Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem na etapie murowania i zastanawiam się nad wymiarami otworów okiennych - chciałbym nieco zmniejszyć to duże okno w salonie, zrezygnować z zaokrąglen w oknach balkonowych etc.Czy mogłby ktoś z kolegów który juz jest po tym etapie napisać co miało sens zmienić aby troche zaoszczędzić lub w przyszłości cieszyć się danym oknem lepiej?

 

Druga sprawa to nadproża pod rolety. jak rozwiązaliście ten problem? prefabrykowane czy samodzielnie wykonywane?

Pozdrawiam!

Mirek

 

Ja mam nadproża zwykłe L-ki są one cofnięte o 5 cm co spokojnie pozwoliło na schowanie rolet pod ociepleniem i między roletę a nadproże mam podklejone 2cm styropianu

p11.jpgp2.jpg

Edytowane przez piopio_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mogłby ktoś z kolegów który juz jest po tym etapie napisać co miało sens zmienić aby troche zaoszczędzić lub w przyszłości cieszyć się danym oknem lepiej?

 

Ja dodałem na bocznej ścianie garażu dodatkowe 2 okna, takie jak oryginalnie są na tyle, a z tyłu jedno zastąpiłem drzwiami do kotłowni.

 

http://dom.konarski.eu/julka_zmiana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam wszystkich,

Mam pytanie jak zabezpieczacie swoja budowe . Czy przy wstawieniu okien do domu wsawiacie brame . Czy musi byc zrobiona wylewka i tynki zeby zainstalowac brame garazowa. Chce wstawic okna ale nie wiem jak zabezpieczyc garaz .

dzieki

 

Witam

2 tygodnie temu wstawiałem okna. Tego samego dnia zamknąłem budynek prowizorycznymi drzwiami i bramą garażową. Brama jest już zamówiona - w momencie jej montażu niezbędny jest tynk otworu pod bramę i tynk na suficie. Bywa, że jedna ekipa montuje okna, a druga je wycina. Dużo zależy od okolicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sidoraki. czemu nadproża drzwi wejściowych i okien są na różnych wysokościach?

 

Czesc,

Nadproza sa zrobione niby zgodnie wlasnie z projektem. Upewnialismy sie specjalnie dlaczego to tak wyglada gdyz we wczesiejszych postach sa zdjecia z nadprozami na jednakowej wysokosci.. okazuje sie ze nasi budolancy ida zgodnie z projektem wlasnie...

- upewnialismy sie u kierownika budowy

wczesniej w wyniku naszej niewiedzy budowlanej:-)! myslelismy ze beda poprostu nizsze drzwi co obnizy koszt..

pozdrawiam

Edytowane przez sidoraki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mnie stan zero wyniesie bardzo podobnie, jak na razie bez zasypania i zalania "zera" wyniosło mnie 24tys. W tym robocizna 3tys.

 

A mam takie pytanie.. czy ktoś orientuje sie w tych firmach które zalewają strop przy użyciu własnych stempli, desek itd? Chodzi mi o mniej więcej koszty i jak to wygląda.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Aga&Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie pochwale tym co udało się zrobić. Mury parteru stoja, od poniedziałku składam strop terriva. Udało się komuś wykonującym tego rodzaju strop ograniczyć wysokości podciągów w pokojach - bo według projektu sa strasznie nisko. Jeden podciąg likwiduje nad salonem - bo nie będzie tam balkonu tylko ściana na scianie, ale innych jakoś nie mam pomysłu jak ograniczyć.

 

Powodzenia na budowach!

 

Mirek

20110625218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie pochwale tym co udało się zrobić. Mury parteru stoja, od poniedziałku składam strop terriva. Udało się komuś wykonującym tego rodzaju strop ograniczyć wysokości podciągów w pokojach - bo według projektu sa strasznie nisko. Jeden podciąg likwiduje nad salonem - bo nie będzie tam balkonu tylko ściana na scianie, ale innych jakoś nie mam pomysłu jak ograniczyć.

 

Powodzenia na budowach!

 

Mirek

 

hej, mozesz zmniejszyć wysokość belek poprzez dodanie zbrojenia, u nas w belkach były pręty np. 6x16 i 5x16.

porozmawiaj ze swoim kierownikiem budowy niech Ci przeliczy i zobaczy co da sie z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje u mnie sa na tej samej wysokosci w projekcie

 

no to byc moze mamy jakies inne projekty:)

specjalnie sie upewnialismy u kierownika budowy bo po wrzuceniu kilku zdjec tu na forum wlasnie ktos nam zwrocil na to uwage.. pytalismy murarzy- oni sprawdzili jeszcze raz wysokosci drzwi z projektu i wymurowane i orzekli ze dobrze..

zeby jeszcze raz sie upewnic poprosilismy kierownika budowy o sprawdzenie tego-i taka sama informacje od niego uzyskalismy.. wszystko jest zgodne z projektem.. kierownik stwierdzil ze byc moze jest tak ze wizualizacja domu jest zle zrobiona..

nie jestem specjalista w tym temacie wiec polegam na osobach ktore cos w tym temacie wiedza..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze my juz zglupielismy:(

Z waszych zdjec wynika ze powinno byc na rowno wiec dlaczego kierownik budowy twierdzi ze jest dobrze u nas?! brak mi slow

chyba zmobilizuje mojego meza zeby jeszcze raz go zapytal bo mozna zwariowac- ale gdyby nie to forum to bym nawet tego nie zauwazyla

Tak to jest jak nie ma inwestorow na miejscu budowy:( eh

Edytowane przez sidoraki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...