanawiam jak go "wykończyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, jakie plany obsadzenia warzywniaka? Ziółka jakieś, cebula, fasolka szparagowa, zielsko do zupy (czyt. por i seler) czy całkiem inne?

 

pozdrawiam

Basia

 

Basiu posiałam już: buraczki, pietruszkę, koper, rzodkiewkę, sałatę, szczypiorek i fasolkę szparagową. Zostawiłam jeszcze miejsce na rozsadę: kalarepkę, pomidory. To taki tegoroczny warzywniak bo właściwy będzie w przyszłym roku za domem.

Pozdrawiam - Jola:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, jak masz miejsce, to dorzuć kilka sztuk rozsady i pora, razem z posiana pietruszką będzie zielone do zupy. Szczypiorek siałaś taki z nasion, wieloletni? Jak masz miejsce, to można jeszcze kupić cebulę dymkę, szczypiorek z niej będzie ze 2-3 tygodnie i jeszcze latem świeża cebula do pomidorów;-)

Ja na grządkach warzywnych "wtykam" rozsadę aksamitek, tu krzaczek, tam krzaczek i warzywniak jest wesoły a jeszcze ponoć aksamitki robactwo trochę zniechęcają.

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, jak masz miejsce, to dorzuć kilka sztuk rozsady i pora, razem z posiana pietruszką będzie zielone do zupy. Szczypiorek siałaś taki z nasion, wieloletni? Jak masz miejsce, to można jeszcze kupić cebulę dymkę, szczypiorek z niej będzie ze 2-3 tygodnie i jeszcze latem świeża cebula do pomidorów;-)

Ja na grządkach warzywnych "wtykam" rozsadę aksamitek, tu krzaczek, tam krzaczek i warzywniak jest wesoły a jeszcze ponoć aksamitki robactwo trochę zniechęcają.

 

pozdrawiam

Basia

 

Basiu wczoraj posadziłam pomidory, troszkę sałaty, kalarepkę i pory. Tak szczypiorek posiałam ten wieloletni bo akurat dymka była u nas w sklepie nieciekawa. Rzodkiewka i sałata już wschodzą :) Pomysł z aksamitkami do przemyślenia :rolleyes:

 

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jolu,

 

A u Was ciągle coś się dzieje, dawno nie zaglądałam a tu zaraz przeprowadzka się szukuje i warzywka do obiadków - pycha:stirthepot:

 

Witaj Emilko :)

 

Powoli zbliżamy się do dnia przeprowadzki, ale to jeczsze trochę potrwa. Chciałabym mieszkać już na tegoroczne Boże Narodzenie. Nie wiem jednak, czy nam się uda?

 

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witaj Jolu!Gratuluje postepów:-) u nas dopiero weszli hydraulicy..mam pytanie co do kominka...jakiej wielkosci jest?jak szeroki? i jaką masz odległość od komina(tego od kominka) do tego otworu wejściowego do salonu? mam wrażenie jakby u was była dłuższa ta ścianka...może zmniejszyliście otwór wejsciowy do salonu?? i ile kosztował kominek i jaki wkład wybraliście??i jaki wykonawca?:-) z góry dziękuje za odpowiedz:-)

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sylwia!

Faktycznie ścianę w kierunku komina mamy dłuższą o 60cm o tyle o ile wyrównalismy bryłę domu, czyli odległość około 202cm. Szerokość kominka wraz z wypuszczoną po lewej półką wynosi 142cm. Kominek kosztował 6500zł (wkład + materiały + robocizna). Wkład żeliwny z Kratki - 12 KW - nazywa się Maja. Wykonawca z Lublińca woj. śląskie - pozdrawiam - Jola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...