Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę, że Siwymiki prawie w każdym pomieszczeniu robisz ogrzewanie podłogowe, oprócz tego zakładasz też tradycyjne grzejniki? czy tylko na podłogówce bazujesz?

 

Hej, podłogówka jest wszędzie, oprócz garażu i kotłowni.

 

Kaloryferów nie bedzie poza jednym w garażu no i drabinką w Łazience.

 

W Naszym przypadku niema sensu montaż kaloryferów przy ogrzewaniu piecem kondensacyjnym, ktory to ma najwyższą sprawność przy niskich temperaturach zasilania instalacji. Podlogowe ogrzewanie mam obecnie i nie zamieniłbym na dom z kaloryferami. To jest subiektywne odczucie.

Podłogówka jest super sprawą, ale tylko przy zastosowaniu pełnej automatyki i odpowiedniej temperaturze zasilania instalacji.

 

kiedyś bylem u znajomego który miał podlogówke zasilaną z pieca na eko-groszek bez wymiennika przez co podłoga była taka gorąca że trzebabyło poniej skakać jak chciało sie przejść bez butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy,

Razem z Żoną planujemy budowę domu według projektu Julka. Mamy prośbę do osób, który budują ten dom lub go pobudowały na terenie Mazowsza, czy byłyby gotowe poświęcić nam swój czas i pokazać swój dom.

Prosimy o kontakt na nr tel. 607 694 960 lub email: [email protected].

Z góry dziękujęmy i pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zdecydowałem się na dom Julka II.

Mam kilka pytań:

1. Ile pospółki pójdzie mi na zasypanie fundamentów? (Nie liczę garażu bo tam będzie piwnica)

2. Ile trzeba drutu na cały dom? (strop teriva zamieniam na monolit)

3. Ile trzeba desek na szalunki?

Jeśli ktoś zmierzył się z podobnymi problemami i je przeszedł proszę o odpowiedź i pomoc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Razem z mężem chcielibyśmy dołączyć do grona fanów Julki. My dopiero na etapie uzbrajania działki. A o budowie na razie marzymy. Czy ktoś z Was buduje Julkę IV ? My zastanawiamy się jeszcze nad podpiwniczeniem domu, gdyż chcielibysmy mieć wiecej pomieszczeń gospodarczych. Macie może jakieś doswiadczenia w temacie popiwniczenia Julki ?

 

Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Krajenka. Stawiam Julkę IV z piwnicą pod całością. Ostróda. Pytaj postaram się odpowiedzieć.

 

Cieszę się na tak szybki odzew :) A pytań nasuwa się sporo.

 

1. Czy piwnica z oknami czy cała w ziemi ?

2. Gdzie umijescowiliście wejscie do piwnicy ? My zastanawialiśmy się zrobić schody do piwnicy na miejscu tego małego wc pod schodami głównymi.

3. Jeśli byłaby mozliwośc czy mógłbyz zamieścić jakiś zarys pomieszczeń ?

 

cd pytań pewnie nastąpi. na razie tyle i jeszcze raz dziękuję za szybki odzew.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie

Zdecydowaliśmy się z mężem na wybudowanie domu Julka. Mamy już zakupiony projekt. Jesteśmy w trakcie adaptacji, mamy parę pomysłów które, naszym zdaniem (patrząc na papiery), polepszają walory użytkowe domu. Fajnie byłoby jednak zweryfikować je "na żywca". No i tu prośba do Państwa, czy poświęciliby Państwo czas i pokazali nam wybudowaną Julkę. Jesteśmy z Trójmiasta, zauważyliśmy jednak, że w najbliższej okolicy nikt nie buduje Julki (chyba, że kogoś przeoczyłam). Wybieramy się jednak w najbliższym czasie w trasę - Toruń, Warszawa, Łódz i okolice i chętnie byśmy przy okazji zobaczyli wybudowany domek. Więc gdyby ktoś z Państwa był tak miły i się z nami umówił, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Prosimy o kontakt adres mailowy: [email protected] lub nr. 603 164 306. Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica jest z oknami, tylko jedno pomieszczenie pod wejsciem do domu nie ma okien oraz pod garażem mam zrobiony kanał samochodowy.

ad2. wejście tak jak i Wy planujecie jako kontynuacja schodów górnych.

ad3. nie kombinowałem pomieszczenia jak parter tylko salon przedzielony na pół, a te wszystkie wejsciowe pomieszczenia (pokoik, sień i spiz.) jako jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZYGI

 

na jakim etapie budowy jesteś ? Zastanawiam się jak bardzo zmieni się pierwotny wygląd budynku z piwnicznymi oknami ? Na jakiej wysokości od poziomu gruntu będą okna w piwnicy ? Nurtuje nas to, gdyż Julka w pierwotnej wersji bardzo nam się podoba i boimy się, że piwnica z oknami może zepsuć cały urok. A kotłownię umieszczasz w piwnicy, czy za garażem? I jakie ogrzewanie montujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownię planuję w piwnicy, garaż jest powiększony o kotłownię. jeśli chodzi o wygląd budynku to na pewno się zmieni ale dla mnie na tą chwilę jest ok, zawsze można okienka schować w studzienkach i wygląd się nie zmieni. ja jestem na etapie poddasza, w przyszłym tygodniu więźba. co do piwnicy to wszystko zależy od przeznaczenia. jeśli nie będzie to typowe uzytkowe pomieszczenie to można prawie całą schować pod ziemię. jak będę miał dach to podrzucę zdjęcia, wtedy będzie coś widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...