Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kto sterylizował sunię?


magda76

Recommended Posts

i może podzielić się doświadczeniem, jak szybko doszła do siebie? Moja przeszła zabieg w sobotę, przy okazji przypadkowo znaleziono guz na jajniku i usunięto go. Niby czuje się dobrze, trochę się liże po ranie, zje, choć bez entuzjazmu ale wogóle nie chce się ruszać z domu a jak wyjdzie to od razu się kładzie i leży. Cały dzień by leżała. Czy to normalne, od zabiegu minęły już trzy doby, może jeszcze za wcześnie na pełny powrót do zdrowia? Rana nie sączy się, nosek wilgotny, tylko ten brak ruchu i chęci na zabawę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, a ja tu weszłam, aby założyć podobny temat.

Moja sunia miała sterylkę w piątek. Wszystko OK, po narkozie oczywiście źle sie czuła, ale na drugi dzień już chodziła. Rana się ładnie goi, piesek się do niej nie dobiera, generalnie fizycznie jest OK, natomiast zachowuje się inaczej. Ona zawsze była bardzo łągodna i spokojna - nie szczekała, nie gryzła kapci, nie kopała dołków, uwielbiała pieszczoty, aż myślałam, ze to kot a nie pies ;-) - a teraz mam to wszystko do kwadratu, tzn. jest strasznie łasa na przytulanie, no i jeszcze bardziej ciuchutka i spokojna. Troszkę do przesady. I też sie zastanawiam, czy jej to zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Mi wet powiedział, że pies nie przytyje, chyba że będę przekarmiać, ale ja też słyszałam, że taka tendencja jest, więc pewnie się przerzucę na karmę dietetyczną. Mam nadzieję tylko, że się trochę ożywi, bo jak będzie taka cały czas, to nic dziwnego że utyje...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja malutka sunia drobne 43kg żywej wagi też miała ciach ciach i wet uczulił nas abyśmy uważali z jedzeniem bo po zabiegu sunie mają tendencję do tycia.

Trochę przybrała ok. 1kg jedząc dokładnie tyle samo co wcześniej, ale nie wiem czy to przez zabieg, czy po prostu przybierała ostateczne kształty jako że kończyła wtedy ok 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

najłatwiej zapanować nad wagą jak psica dostaje jeść raz lub dwa na dzień bez żadnych dokarmiań pomiędzy posiłkami. nasza sucz wogóle nie przytyła, jest tylko na suchej karmie, jada raz albo dwa razy dziennie zalezy od pory roku i od tego czy się upomina, jada dziennie prawie dwukrotnie więcej niż piszą na opakowaniu karmy i można powiedzieć że jest szczupła, ale to bokserka i ona wciąż się rusza, energia ją rozpiera,

po sterylce wpełni do siebie wracała ok 10 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...