Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zdisiaj dostałam wycene okien dachowych fakro z nawiewnikiem zwykłe 1100 a łazienkowe 1200 ceny z kołnierzami ???

czy to jest duzo ???

 

Jaki model tego Fakro i jaki rozmiar nawiewnika? Ja w sobotę zamawiałem Fakro U3 78x140cm z mniejszym nawiewnikiem (10cm) + plastikowe do łazienki (również z nawiewnikiem), cena wszystkich o ile dobrze pamiętam trochę ponad 900zł/szt. brutto (bez kołnierza). Nie mam wyceny przy sobie więc piszę z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja polecam okna Velux aktualnie użytkuje okna fakro ale w Julce założyłem Velux'a. Velux moim zdaniem jest o klase lepszym oknem.

 

Również mam zamówione okna Velux i jestem tego samego zdania że okna lepsze ...

 

Tak o to chodzi, mi babeczka wyceniła okna na 11 300zł (bez dachowych) obustronny kolor, dwuszybowe

 

Bardzo tanio, mi te same okna wycenili na okolo 16tyś :| a jakie masz okucia ?? WK1 czy WK2? w tej cenie to pewnie jest bez okuc jeden standardowy grzybek??

 

Mi się okna wahają od 16 tys za 2 szyby do 22 tys za 3 szyby tak więc na pewno będą 2 bo różnica 6 koła lub nawet więcej mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakro, Velux, Roto - dyskusja, które okna z tej trójcy są lepsze ma taki sam sens jak rozmowa o wyższości świąt Wielkiejnocy nad Bożym Narodzeniem. Modele z danego przedziału cenowego prezentują praktycznie ten sam poziom.

 

WITAM,

nawiazujac do tematu strychu (mniej uzytkowego ) postanowilismy go ocieplic tak jak caly dach wata mineralna, tak nam tez radzono, poniewaz duzo ciepla ucieka dachem. Mam pytanie do tych co nie ocieplaja czym sie sugerujecie ze go nie ocieplacie ?

 

Też ocieplamy cały dach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyszła taka niska cena dla tego, że dostaliśmy wiele rabatów np za promocję zimową 8%, za wpłatę gotówką 3%, za to, że ogólna wycena była wyższa niż 15 tys. Bez tych zniżek wycena wyszła na 16500zł za te okna. Jeśli ktoś planuje w następnym roku wstawiać okna to polecam tą promocję, mozna zamówić teraz a wmontować dopiero na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Długo na forum się nie odzywałem ale miał na to wpływ absolutny brak czasu.Mam takie pytanie do wszystkich Julkowiczów.Jak rozwiazaliscie sprawe komina w kotłownii mając na uwadze palenie eko-groszkiem.Ponieważ komin się kończy na ścianie z garazem.I druga sprawa przesuwając go o kilkadziesiąt cm jak rozwiązaliscie sprawe z podłaczeniem kominka.Z gory dziekuję za wszelkie odpowiedzi.Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie Wszystkich Julkowiczów,

Razem z mężem planujemy budowę domu według projektu Julka.

Mamy ogromną prośbę czy osoby, które budują ten dom na terenie województwa mazowickiego mogłyby poświęcić nam trochę czasu i pokazać swój dom.

Prosimy o kontakt na nr tel. 608 523 520 lub email: [email protected]

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wytrwałosci w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Długo na forum się nie odzywałem ale miał na to wpływ absolutny brak czasu.Mam takie pytanie do wszystkich Julkowiczów.Jak rozwiazaliscie sprawe komina w kotłownii mając na uwadze palenie eko-groszkiem.Ponieważ komin się kończy na ścianie z garazem.I druga sprawa przesuwając go o kilkadziesiąt cm jak rozwiązaliscie sprawe z podłaczeniem kominka.Z gory dziekuję za wszelkie odpowiedzi.Pozdrawiam wszystkich

 

Ja akurat jestem na etapie murowania komina i rowniez planuje kociol na paliwo stale. W projekcie jest niestety mala wada jesli chodzi o kanal palny najblizej kotlowni a mianowicie płatew jest za blisko tego kanału. U mnie byl kominarz odbierac stan surowy i zalecil mi obłożenie płatwi blachą i obmurowanie cegla pelna. To wystarczy. Niestety ale bede musial zamienic kanaly - ten od pieca z kominkowym. Pozniej rure doprowadze z kotlowni do tego kanału. Teraz wiem ze murowalbym troche inaczej od samego dolu ten komin przemieniajac kanaly palne w wentylacyjnymi - aczkolwiek i tak rura trzeba bedzie piec polaczyc.

 

Pozdrawiam!

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś udostępnić mi rysunki z projektu ogrzewania kominkowego - ponieważ moje wersje z mgprojekt są niepełne o te rysunk?i. Czy wykonywał ktoś taki mechaniczny system rozprowadzenia gorącego powietrza z kominka ?

 

Pozdrawiam!

Mirek

Edytowane przez tubapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my mamy zrobiony komin tak pierwszy kanał jest kominkowy palny, drugi i trzeci sa wentylacyjnymi czwart jest od pieca -palny i piąty kanał jest ciągnięty od poddasza wentylacyjny

2 kanał- wentylacja do salonu i kratka do tego kanału jest tez w pokoju nad garazem

3 kanał-wentylacja garaz

5 kanał-wentylacja pokój z balkonem od południa

oczywisciae tak samo mamy odizolowana wiezbe cegla pełna i dodatkowo blacha

jezeli chodzi o komin jest w tym samym miejscu co w projekcie tylko popielnik jest w kotłowni a otwór na piec jest w narozniku w kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...