Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiosenne wygrabianie - pytanie


Recommended Posts

Witam, wiosna idzie więc czas wyczesywać trawnik, robiłem to w poprzednich latach zwykłymi grabiami i powiem że do d taka robota, ogladając kiedyś TVN Turbo natrafiłem na program ToolBox i tam prowadzący pokazywał super grabie do wygrabiania trawy coś jak w linku http://www.gardenshop.pl/7gardena-grabie-do-trawy-60-cm-cs-p-125.html. Ma ktoś może?? nadaje się to do takiego wiosennego wyczesywania trawnika?? Opis "Do grabienia opadłych liści i skoszonej trawy z trawników. ze specjalnymi drutami podtrzymującymi skoszoną trawę. Stabilne zęby z wysokowartościowego tworzywa sztucznego. Lekkie, poręczne, nie wyrywają trawy. Szerokość: 43 cm. Polecana dł. trzonka: 180 cm Symbol artykułu: GA3381. Ilość sztuk w opk. jednostkowym: 1. Produkt niemiecki firmy Gardena ®"

Czy nie są za delikatne?? Tworzywo?? Oczekuję opinii.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiosna idzie więc czas wyczesywać trawnik, robiłem to w poprzednich latach zwykłymi grabiami i powiem że do d taka robota.....

 

Kup sobie areator/wygrabiarkę np firmy Flora z napędem elektrycznym bądź spalinowym /droższe/.Jak masz >400mkw trawnika to wyczesywanie ręcznie jest męczarnią,nawet grabiami gardeny...BTW ich cena też jest spora jak na grabie:(

Ja na allegro kupiłem areator za ~150zł i jestem z niego bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiosna idzie więc czas wyczesywać trawnik, robiłem to w poprzednich latach zwykłymi grabiami i powiem że do d taka robota.....

 

Kup sobie areator/wygrabiarkę np firmy Flora z napędem elektrycznym bądź spalinowym /droższe/.Jak masz >400mkw trawnika to wyczesywanie ręcznie jest męczarnią,nawet grabiami gardeny...BTW ich cena też jest spora jak na grabie:(

Ja na allegro kupiłem areator za ~150zł i jestem z niego bardzo zadowolony

 

Witaj, za 150zł to chyba ręczny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie aeratora firmy Flora metalowe łożyska w plastikowych osłonkach gwarancją długo wieczności nie są. Dla domowych spraw polecam sprzęt firmy NAC droższy ale lepszy i posłuży.

 

http://www.totalcreate.pl/sklep/product_info.php?cPath=11&products_id=31&osCsid=edf564a512019d5053e391f889b672d8

 

300m2 trawnika grabienie ręczne (wyczesywanie filcu) to niezły trening wiec dla wysportowanych tylko polecam w innym przypadku elektryczny;)

 

Miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie ale ja chcę znaleść ręczne narzędzie którym lepiej i łatwiej bym to wyczesywanie zrobił niż zwykłymi grabiami, wkład pracy własnej mimo że niemały tylko wyjdzie mi na zdrowie. Tak więc pytanie nadal otwarte. Pozdrawiam

 

Jak tak to se szukaj sam...

.

.

.

.

.

Żartuję.Te grabie Gardeny są super do ręcznego wygrabiania filcu.Cena niestety też super:(

Kiedyś szukałem podobnych grabek,ale tańszych innej firmy i niestety nie znalazłem....:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertykulacja czy aeracja?

 

czym to sie różni??

 

i jaki sprzęt kupić aby wyręczyć dotychczasowe ręce i grabie, bo mam ok 800 m2 trawnika i w efekcie bąble na rękach i kilka dni męczarni, więc skoro ktos wymyslił sprzęt który może pomóc to chciałabym skorzystać, ale z jakiego??

jestem zielona w tym temacie jak trawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tam wygrabiacie :roll: . U mnie w ogrodzie leży 10 cm. śniegu :x . Ta zima chyba się nie skończy.

 

http://images44.fotosik.pl/82/be81fcb8c7d0ff12m.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/78/82e82e85a78c4938m.jpg

 

o matko - gdzie taka zima ????????!!!!!!!!!!!!

 

w górach to rozumiem ale na (chyba) na mazurach to - NIE

 

gdzie ta wiosna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...