Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a czy wiecie czy dofinansowanie do solarow sie jeszcze nalezy ?

 

Ja już przerobiłem temat solarów w julce i bylem zdecydowany na 100% i zrezygnowałem.

 

Po wszystkich wyliczeniach zakupu i montażu zestawu średniej półki (solary, zasobnik 300l, automatyka i instalacja) po dopłacie z FOŚ i dodatkowo dopłacie miasta 2tys zł, musiałbym zapłacić 5000 tys zł.

Przy zalożeniu że biorę kredyt (bez tego nie dostaniesz dofinansowania) i spłacam go po miesiącu. A przy założeniu że chcesz wziąść kredyt na 3-5 lat to dofinansowanie wychodzi Cię na 0zł, czyli musisz zaplacić za calość ok 12tys zl.

 

Chciałem spłacić kredyt od razu i calość kosztowałaby mnie 5 tys zł ale do tego czeba doliczyć roczne przeglądy 100-150zł plus zużycie energii elektrycznej przez osprzęt solara.

Wychodzi na to że za 10 lat by mi się to zwróciło, przy zalożeniu że nic się nie popsuje w międzyczasie.

 

Po analizie tego tematu porozmawiałem ze znajomym instalatorem ktory robil mi ogrzewanie i miał robić solary i sam powiedział mi tak:

"Solary są super jak nie masz co zrobić z kasą, albo jak jesteś super ekologiczną osobą. Jeśli jesteś normalną osobą to lepiej zainwestuj w inną rzecz np. w lepszy piec do grzania." (Uśmiechając się)"Jeśli klient się uprze to nie mogę mu odradzać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia mojej kuchni którą będę miał w Julce. Z małymi zmianami: tam gdzie jest kuchenka bedzie zlewozmywak pod oknem a kuchenka pojdzie kolo zabudowanej lodowki. Jeszcze bedzie dodatkowa szafka kolo zlewozmywaka szerokości 30cm.

 

Taka kuchnia wejdzie do julki przy zabydowie wejścia z korytarza jak to zrobiłem u Nas.

 

http://images50.fotosik.pl/1241/6501fd6559f313a3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogę coś dodać o solarach, bi miałam robioną wstępną wycenę - dla 4 os. rodziny - 4 panele na dachu + plus wszystkie pierdoły i robocizna ok 26 tys zł. Z tego ponoć można uzyskać ok 40 % dofinansowania, ale... ponieważ się płaci podatek od tego kredytu i koszty obsługi to faktycznie uzyskuje się ok 20% zwrotu. Generalnie jak sobie wyliczyliśmy zwrot tej inwestycji, to wyszło na kilka, a nawet dziesiąt lat. Także zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, Lepiej sobie zrobić fajną np: kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie będę dążyc do podobnej kuchni co Aguś, kuchnia Siwymiki i Jockn kojarzy mi się z przytulna kuchnia do gotowania. Na nieszczęście mojego męża ja nie lubię gotować. Więc moja kuchnia może być chłodniejsza:)

Jestem bardzo ciekawa jak za rok każdy z nas urządzi domek, co rodzina to inny pomysł i inny gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moja siostra zamontowała sobie na domu baterie słoneczne i po roku urzytkowania stwierdza że były to wydane pieniądze w błoto, ponieważ tak naprawdę przydają się w okresie wiosennym i jesiennym, w lato jest tylko problem z odprowadzaniem nadmiaru ciepłej wody. W ramach tego lepiej jest zamontować kominek z płaszczem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

a macie pomysł na podłogę w salonie? Tzn jakie płytki, jaka kolorystyka?

http://allegro.pl/rovere-plytki-by-my-way-paradyz-tanio-transport-i1944865961.html

mi takie przypadły do gustu, lub takie

http://allegro.pl/woodentic-98-5x21-5-paradyz-plytki-transport-grati-i1946595039.html

PS od dzis kryja nam dach, POGODO TRZYMAJ SIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

a macie pomysł na podłogę w salonie? Tzn jakie płytki, jaka kolorystyka?

 

szczerze..... dla mnie osobiście, płytki w salonie to nie zbyt dobry pomysł............, deska, parkiet, panele, dywan to rozumiem ale płytki wg mnie do salonu nie pasują aby czuć się tam komfortowo i dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze..... dla mnie osobiście, płytki w salonie to nie zbyt dobry pomysł............, deska, parkiet, panele, dywan to rozumiem ale płytki wg mnie do salonu nie pasują aby czuć się tam komfortowo i dobrze

też nad tym ubolewałam , bo chciałam miec drewno w salonie, ale robimy ogrzewanie podłogowe na dole, a na górze ścienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzę literówkę - oczywiście chodzi o OKNA.

Posty można edytować :)

Trochę wysoka ta cena, tak jak pisałem to w którymś ze wcześniejszych postów my zapłaciliśmy 21tys za okna 3 szybowe, kolor 2 stronny (http://www.oknostyl.pl/12,produkt.html), z dodatkowych okien to tylko jedno więcej 90x90 (2 w garażu, 1 w kotłowni). Zrezygnowaliśmy z drzwi w salonie, które były tylko uchylne, łuki zostały (szerokość 200cm). Do kotłowni dokupiliśmy w tej samej firmie kompletne, zewnętrzne drzwi metalowe w okleinie takiej jak okna za 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...