Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byliśmy wczoraj u tynkarzy zaproponowali gips za 25 zł/m ( w tym materiał) lub cement 35 zł/m. Ściany gipsowe robią maszyną. Zachwalali gips, że gładko. Ja jeszcze muszę to przemyśleć :)

3 dni temu wyszli od nas tynkarze, robiliśmy tynki cementowo-wapienne zacierane czymś takim: http://www.icmarket.pl/kreisel-gladz-wapienna-p-16877.html - początkowo planowaliśmy zacieranie piaskiem kwarcowym, ale ekipa zrobiła nam na ścianie w kotłowni próbkę jednego i drugiego materiału i zdecydowaliśmy się na gładź Kreisela (gładsza), cena prawie ta sama. Koszta to 15,5/m2 robocizny + materiały.

 

http://img20.imageshack.us/img20/2917/img0211vi.th.jpg

Edytowane przez konarski
Dodanie zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konarski- domek coraz ladniejszy, szybko wam zrobili te tynki u nas maja jeszcze robic do konca tygodnia

Tynki robili około 3 tygodni, przedłużyło się trochę bo jeden z robotników zaniemógł i wyszło też trochę nierówności, które trzeba było zniwelować. Co do pytania o sufity, planujemy podobnie jak w wizualizacji, tyle, że bez odcinka nad TV i kominkiem. Dodatkowo opuścimy w holu obok kuchni i łazience na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Wszystkich. jak ocieplaliście lub zamierzacie ocieplać poddasze. ja buduję julkę 4 ale podobnie będzie we wszystkich wersjach. zastanawiam się czy ocieplać dach powyżej belek stropowych. wydaje się to bezcelowe ale już widziałem różnie. jedni ocieplają inni nie. strych niby nie użytkowy ale... W moich okolicach znajomi mówią abym ocieplał i niemal wszyscy ocieplają. A ja się zastanawiam po co.

I dodatkowe ptytanie jak robiliście wentylację wełny. Ile przerwy no i gdzie wyloty (przy murłacie i kalenicy?) oraz w jaki sposób wykonane- jakieś kratki czy otwory?

ja mam pełne deskowanie i papę więc nie mogę bez.

podpowiedzcie zawsze coś można wyłapać i wdrożyć u siebie. dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Wszystkich. jak ocieplaliście lub zamierzacie ocieplać poddasze. ja buduję julkę 4 ale podobnie będzie we wszystkich wersjach. zastanawiam się czy ocieplać dach powyżej belek stropowych. wydaje się to bezcelowe ale już widziałem różnie. jedni ocieplają inni nie. strych niby nie użytkowy ale... W moich okolicach znajomi mówią abym ocieplał i niemal wszyscy ocieplają. A ja się zastanawiam po co.

I dodatkowe ptytanie jak robiliście wentylację wełny. Ile przerwy no i gdzie wyloty (przy murłacie i kalenicy?) oraz w jaki sposób wykonane- jakieś kratki czy otwory?

ja mam pełne deskowanie i papę więc nie mogę bez.

podpowiedzcie zawsze coś można wyłapać i wdrożyć u siebie. dzięki.

 

Polecam docieplenie całego dachu pomiędzy krokwiami nawet na strychu wełną 18cm (jeśli masz krokwie 20cm) powinno byc 2 cm szczeliny wentylacyjnej.

dodatkowo od murłaty do sufitu i sufit docieplić minimum wełną 7cm. Powinno być łącznie minimum 25cm izolacji, ale najlepiej dać 30cm.

Szczelinę wentylacyjną robi się tylko w kalenicy ponieważ powietrze zawsze będzie biec od dołu (murłaty) do kalenicy.

Jeśli będziesz miął dach pokryty jeszcze np. dachówką to wystarczy zrobić otwory w deskach szczytowych, a jeśli nie to trzeba założyć kominki wentylacyjne.

 

 

Docieplenie strychu ma to do tego że zimą nie będziesz miał na nim temp. ok.5 st, a latem sauny bo bedzie 40 st, a na poddaszu będziesz miał 28-30st. Docieplając strych zyskasz tym że temp na piętrze będzie w lecie ok 24st w upały.

Docieplałem poddasza w domkach więc wiem jaki jest komfort jeśli jest docieplony strych a jeśli go niema.

 

Jeśli będziesz chciał docieplać wełną to polecam ROCKWOOL'a pomiędzy krokwie Toprock (nie megarok ponieważ jest on miększy i bardziej się sypie), a drugą warstwę między ruszt do Karton gipsów połóż Rockton. Jest on wełną dodatkowo tłumiącą dzwięki z zewnątrz, jest w twardych płytach super w obrubce nie sypie się i trzyma się pomiędzy konstrukcją. Odradzam Rockmina ponieważ sypie się i wypada z pomiędzy rusztu.

 

Wykonując docieplenie trzeba pamiętać żeby docinać wełnę pomiędzy krokwie o 2cm szerszą żeby się trzymała, a między ruszt przy Rockton wystarczy 1cm i nie należy zapomnieć aby docinać i wkładać kawałki wełny do profili rusztu.

 

Jak przejrzysz moje wcześniejsze zdjęcia to zobaczysz jak powinno się to wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie balkonu od dołu wykonuje się z wełny. Mocujemy ruszt sufitu i pomiędzy sufit a ruszt wkładamy wełnę. jeśli masz wełnę 18 to ruszt powinien być obniżony o 18cm, później przyklejamy do konstrukcji folie paroizolacyjną i kręcimy płyty.

 

Tylko pamiętaj o tym żeby wełna była 2cm szersza niż otwór w który ją wkładasz, żeby dobrze przylegała i n ie wypadała.

 

 

Styropian można dać ale tylko perforowany bo taki jest tylko paroprzepuszczalny, ale to się mija z celem ponieważ ma słabszą izolacyjność, więc wełna to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni ocieplają inni nie. strych niby nie użytkowy ale...

Hej, czemu nie użytkowy? Jakoś nie zagłębiałem się jeszcze w temat strychu ale patrząc przez sufit, którego jeszcze nie mam na piętrze, widzę, że jest tam sporo miejsca, które można wykorzystać na przechowywanie rzadko używanych gratów. W planach mam wydeskowanie podłogi na strychu i wstawienie włazu z opuszczana drabinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamawiamy okna:) Pan od okien doradził mi tak

- okna na górze z łukami zrobić ze stałym słupkiem (podobno ma być stabilniejsze okno)

- nie robić na dole przesuwanych drzwi balkonowych , bo po pierwsze są drogie, a po drugie będą przymarzać w zimę i ciężko z otwieraniem w zimę

Czy ten Pan miał rację czy robi mnie w balona?Doradźcie coś nigdy nie miałam okien z łukiem, ani tym bardziej przesuwanych:eek:

Aha zamawiamy w kolorze WINCHESTER, ma ktoś taki kolor okien???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamawiamy okna:) Pan od okien doradził mi tak

- okna na górze z łukami zrobić ze stałym słupkiem (podobno ma być stabilniejsze okno)

- nie robić na dole przesuwanych drzwi balkonowych , bo po pierwsze są drogie, a po drugie będą przymarzać w zimę i ciężko z otwieraniem w zimę

Czy ten Pan miał rację czy robi mnie w balona?Doradźcie coś nigdy nie miałam okien z łukiem, ani tym bardziej przesuwanych:eek:

Aha zamawiamy w kolorze WINCHESTER, ma ktoś taki kolor okien???

 

Jakiej firmy będą te okna, na jakich profilach (jaka firma)?

 

Co do łuków to Pan miał w 100% rację jeśli miałbym robić łuki to tylko ze stalym słupkiem, który wzmocni okno i będzie podporą dla łuku.

A jeśli chodzi o drzwi przesuwne to Pan ani trochę nie miał racji:

- cena drzwi przesuwnych w moich wycenach była niższa od ceny drzwi z łukiem.

- drzwi wcale nie przemarzają (ja mam u siebie i nie zauważyłem nic takiego).

- prawdą jest tylko to że jeśli zastosujesz obniżony próg to wtedy jest to olbrzymi mostek termiczny ponieważ drzwi wtedy nie mają zaczepów na dole i wtedy istniej możliwość przemarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. u mnie wszyscy polecają isover super mata.

 

Isover supermata faktycznie jest super. można osiągnąć przy grubości 28cm (supermata 18cm + aku płyta 10czm -> Rd= 8,15), Rockwool 30cm( Toprock 18cm + Rockton 12cm -> Rd= 8,40).

A porównując cenowo za m2 to Isover - 45zł, Rockwool - 39zł

 

Ja za wełnę zaplacilem 7200zl ( 250m2 Toprock 20cm - międzykrokwie, 200m2 Rockton 10cm)

 

A przy Isover byloby to minimum 8700zł (przy zastosowaniu supermaty 18cm + akuplyta 10cm).

Niestety supermaty nie ma 20cm a mi byla taka potrzebna ponieważ mam folie wiatroizolacyjną dorken przy której nie musialem robić szczeliny wentylacyjnej.

a i tak przy zastosowaniu Isovera, cenie niższej o 21% to parametry są gorsze na całej izolacji od Rockwool'a o Rd=0,25.

 

Ale tylko moje przemyślenia którymi się dzielę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- okna na górze z łukami zrobić ze stałym słupkiem (podobno ma być stabilniejsze okno)

My mamy łuki bez słupka bo o wiele lepiej to wygląda, dla bezpieczeństwa zwęziliśmy tylko szerokość do 200cm. Okna Thermo 3 szybowe na profilu Schüco, 10 lat gwarancji. Drzwi na taras otwierane, również bez słupka, próg standardowy.

 

http://img196.imageshack.us/img196/9144/balkonowe.th.jpg

 

Jeśli zdecydujesz się na okna łukowe pamiętaj aby światło futryny wewnątrz budynku było trochę większe niż na zewnątrz, inaczej przy otwieraniu łuk będzie obcierał o górną krawędź futryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...