Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
Czyli w te pustaki jest wlany żelbet?

08b400e4cacc5.jpg

Sorry, że się dopytuję ale nadproża w przypadku betonu komórkowego kojarzyły mi się jako jeden element, coś w tym stulu:

4639bac1_large.jpg

 

Panie kolego widze ,że kolega to z branży szkolnej -nauczyciel stad te czerwone zakreślenia :) ale na pewno to nie szkoła budowlana. Nadproza są zalane żelbetem ,jak napisałem w poście wyżej (czytamy ze zrozuminiem) obszalowane jest pustakiem 6 dla lepszej izolacji :) pozdrawiam

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam wszystkich

Mam projekt domu zrobiony na podstawie projektu Julka (tak było taniej niż wprowadzać wszystkie nasze zmiany w gotowym projekcie).

Jednak chciałbym porównać nasz projekt (zastosowane rozwiązania itp) z oryginałem. Czy znajdzie się ktoś kto mógł by mi wysłać skan lub zdjęcia swojego projektu (część opisową oraz graficzną -tzn cały projekt oczywiście bez danych personalnych). Mogę w zamian odesłać swój projekt lub ewentualnie zapłacić.

Jestem aktualnie po zalaniu ław i przed murowaniem fundamentów, i chciałbym porównać różne rozwiązania na wszystkie kolejne etapy tak aby wszystko zrobić jak najlepiej.

Najlepiej pisać na prywatną wiadomość w tej sprawie

Pozdrawiam

 

 

Edit

Czy macie w gotowym projekcie projekt kanalizacji? Ja takiego projektu nie mam a to teraz jest mi najbardziej potrzebne aby w odpowiednich miejscach powyprowadzać piony itp

 

W którym miejscu umieściliście wywiewkę na dachu? Czy może zamiast tego stosowaliście zawór napowietrzający?

Edytowane przez Pawel.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

 

Edit

Czy macie w gotowym projekcie projekt kanalizacji? Ja takiego projektu nie mam a to teraz jest mi najbardziej potrzebne aby w odpowiednich miejscach powyprowadzać piony itp

 

W którym miejscu umieściliście wywiewkę na dachu? Czy może zamiast tego stosowaliście zawór napowietrzający?

 

 

Pion główny i zarazem jedyny w budynku prowadzimy w bruździe ściany gr 25 cm spiżarni / kuchni obok pustaków wentylacyjnych.

Zaworów napowietrzających nie polecam - stosuje się je co piąty pion poza pionem obowiązkowym głównym ( napowietrzanym). Więc odpada to w domku jednorodzinnym.

Pozostałe rzeczy o które prosisz . Może ktoś odpisze ????

Mnie kojarzą się z internetowym exhibicjonizmem - więc muszę odmówić.

Na pocieszenie - wsadziłem dzisiaj krzaki : bukszpany i jałowce.

WP_20161015_005.jpg

Edytowane przez SQUIER
przejęzyczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chciałbym porównać nasz projekt (zastosowane rozwiązania itp) z oryginałem.

Kiedyś na stronie były do pobrania "egzemplarz okazowy", 4 strony w PDF, zwymiarowane widoki z góry, przekroje boczne, może do czegoś się przyda.. Proszę podać maila na PRV.

 

 

Na pocieszenie - wsadziłem dzisiaj krzaki : bukszpany i jałowce.

A tu kawałek naszego ogródka, robota własna https://goo.gl/photos/KmWjuqcavdfeNJkn9 :)

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na stronie były do pobrania "egzemplarz okazowy", 4 strony w pdf, zwymiarowane widoki z góry, przekroje boczne, może do czegoś się przyda.. Proszę podać maila na prv.

 

 

 

A tu kawałek naszego ogródka, robota własna https://goo.gl/photos/kmwjuqcavdfenjkn9 :)

 

całkiem, całkiem - bez zbędnych szaleństw i przesady jak u niektórych, gdzie kot musi chodzić na stronę do sąsiada, gdyż wszędzie nasadzenia,kora,żwirek,kostka,basen i zero trawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Ma ktoś może zdjęcia schodów wejściowych i/lub z tyłu na tarasie ale przed zalaniem betonem? To znaczy zdjęcia szalunku tych schodów i ich zbrojenia. Chciałbym zrobić je sam ale musze gdzieś podejrzeć jak je dobrze zaszalowac. Będą tylko dwa stopnie i tak jak w projekcie bwda rozchodzic się na trzy strony. Przejrzałem wszystkie strony tematu i takich zdjęć nie znalazłem lub mi gdzieś umknęło ponoewaz przeglądałem na telefonie i tylko same zdjęcia bez czytania i sprawdzania linków bo inaczej za długo by to trwało :). Jak ktoś posiada takie zdjęcia lub może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może zdjęcia schodów wejściowych i/lub z tyłu na tarasie ale przed zalaniem betonem? To znaczy zdjęcia szalunku tych schodów i ich zbrojenia. Chciałbym zrobić je sam ale musze gdzieś podejrzeć jak je dobrze zaszalowac. Będą tylko dwa stopnie i tak jak w projekcie bwda rozchodzic się na trzy strony. Przejrzałem wszystkie strony tematu i takich zdjęć nie znalazłem lub mi gdzieś umknęło ponoewaz przeglądałem na telefonie i tylko same zdjęcia bez czytania i sprawdzania linków bo inaczej za długo by to trwało :). Jak ktoś posiada takie zdjęcia lub może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny :)

 

drugi raz budując nie zrobiłbym schodów z przodu i tarasu z tyłu w technologii żelbet + płytki z uwzględnieniem drogiej warstwy spadkowej , izolacji przeciwilgociowej, dobrego drogiego kleju, wreszcie płytek i drogiego w ułożeniu przez glazurkarza stopnia liczonego z 1 mb.

Drogo ( coś ok 15000 za oba) , a efekt niepewny. Nigdy nie wiesz, czy płytka nie odpadnie po czasie, nawet pompując pieniądze w drogie materiały.

 

Lepiej kostka + stopnie z palisad . Jest taniej i zawsze można poprawić przy niewielkim nakładzie robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

coś cicho tu ostatnio na forum.

Muszę się pochwalić, że od dwóch miesięcy jesteśmy już szczęśliwymi mieszkańcami Julki :) Środek co prawda pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ogród w ogóle nie ruszony zostawiliśmy na wiosnę, ale spełniliśmy swoje marzenia.

Pozdrawiam budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
drugi raz budując nie zrobiłbym schodów z przodu i tarasu z tyłu w technologii żelbet + płytki z uwzględnieniem drogiej warstwy spadkowej , izolacji przeciwilgociowej, dobrego drogiego kleju, wreszcie płytek i drogiego w ułożeniu przez glazurkarza stopnia liczonego z 1 mb.

Drogo ( coś ok 15000 za oba) , a efekt niepewny. Nigdy nie wiesz, czy płytka nie odpadnie po czasie, nawet pompując pieniądze w drogie materiały.

 

Lepiej kostka + stopnie z palisad . Jest taniej i zawsze można poprawić przy niewielkim nakładzie robocizny.

 

Mam kostkę z przodu , przed wejsciem tez kostka. Tarasa z płyt tarasów ch , szybko tanio nic się z tym nie dzieje . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ma ktoś może zdjęcia schodów wejściowych i/lub z tyłu na tarasie ale przed zalaniem betonem?

Ja wylałem płytę betonową przy wejściu, u mnie wychodzi jeden stopień. Wykonałem zbrojony fundament na głębokości ~110cm, później poszedłem do góry bloczkami betonowymi (na sztorc) jakieś 5cm niżej niż wysokość docelowa(o tym trochę dalej). Środek zasypany kolejno: ubity piasek, gruz, dosyć gruba warstwa chudziaka (też lekko przegruzowany dla wzmocnienia). Na samej górze bloczków wykonany w koło szalunek z desek już do docelowej wysokości stopnia (oczywiście pomniejszony o grubość okładziny), na chudziak zalana zbrojona płyta o grubości około 10cm, do zbrojenia użyłem prętów 6mm zagiętych i zakotwiczonych od góry w bloczku przez co są centralnie w wylewce. Ten etap kosztował mnie ~1500zł, planuje okładać go bezfugowo granitem 60x60x3 na pełny klej ale jeszcze nie teraz, koszt dokończenia tego stopnia szacuję jeszcze na jakieś 2000zł (kamień + klej).

 

Całości nie łączyłem w żaden sposób z budynkiem ani filarami, zachowane dylatacje więc w razie czego może pracować/osiadać jako niezależny element bez ryzyka popękania.

 

Kostka brukowa i palisady to bezpieczny materiał do budowy bo ciężko coś popsuć (chociaż już widziałem u ludzi uciekający piasek pomiędzy palisadami) ale wizualnie dla mnie barwiony beton pozostawia sporo do życzenia.

 

Archiwalna fota po wylaniu.

 

http://files.tinypic.pl/i/00847/j15rezq9uxns.jpg

 

Wstępny projekt rozmieszczenia płyt granitowych.

 

http://images.tinypic.pl/i/00847/1nups3eigp2i.jpg

Edytowane przez konarski
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...