Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepla z rekuperatorem i klimatyzacja


Recommended Posts

Dopiero jestem przed 1 lopata ale juz w tej chwili szukam rozwiazan , ktore pomoga mi zmiejszyc rachunki ,lecz rownie wazna sprawa jest dla mnie wygoda uzytkowania i aby systemy pracujace w domku nie kolidowaly ze soba.

Szukajac kompleksowego rozwiazania natknolem sie w firmie viessman na system jak w temacie.Moze wkleje maila otrzymanego od przedstawiciela wspolpracujacego z nimi :

 

Centrala energetyczna Comfobox (13,3 kW) – 65 000,00 PLN netto;

w skład, której wchodzi:

 

- pompa ciepła o mocy 13,3 kW;

 

- rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym, o wyd. 500 m3/h (sprawność 90%);

 

- zasobnik CWU 400l.

 

Gruntowy solankowy wymiennik ciepła Comffond-L – 3 700,00 netto.

Z naszej strony możemy zaoferować jeszcze system kanałów rozprowadzających powietrze do pomieszczeń. Wycena będzie jednak możliwa w oparciu o projekt wykonawczy (przy wyborze naszej oferty bezpłatny) – orientacyjny koszt instalacji to ok. 10 000,00 PLN netto.

 

W zalaczeniu przesylam karty katalogowe ww urządzeń. W przypadku dodatkowych pytan proszę o kontakt telefoniczny.

 

Artur Winiarski

 

Specjalista ds. Technicznych

 

 

 

Zehnder Polska Sp. z o.o.

Tel. +48 71 367 64 24

Fax. +48 71 367 64 25

 

mob. 0048 605 513 543

 

http://www.zehnder.pl

[email protected]

 

Dodam , ze jest to w praktyce jedna skrzynak w ,ktorej miesci sie rekuperator wraz z pompa ciepla. Zasobnik z woda stoi osobno. W kolejnym mailu uwzgledniona zostala rowniez klimatyzaja (jest realizowana centralnie przez rekuperato - wstawiony wymiennik w kanale zasysajacym)

Calosc wyceniono bez robocizny na 78 tys.

 

I tu pojawia sie pytanie czy ktos slyszal cos o tym sprzecie ?

Postaram sie wkleic broszury i wstawic linki do nich.

Na ich stronie nie znalazlem zadnego info o tym systemie.....

 

znalazlem ciut info :

http://www.comfosystems.ch/open.php/PP310%20D%20ComfoBox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Stasio tymi odpowiedziami , że trzeba użyć funkcji szukaj nabija sobie chyba ilość postów.Jestem ciekawy odpowiedzi jak sprawuje się dany zestaw w praktyce , ponieważ siostra też zaczyna się budować i szukamy kompleksowego zestawu grzewczego .

miałem dobre intencje, bo tego są dziesiątki stron. A ilość postów nie przekłada się na kasę, więc mi na nich nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde przeszukalem cale forum. Owszem z tej firmy mozna znalezc opinie na temat grzejnikow i rekuperacjii ale zadnego info o takim "kombajnie"

Wydaje mi sie ze to jest to czego szukam z naciskiem na "wydaje"

 

Za ta cene jaka nalezy wydac i to raz na zawsze, staram sie wysluchac wszystkich opinii zanim podpisze zamuwienie :)

Naprawde cenie sobie uwagi innych specow w temacie ,jak i laikow ,ktorzy uzytkuja podobne systemy (kombajny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– 65 000,00 PLN netto;

 

Wydaj z tego połowę na dodatkowe docieplenie domu, normalny rekuperatori gzrejniki elektryczne. Za druga połowę grzej pradem przez 25 lat. Jak dla mnie ta kwota wykliucza sensowność inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...