Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam stal kupiliśmy na poczatku roku 2.5 tony fi 12 i 0,5 tony fi 10 nie mam pojecia ile poszło na fundamenty a ile na strop lany, w każdym razie jeszcze zostało może 0,3 tony i robili nam dodatkowe belki w stropie- nad garazem i salonem wiec łącznie poszło nie całe 3 tony

 

 

a czy ktos zalewał skosy na poddasze i moze sie podzielic kosztami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie...

 

Nasza Julka III wlasnie dorobila sie stropu ( Teriva ) i niebawem zaczynamy stawiac poddasze i wiezbe.

 

Mam pytanie do ogólu - możecie polecic jakiś tartak z dobrym! i nie drogim drewnem na wieźbę? ( najlepiej z sląskiego )

 

Jesli chodzi o uziom fundamentowy to ja wypuscilem bednarke w kilku miejscach z fundamentow i pospawalem ja z otokiem. Zawsze jakies dodatkowe uziemienie a to w fundamencie jest idealne ( o ile nie odizolowane folia etc.

 

Ja szacuje koszt wykonania Julki III w stanie surowym otwartym na kwote ok 130 tys.

Jesli chodzi o czas wykonania to mi sie troche wydluzyl bo robie w wiekszosci sam z doczepianymi pomocnikami. Pozatym jak sie trafi na pogode jak w lipcu byla to niewiele mozna porobic.

 

Ale jesli by ekipe miec wieloosobowa znajaca sie na rzeczy przy odrobinie szczescia z pogoda mozna sie wyrobic do konca roku - ale to tak na styk.

 

Pozdrawiam!

Mirek

20110820344.jpg

20110820344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy ktoś zalewał drugi strop czyli skosy ???

interesuja mnie koszty stal beton robocizna

bardzo proszę o odpowiedz

 

Witam,

 

Ja tydzień temu zalałem drugi strop( JULKA I). Na skosy poszło 16 m3 betou ( 10cm ), stali fi 10 około 1200kg. Robocizna była umówiona na 4 500 PLN ale po wstępnym szalowaniu moi "fachowcy" podnieśli się na 5 500 PLN. Było ciężko bo za nic nie chcieli tego robić. W końcu narysowałem im jak mają szalować i po trudach i znojach mam drugi strop:)

IMG_0391-4.JPG

IMG_0393.jpg

IMG_0336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na jaka wysokosc macie wymurowana scianke kolankowa na stropie nad garazem a jaka nad reszta domu ???? wymurowałam na 3 porothermy wys.25 cm= 75 cm a nad reszta domu na 4 porothermy czyli 100 cm jak myslicie bedzie dobrze do tego dojdzie belka 20 cm ???:) prosze o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na jaka wysokosc macie wymurowana scianke kolankowa na stropie nad garazem a jaka nad reszta domu ???? wymurowałam na 3 porothermy wys.25 cm= 75 cm a nad reszta domu na 4 porothermy czyli 100 cm jak myslicie bedzie dobrze do tego dojdzie belka 20 cm ???:) prosze o pomoc

pozdrawiam

 

Ja tak zrobiłem:)

Ściany.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na jaka wysokosc macie wymurowana scianke kolankowa na stropie nad garazem a jaka nad reszta domu ????

 

Nad garażem 70cm z belką, w pokojach 120cm z belką. W całym domu belka będzie jeszcze zamurowana od wewnątrz pustakiem grubości 5cm.

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...