Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajcie mam jedno pytanie - ile metrów bieżących wyszło na łaty i ile wyszło na kontrłaty w Julce I? Niestety nie mogę znaleźć takiej info w projekcie. Będę wdzięczna za odp

 

hej, takiej rzeczy nigdzie nie znajdziesz. Takie info powinien podać Twoj wykonawca, ponieważ ilość mb łat zależy od wielokści dachówki. im dachówka mniejsza to tym więcej łat ponieważ idą gęściej.

 

pozdrawiam adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My budujemy w województwie śląskim - okolice Częstochowy. Co prawda budowa się właśnie zaczyna i jutro będzie pierwsza gruszka na budowie. Czy ktoś robi w Julce rekuperację - chodzi mi o koszty?

Nam właśnie robią projekt, a potem będzie wycena. Zobaczymy. Kasa płynie fajnym i szybkim strumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Czy ktoś z was może podać mi szacunkowy koszt budowy Julki do stanu surowego zamkniętego. Wiem że zależy to od wielu czynników, materiałów itd.

Zastanawiam się nad kupnem projektu ale wcześniej chciałem się chociaż oriętacyjnie rozeznać co do kosztów.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja jeszcze jestem przed stropem ale robię monolit-lany. zmiany może zrobić kierownik, nic się nie zmienia poza tym że lanego jest ok 15cm a terirva to ok 25 cm grubości. koszt monolitu niższy, może nie aż tak dużo ale jednak. beton, zbrojenie to wiadomo ale trzeba doliczyć większą ilość stempli no i deski lub płyty na szalunek (tu super jeśli ekipa ma swoje wtedy te koszty odpadają). co do betonu to ja robię julkę 4 więc ilość betonu trochę mniejsza ale u mnie wychodzi coś ok 20m3 przy grubości 15cm. ceny różne więc trzeba już samemu pokalkulować.pozdrawiam.

 

 

Zygi my budujemy Julkę 4 i tez zrobiliśmy zmianę stropu na monolit:) zauważyliśmy u Ciebie i siwegomikiego że zrobiliście zbrojenie pionowe w kilku miejscach pod wieńcem- czy miałeś to w projekcie czy jakoś dodatkowo się zdecydowałeś? Bo u nas juz strop zalany i wystaje tylko drut od słupa tarasowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem jakich masz wykonawców i jak oni budują ale to chyba normalne że wystaje zbrojenie do wieńca. ale teraz są tacy magicy że ja już się nie wypowiadam. nie spotkałem się jeszcze aby ktoś robił inaczej ale .... mam inną profesję. zapytaj wykonawcy i kierownika który zapewne Was wspiera w tej inwestycji, a nie tylko liczy kasę. piszę to z ironią bo w trakcie budowy zastanawiam się jak te wszystkie domy stoją? piszę oczywiście na podstawie obserwacji swoich wykonawców oraz sąsiednich budów. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...