Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po ponad rocznej nieobecności - tyle trwało załatwianie papierów. Dzisiaj dostaliśmy pozwolenie -wreszcie - i w tym miesiącu chcemy zrobić stan zero. Mam nadzieje że pogoda dopisze. Co do zmian w projekcie (my mamy wersje podstawową Julki) - to tak jak Tubapl pisał - zlikwidowaliśmy ten dziwny pokoik z przejściem do garażu i tam będzie łazienka, a sień zostanie powiększona o garderobę z zasuwanymi drzwiami - nie będziemy się musieli bawić w żadne szafy. Pod schodami będzie schowek, zlikwidowaliśmy to obniżenie o 2 schody - wszystko na jednym poziomie. No i powiększyliśmy ścianę oddzielającą jadalnie od kuchni, ale nie zamkneliśmy do końca. Pomagał nam w tych zmianach architekt i muszę przyznać że jego pomysły wydają mi się sensowne. No a teraz do prawdziwej roboty. Pozdrawiam Wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanko ile was kosztowało drzewo na dach julki i czy dawaliscie takie same wymiary jak w projekcie czy inne poniewaz wszyscy uwazaja ze sa przesadne. Ile metrow drzewa wam poszło w projekcie sa podane wartosci netto a ile kupowaliscie drzewa realnie???

Mam jeszcze jedno pytanko czy ktos zmienial ksztalt wiezby poniewaz u nas fachowiec ma zmienic ksztalt ramy na wieksza poniewaz twierdzi ze ta jest za slaba i nad garazem ma zrobic dodatkowa rame tak aby nie bylo filarow ???

proszę o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko ile was kosztowało drzewo na dach julki i czy dawaliscie takie same wymiary jak w projekcie czy inne poniewaz wszyscy uwazaja ze sa przesadne. Ile metrow drzewa wam poszło w projekcie sa podane wartosci netto a ile kupowaliscie drzewa realnie???

Mam jeszcze jedno pytanko czy ktos zmienial ksztalt wiezby poniewaz u nas fachowiec ma zmienic ksztalt ramy na wieksza poniewaz twierdzi ze ta jest za slaba i nad garazem ma zrobic dodatkowa rame tak aby nie bylo filarow ???

proszę o odpowiedz pozdrawiam

 

Drzewo kosztowalo 14200 zl. Dawaliśmy te same wymiary więźby tylko murłaty dawaliśmy nie 14x14 tylko 16x16, łaty i kontrłaty dawaliśmy grubsze. Kupowaliśmy według projektu plus każda belka była dłuższa chyba o 50cm i dodatkowo dokupiłem kilka jętek bo w projekcie nie były na całości.

Dłuższe krokwie wyszły nam na dobre ponieważ wydlużyliśmy jakółkę nad balkonem i wkoło całego domu dach wystaje dalej niż w projekcie przez co nie widać że była podniesiona ścianka kolankowa.

 

Mój dachowiec - góral mówił że jesli dach kryty będzie dachówką to więźba jak najbardziej nie jest przesadzona, chyba że ktoś kładzie blachę lub gont to niema sensu takiej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromną prośbę, właśnie zastanawiamy się nad decyzją zakupu projektu Julki, czy jest ktoś z dolnego śląska ( koło Wrocławia), kto wybudował niedawno ten dom - bo zależałoby mi na oglądnięciu go w realu. I jeszcze jedna prośba tj. ile realnie kosztuje postawienie tego domu do stanu surowego otwartego, bądź zamkniętego. Z góry bardzo dziękuję.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze duzo faktycznie , a ile kosztuje plyta ? u mnie za tynki z materialem cena 24-25zł, troche duzo

 

Płyta gipsowa nie jest droga, około 15zł za płytę o dł. 2.6 m x szer. 1.2 m, my jednak nie kupujemy po to aby obniżyć cenę tynków, tylko dajemy ją tam gdzie są belki drewniane w ścianie, chcemy się zabezpieczyć w tym miejscu przed pękaniem tynku podczas rozsychania i pracy drewna. W garażu natomiast na ścianie graniczącej z budynkiem również nie będzie tynku bo tam idzie ocieplenie.

 

U nas jutro wchodzi ekipa od tynków cementowo-wapiennych zacieranych piaskiem kwarcowym, cena 15,50zł/m2 x 600m/kw + materiały (wstępnie wyliczone na ~4tys) czyli praktycznie to samo co u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wam wyszlo za elektryke? czy robiliscie wedlug projektu?

 

Elektryka indywidualna, około 80 punktów, część pokrywała się z tym co jest w projekcie. Koszta: materiały 2500zł, robocizna 2000zł.

 

Materiały zamówione na: http://www.eldor.net.pl - sprzedają również na allegro, możliwość dodatkowych niewielkich rabatów (zawsze coś!) przy większym zamówieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zakupiłem projekt Julki - kosztorysy wiadomo to tylko szacunkowe wyliczenia.

Mam prośbę jak byś mógł przybliżyć kwotę postawienia Julki jaką musiałeś ponieść do obecnego stanu, wiem że to zależy od wielu czynników, ( użytych materiałów, nakładu własnej pracy itd), ja rozważam kilka wersji wykonania ale wcześniej chciałbym poznać realne kosza budowy.

:bash::bash::bash:

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalam dwie wyceny jedna cos okolo 4400zl a druga 8tys , i ta druga zawiera wlasnie jakas drogo rozdzielnie skrzynke (nie mam zielonego pojecia o tym ) i zastanawiam sie ktora opcje wybrac,

wydaje mi sie ze ta tansza tez powinna byc oki

Też nie wiem, może chodzi o "inteligentną" instalację elektryczną? Tak jak wspomniałem, u nas cała instalacja powstała wg naszych sugestii, zaznaczyliśmy elektrykowi na ścianach i sufitach punkty a on położył pod nie przewody i uzupełnij skrzynkę rozdzielczą. W cenie była instalacja pod TV z głośnikami, videofon, zasilanie bramy, 2 obwody do oświetlenia ogrodu i drewutni wolnostojącej w rogu działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad Julka III trwają..obecnie robiona jest więźba a w następnych tygodniu dachówka i całą reszta na dachu.

Jeśli chodzi o koszty to wkleje zrzut z kosztów naszej inwestycji. W tych kosztach jest juz uwzglęniona dachówka Koramica.

 

POzdrawiam !

Mirek

koszty.jpg

20111016567.jpg

20111016565.jpg

Edytowane przez tubapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...