Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, czy ktos moze robi odkurzacz centralny ? jakie sa tego koszty?

pozdrawiam

My kupiliśmy ten odkurzacz: http://allegro.pl/listing.php/search?string=Urz%C4%85dzanie+i+piel%C4%99gnacja+teren%C3%B3w+zieleni&us_id=7294175 - z instalacją na 3 punkty (rury, kolanka, kleje, kable itd.) + przesyłka zapłaciłem 3025zł (polecam sprzedawcę, bardzo kontaktowa osoba). Do odkurzacza dołączona jest instrukcja montażu instalacji (dostępna również na stronie http://www.beam.pl), można ją położyć samemu i zaoszczędzić parę stówek :)

Jedno gniazdo mamy na ściance przy kominku, drugie na korytarzu na piętrze, w kuchni szufelka, w garażu nie było potrzeby instalowania gniazda bo jest w jednostce centralnej. Standardowy wąż 9m przy takim ustawieniu gniazdek sięga w najdalsze punkty Julki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o widzisz, a moze wiesz dlaczego az 5 gniazdek, nam gosciu powiedzial ze starcza 3 gniazdka i wycenil to na 2000 -2200zł, musze sie wypytac o szczegoly, oczywiscie tansza jednostka

 

jesli popatrzysz na moj projekt to zobaczysz dlaczego 5. Najlepiej wziąć sobie 9 metrów sznurka i na ścianie zaznaczyć gniazdka i zobaczysz w których miejscach bedzie Ci wygodnie. Umnie w wiatrołapie jest gniazdko- szufelka żeby można zamieść piach z butów do szufelki, bez potrzeby wyciągania rury odkurzacza żeby odkurzyć (moim zdaniem to jest wygodniejsze). Na piętrze przy umieszczeniu tylko jednego gniazdka na korytarzu napewno nie obsluży calej gory wraz z pokojem nad garażem. W garażu jest gniazdko na jednostce centralnej.

 

Jeśli chodzi o twoją cenę to jeśli jest to z jednostką centralną to mi wychodzi że jednostka musi kosztować ok. 1800 zł to zastanawiam się jaka jest ta jednostka??

 

Mój projekt odkurzacza centralnego:

 

-Parter:

 

http://images35.fotosik.pl/432/2522dc6e27d0baf6med.jpg

 

-Piętro:

 

http://images38.fotosik.pl/609/94bc12dfe052e83fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piętrze przy umieszczeniu tylko jednego gniazdka na korytarzu napewno nie obsluży calej gory wraz z pokojem nad garażem. W garażu jest gniazdko na jednostce centralnej.

Nie wiem jak to sprawdzałeś, ale my robiliśmy test przy pomocy sznurka, gniazdo w korytarzu tam gdzie kończą się krótsze schodki, 9m wąż sięga w najdalszy róg pokoju nad garażem, do tego dolicz ~1 metr metalowej rurki teleskopowej, którą masz na końcu węża i fakt, że 9m wąż rozciąga się nawet o ~2m (jest elastyczny), łącznie dysponujesz wężem o długości ~12m, czyli jest jeszcze naddatek na omijanie przeszkód.

http://dom.konarski.eu/galeria/odkurzacz_centralny.jpg

Na czerwono zaznaczona droga do najdalszego punktu na piętrze, inne są bliżej.

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jeśli chodzi o dach te jestem na bieżąco :) My zakupiliśmy do Julki III dachówke Koramica Renesansową L15 antracytową angobę. Na zdjęciach widać krycie dachu tą dachówka. Ilośc elementów to ok 3200 podstawy , gasiory z 90 reszta niewielka ilość . Koszty z oknami i całymi dodatkami ok 25000 pln. Robocizna 48 pln za metr razem z więzba. Mogę dać namairy na solidnych i tanich górali :)

 

Pozdrawiam i powodzenia :)

 

Witam.Chetnie skorzystam z Pana namiaröw,dziekuje i pozdrawiam.aneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż BEAM 9m, do którego podałem linka kilka postów wcześniej ma w rzeczywistości 10,5m (bez rozciągania).

 

hej, Ja przy rozmieszczeniu gniazdek bardziej brałem pod uwagę funkcjonalność i wygodę użytkowania. Myśle że bardziej wygodne będzie użytkowanie węża 7 metrów niż 9m, a po drugie giągnięcie węża za sobą po schodach.

Wszystko to rzecz jasna nie jest determinantą dla innych przy wykonywaniu instalacji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siwymiki - idąc Twoim tokiem rozumowania najlepiej jest kupić zwykły odkurzacz gdzie będziesz miał 2m węża i to będzie najbardziej "funkcjonalne". Nie wydaje mi się żeby przełączanie węża pomiędzy gniazdkami oddalonymi o ~4-5m będzie bardziej funkcjonalne. To samo tyczy się zmian, które pokazałeś na ostatnich zdjęciach. Jak to wygląda, wielka ściana bez okna (kuchennego), czy też ten połamany "wynalazek" nad wykuszem(dach), pomniejszenie okna w salonie, likwidacja łuków w drzwiach balkonowych na pietrze. Zaoszczędziłeś parę złotych a wg mnie popsułeś cały urok tego projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siwymiki - idąc Twoim tokiem rozumowania najlepiej jest kupić zwykły odkurzacz gdzie będziesz miał 2m węża i to będzie najbardziej "funkcjonalne". Nie wydaje mi się żeby przełączanie węża pomiędzy gniazdkami oddalonymi o ~4-5m będzie bardziej funkcjonalne. To samo tyczy się zmian, które pokazałeś na ostatnich zdjęciach. Jak to wygląda, wielka ściana bez okna (kuchennego), czy też ten połamany "wynalazek" nad wykuszem(dach), pomniejszenie okna w salonie, likwidacja łuków w drzwiach balkonowych na pietrze. Zaoszczędziłeś parę złotych a wg mnie popsułeś cały urok tego projektu.

 

Wiesz każdy z budujących ma inne postrzeganie jak ma wyglądać jego Julka !!!

 

Odnosząc sie do odkurzacza centralnego to u Nas schowek na rury z odkurzacza będzie w pokoju nad garażem więc nie widzę potrzeby żeby chodzić z rurami na przedpokój na piętrze żeby odkurzyć ten pokój ( to jest właśnie ta wygoda ! ), a jeśli będę chciał odkurzyć na piętrze to pójdę z rurami i podepnę na przedpokoju.

 

Kolejna kwestia to okna:

 

Jeśli ktoś kieruje się estetyką, wyglądem zewnętrznym a dopiero później funkcjonalnością wnętrza to życzę powodzenia przy późniejszym użytkowaniu.

To samo tyczy się łuków - pogadamy za kilka lat i zobaczymy czyje okna będą bardziej szczelne i nie wypaczone.

Z pomniejszeniem okna w salonie to coś ci się raczej pomyliło (Nasze jest dokładnie takie jak w projekcie).

 

Kolejną rzeczą jest "Połamany wynalazek - dach nad wykuszem": Wynalazek ten bardzo Nam się podoba i ładnie się komponuje z resztą dachu.

Uważam, że było to najlepsze rozwiązanie po podniesieniu ścianki kolankowej. Przy zostawieniu dachu jak w projekcie okna byłby o połowę mniejsze.

 

Pewnie zaraz napiszesz że podnoszenie ścianki kolankowej nie ma sensu bo przy wzroście 192 cm jest super i dosięgasz ręką do ściany.

Tylko zapewne sprawdzałeś to przed wykonaniem końcowych posadzek. Bo tak się składa, że ja mam 192cm wzrostu i po po podniesieniu ścianki kolankowej o 25cm na styk dostaję do ściany.

A i Przy wychodzeniu z wanny bez podnoszenia ścianki kolankowej to będzie super wygodne dla osoby mającej taki wzrost.

 

Chyba że jest jeszcze jedna możliwość, że jesteś właścicielem rąk sięgających do ziemi :)

 

Jeśli rażą Ciebie czyjeś zmiany wizualne to popatrz na brak belki podciągowej w Twojej julce w salonie, a belka ta odpowiedzialna jest za przenoszenie obciążeń ze sciany na piętrze oraz konstrukcji dachu - jaskulki nad balkonem. No ale to nie jest takie ważne bo najważniejsze są łuki okien i brak okna w kuchni.

 

Pozdrawiam i życzę poprawy humoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta http://images49.fotosik.pl/1149/22863b0ccec61503.jpg plontanina rynien jest dla Ciebie estetyczna to nie mamy o czym rozmawiać, jak to mówią, są gusta i "guściki", ja bym czegoś takiego nie zrobił nawet na szopce bo by mnie to raziło :) A gdzie się dopatrzyłeś u mnie braku jakiejś belki bo nie potrafię tego odszukać porównując projekt Julki względem tego co zostało u mnie wykonane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konarski. chyba troszkę "pojechałeś po bandzie". każdy z nas stara się budować jak najlepiej i mamy różne gusty. nie krytykujmy tak bezceremonialnie czyichś pomysłów. myślę że się ze mną zgodzisz że nasze julki to jak nasze dzieci!!!! nie krytykuje się takich tematów (masz brzydkie dziecko), troszkę taktu. Nie chcę Cię oczywiście urazić ale sam spotkałem się z życzliwością siwymiki. myślę że lepiej sobie podpowiadać i pomagać niż krytykować. jaki to ma sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem na naszym forum.

 

+ 1

 

A mi się po prostu takie podejście do "pomocy" nie podoba i tyle. Koniec mojego wywodu na ten temat.

 

+ 1

 

Niepotrzebna dyskusja i wjeżdżanie sobie co się komuś podoba, każdy robi jak mu pasuje i na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś1238 co do wanny to ten sam pomysł widziałam w miesięczniku listopadowym cztery kąty. Dla mnie to jest to bardzo odważny pomysł, ja bym się nie przyzwyczaiła. Jednak jak Ci się to podoba to do dzieła ( zobaczysz znajomi będą pod wrażeniem):p

Mam pytanie do tych którzy w tym roku wykończają- Czy jest to możliwe by przez rok wykończyć Julę? Ja mam dom okryty papą, bez okien. Chcę w następnym roku się wprowadzić na jesień? Uda mi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo łazienki, zastanawiam sie jak by wygladala wanna obnizona o jakies 15cm (chodzi o to zby ja nizej osadzic , tak jakby wbudowac w posadzke , nie wiem czy wiecie co mam na mysli ) ale z drugiej strony nie wiem jak to bedzie wygladac :)

Wg mnie to dobry pomysł, sam chyba tak osadzę wannę bo jeszcze nie robiłem podłóg więc nic nie stoi na przeszkodzie. Do tego zastanawiam się czy między wanną a ścianą nie wymurować małej półki (można np. wypuścić z niej baterię), odsuwając wannę trochę od ściany, dzięki temu nad głową zyskam kolejne parę centymetrów.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy w tym roku wykończają- Czy jest to możliwe by przez rok wykończyć Julę? Ja mam dom okryty papą, bez okien. Chcę w następnym roku się wprowadzić na jesień? Uda mi się?

Jeśli dociągniesz budynek do stanu surowego zamkniętego przed zimą i będziesz miała możliwość grzania (choćby jakaś większą kozą), to myślę, że jest to możliwe. Ważne żeby roboty posuwały się cały czas do przodu bez czekania z pracami do wiosny.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta http://images49.fotosik.pl/1149/22863b0ccec61503.jpg plontanina rynien jest dla Ciebie estetyczna to nie mamy o czym rozmawiać, jak to mówią, są gusta i "guściki", ja bym czegoś takiego nie zrobił nawet na szopce bo by mnie to raziło :) A gdzie się dopatrzyłeś u mnie braku jakiejś belki bo nie potrafię tego odszukać porównując projekt Julki względem tego co zostało u mnie wykonane.

 

Brak belki podciągowej przed oknem w salonie.

 

Powinno być jak na załączonym skanie z projektu. Dlatego Ja obniżałem wysokość okna o 10cm żeby od góry okna do podwieszanego sufitu było nie 5cm jak w projekcie, a 15cm.

 

Belki podciągowe zaznaczona na czerwono:

 

http://images47.fotosik.pl/1186/89364d9e425fda89med.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/1178/773b1dc25ff019b6med.jpg

 

Na niebiesko zaznaczyłem Izolację płyty.

 

Dodatkowo jest jeszcze belka podciągowa przy wykuszu jakbyś jej nie zauważył.

 

Obie przestrzenie sufitu od ściany zewnętrznej do belki podciągowej należy odizolować cieplnie od płyty fundamentowej w celu wyeliminowania jej przemarzania. Co może skutkować późniejszym skraplaniem się wody z sufitu i porastaniem "pięknym grzybem". Grzyb i skraplanie się wody powstaje na skutek niezaizolowania płyty i powstaje duża różnica temperatur.

 

Widzę że do końca chyba nie jesteś zadowolony z nie podniesienia ścianki kolankowej skoro chcesz odjechać wanną od ściany i ją zagłębiać.

 

No ale jeśli jest się wpatrzonym w wygląd zewnętrzny to nie widzi się dużo ważniejszych rzeczy.

 

Pozdrawiam i radzę słuchać rad innych, a nie krytykować (POLSKA MENTALNOŚĆ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...