Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

> Kasiula25

Na poniższym zdjęciu widzę, że również Ty masz nadproże nad drzwiami wejściowymi obniżone względem okien, a nawet na wizualizacji widać, że powinny być na jednym poziomie. Z czego to wynika, błąd w projekcie czy zła interpretacja projektu przez wykonawcę? U nas wyszło wszystko na jednym poziomie.

 

http://img89.imageshack.us/img89/4318/kasiula25.th.jpg http://img836.imageshack.us/img836/3686/julkad.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

> Kasiula25

Na poniższym zdjęciu widzę, że również Ty masz nadproże nad drzwiami wejściowymi obniżone względem okien, a nawet na wizualizacji widać, że powinny być na jednym poziomie. Z czego to wynika, błąd w projekcie czy zła interpretacja projektu przez wykonawcę? U nas wyszło wszystko na jednym poziomie.

 

http://img89.imageshack.us/img89/4318/kasiula25.th.jpg http://img836.imageshack.us/img836/3686/julkad.th.jpg

 

hej, po obejrzeniu waszych zdjęć stwierdzam, że problem leży w podniesieniu nadproży okien w wiatrołapie i spiżarni do poziomu okna w kuchni.

A w projekcie jest ewidentnie nadproże w kuchni wyżej niż nadproża okien spiżarnia wiatrołap i drzwi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Julkowiczów, mam do Was pytanie szczególnie do osób które już mają etap fundamentów za sobą, w projekcie na rzucie fundamentów jest tylko obniżenie pod bramę garażową, pozostałe ściany wszystkie są na jednakowym poziomie. Według przekroi poziom zero jest mniej więcej na wysokości fundamentów może kilka cm wyżej. Teraz mam pytanie jak wylewaliście chudziaka czy tak jak w projekcie czyli poniżej poziomu ścian fundamentowych i potem ocieplenie,posadzka i docelowa podłoga czy też chudziak podniesiony do wysokości ścian fundamentowych potem pozostałe elementy podłogi. Ja mam już wyciągnięte ściany fundamentowe i jedni mi radzą wylać do równa ale w tym momencie poziom zero podniesie mi się znacznie do góry bo prawie o 20 kilka cm lub zbijać bloczki co też wydaję mi się beznadziejną pracą i zmarnowaną kasą.

 

Kolejnym problemem lub też błędem w projekcie jest że na przekroju wzdłuż widać że tylna ściana fundamentowa jest wyżej niż ściana z przodu domu czy też między salonem a kuchnią. I nie wiem czy one mają być niżej czy jak, na jakim odcinku a może to tylko jest źle w rysunkach?? Wogóle jakieś nie logiczne to dla mnie,

 

Z góry dziękuje za pomoc i porady :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, po obejrzeniu waszych zdjęć stwierdzam, że problem leży w podniesieniu nadproży okien w wiatrołapie i spiżarni do poziomu okna w kuchni.

A w projekcie jest ewidentnie nadproże w kuchni wyżej niż nadproża okien spiżarnia wiatrołap i drzwi.

 

pozdrawiam

nie ma budowy idealnej, w kazdej sa pomyki, niektore wychodza na plus a drugie na minus i trzeba je potem dostosowac.A jakiej wysokosci wyjda ci drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u nas w poniedzialek bedzie zalewany strop ale na razie nie robilismy chudziaka ale jak bedziemy robic to murarz nam doradzil zeby zrobic go ponizej a docelowa wylewka byla troche powyzej zeby nie skracac wysokosci pomieszczen

Ale niby powinno sie to robic wszystko powyżej-chodzi o wilgoc z ziemi pozdrawiam

 

Witam wszystkich Julkowiczów, mam do Was pytanie szczególnie do osób które już mają etap fundamentów za sobą, w projekcie na rzucie fundamentów jest tylko obniżenie pod bramę garażową, pozostałe ściany wszystkie są na jednakowym poziomie. Według przekroi poziom zero jest mniej więcej na wysokości fundamentów może kilka cm wyżej. Teraz mam pytanie jak wylewaliście chudziaka czy tak jak w projekcie czyli poniżej poziomu ścian fundamentowych i potem ocieplenie,posadzka i docelowa podłoga czy też chudziak podniesiony do wysokości ścian fundamentowych potem pozostałe elementy podłogi. Ja mam już wyciągnięte ściany fundamentowe i jedni mi radzą wylać do równa ale w tym momencie poziom zero podniesie mi się znacznie do góry bo prawie o 20 kilka cm lub zbijać bloczki co też wydaję mi się beznadziejną pracą i zmarnowaną kasą.

 

Kolejnym problemem lub też błędem w projekcie jest że na przekroju wzdłuż widać że tylna ściana fundamentowa jest wyżej niż ściana z przodu domu czy też między salonem a kuchnią. I nie wiem czy one mają być niżej czy jak, na jakim odcinku a może to tylko jest źle w rysunkach?? Wogóle jakieś nie logiczne to dla mnie,

 

Z góry dziękuje za pomoc i porady :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś z budujących Julkę I postanowił zmniejszyć okno w salonie? Z tego co pamiętam w projekcie wymiary tego okna to 1800 wys x 3000 szer, czyli strasznie duże. My chcemy zmniejszyć wysokość tego okna do ok 1500 i szer 2400, tylko zastanawiamy się czy taka zmiana nie wpłynie negatywnie na wygląd salonu i elewacji tylnej. Będę wdzięczna za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada już zdjęcia z wykończonej kuchni? I czy ewentualnie mógłby się nimi podzielić? Powiem szczerze, że cały dzień zastanawiam się nad pozostawieniem/likwidacją bocznego okna w kuchni - zastanawiam się jak jest z funkcjonalnością i możliwością urządzenia tego pomieszczenia. Bardzo podoba mi się wizja jasnej i otwartej kuchni, ale mój partner narzeka, że przez to boczne okno stanie się zupełnie nieustawna i niepraktyczna. Jakie rozwiązania zastosowaliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja okna to dobry pomysł wcale nie psuje uroku kuchni ponieważ kuchnia jest otwarta na jadalnie a tam jest wykusz i okno na taras wiec kuchnia jest bardzo oswietlona powiem tyle kolezanka ma inny projekt ale taki sam uklad kuchni i mowi ze najgorszy blad jaki popelnila to zostawienie drugiego okna kuchnia mala nie ustawna a i jeszcze po blacie trzeba je myc tragedia ja nie mam i uwazam ze to dobry pomysl

pozdrawiam

 

Czy ktoś posiada już zdjęcia z wykończonej kuchni? I czy ewentualnie mógłby się nimi podzielić? Powiem szczerze, że cały dzień zastanawiam się nad pozostawieniem/likwidacją bocznego okna w kuchni - zastanawiam się jak jest z funkcjonalnością i możliwością urządzenia tego pomieszczenia. Bardzo podoba mi się wizja jasnej i otwartej kuchni, ale mój partner narzeka, że przez to boczne okno stanie się zupełnie nieustawna i niepraktyczna. Jakie rozwiązania zastosowaliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas okno zostaje wedle zasady przyjętej na początku budowy, że wpuszczamy do domu jak najwięcej światła. Wydaje nam się, że układ zaproponowany na wizualizacji jest optymalny dla tej kuchni i będziemy się na nim wzorowali (chodzi o rozmieszczenie mebli), ale jeśli komuś udało się coś zmienić na korzyść, chętnie zobaczymy :)

 

http://img593.imageshack.us/img593/5598/67283194.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie stropów, więc nie mam zdjęć gotowej kuchni ale podjąłem decyzję o likwidacji bocznego okna. Przed rozpoczęciem budowy próbowałem pobawić się programem do planowania kuchni z IKEA i nijak to nie wychodziło z dwoma oknami. Uważam, że ta wizualizacja jest trochę naciągana - jeżeli zrobisz takie meble to trudno będzie otworzyć i piekarnik i szuflady a okap wypadnie niemal w samym otworze okiennym, jedynym sensownym rozwiązaniem było umieszczenie piekarnika i płyty w rogu kuchni i skośnie, ale to zabiera sporo miejsca. Kuchnia w rzeczywistości nie jest duża i jak już ktoś napisał jest dobrze oświetlona oknem od frontu i z jadalni. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jednak też zostawiamy to okno boczne w kuchni :-) tzn musimy je wyciąć, ponieważ nasz fachowiec - murarz "nie zauważył" tego okna w projekcie... :/ W każdym razie posiedziałam trochę w programie IKEI do planowania kuchni i udało mi się wymyślić całkiem fajny układ mebli :p Żeby kuchnia była bardziej ustawna wprowadzamy jednak małą zmianę tj. wydłużamy o ok 25 cm tą ścianę na której znajduje się komin wentylacyjny. Zmniejszy się wtedy wejście do kuchni od str holu, ale biorąc pod uwagę, że w projekcie to wejście jest dosyć spore 115 cm, myślę że można śmiało zostawić standardowe 90 cm. Dzięki temu zyskuję więcej miejsca na blat i szafki po tej str kuchni i mogę bezpiecznie umieścić tam kuchenkę. Chciałam się podzielić z wami moim bardzo wstępnym projektem - w zasadzie tylko poglądowym, ale zawsze :-) Pierwszy raz wstawiam obrazek na forum więc jeśli nie wyszło to z góry przepraszam ;P

 

http://img204.imageshack.us/img204/1448/kuchniapro.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...