Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

 

zamieszczam kilka zdjęć z postępów na placu budowy.

 

Dzisiaj skończono robić schody. przed schodami położyłem kamień na ścianie przy schodach, a wcześniej kafle na przedpokoju na dole i górze oraz w wiatrołapie. Niestety kafelek nie widać bo były oklejone na czas montażu schodów.

 

http://images41.fotosik.pl/1206/e1f2d69ff5ccb26e.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1218/5f7eba3d1171f716.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1262/efccd138895ac4a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i wkoncu udalo sie skonczyc dach :) Więc się pochwale!

Dachówka Ceramiczna Koramic L15 Renesansowa Antracytowa Angoba. Ze zmian na dachu:

Likwidacja komina wentylacyjnego od frontu na poczet kominków dachówkowych,

Likwidacja okna dachowego w sypialni,

Przedłuzenie lukarny nad salonem - poniewaz zliwidowalismy balkon w tej sypialni.

 

Reszta zmian od zewnątrz widocznych:

Podniesienie sciany kolankowej nad garazem - troche bryla sie zmienila - ale wedlug mnie na korzysc - opinia oczywiscie subiektywna;)

Dołożenie okna nad garazem i w garazu,

Likwidacja okien na elewacji bocznej ( w lazience i w pokoju )

Likwidacja balkonu nad salonem - zamiast tego jest naprawde duza sypialnia.

 

Jesli chodzi o koszty dla ciekawych :

To tak jak widać na fotosach , czyli stan surowy otwarty ( w srodku chudzuak wszedzie, gołe sciany )

160 000,00 brutto.

 

Teraz okna i mozna dalej w srodku robic:yes:

 

Pozdrawiam!

Mirek

20111210687.jpg

20111210690.jpg

20111210677.jpg

20111210682.jpg

20111210684.jpg

Edytowane przez tubapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My jestesmy na etapie wyboru okien i w zwiazku z tym mamy kilka pytan do tych forumowiczow ktorzy sa juz po tym etapie:-) zastanawiamy sie na platiunium evolution..

a pytanie jest takie: jak rozwiazaliscie sprawe z oknem w salonie? w projekcie jest to okno nieroztwieralne i ciekawi jestesmy jak wy zrobiliscie.. jestesmy po jednej wycenie i pan nam doradzil podzielenie go na 3 kwatery... roznica pomiedzy oknem otwerialnym a nie jest rzedu 2000-2500 zl ... zastanawiamy sie czy to okno otwieralne jest tam tak potrzebne?

doradzcie co wy zrobiliscie u siebie...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

My robimy to duże okno w salonie dzielone na pół nieotweralne. Ten drugi waski fix na taras z projektu robimy natomiast otwieralny zeby móc przewietrzac salon.

 

Jesli chodzi o wybor to raczej zostaniemy przy Brugemannie kolor AG z pakietem trzyszybowym 0.6 koszt całości około 15.500.( bez dwóch okien na bocznej elewacji, z dwoma dodatykowymi na przeciwleglej )

 

Pozdrawiam!

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a pytanie jest takie: jak rozwiazaliscie sprawe z oknem w salonie? w projekcie jest to okno nieroztwieralne i ciekawi jestesmy jak wy zrobiliscie.

My mamy dzielone na pół, lewe tylko otwierane, prawe otwierane + uchylane. Wygląda to tak:

 

http://img155.imageshack.us/img155/1756/salonf.jpg

 

A wczoraj wstawili nam bramę (Hörmann). Był mały problem z montażem napędu i belką, musieliśmy ją trochę skuć (bez naruszenia zbrojenia):

 

http://img708.imageshack.us/img708/1599/bramad.jpg

 

Bramę montowała firma http://www.eurobramy.eu, dali najlepszą cenę w okolicy, ale przeginali trochę z terminem, od zamówienia do instalacji minęły chyba 2 miesiące (w umowie zapisane 4-6 tyg.).

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My jestesmy na etapie wyboru okien i w zwiazku z tym mamy kilka pytan do tych forumowiczow ktorzy sa juz po tym etapie:-) zastanawiamy sie na platiunium evolution..

a pytanie jest takie: jak rozwiazaliscie sprawe z oknem w salonie? w projekcie jest to okno nieroztwieralne i ciekawi jestesmy jak wy zrobiliscie.. jestesmy po jednej wycenie i pan nam doradzil podzielenie go na 3 kwatery... roznica pomiedzy oknem otwerialnym a nie jest rzedu 2000-2500 zl ... zastanawiamy sie czy to okno otwieralne jest tam tak potrzebne?

doradzcie co wy zrobiliscie u siebie...

 

pozdrawiam

 

My mamy okna platinium evolution 2 okno w salonie jest stałe a wyjście na taras uchylno rozwierne. Z tego co pamiętam to przy wycenach żadna z szanujących się firm nie miała w ofercie tego okna w 2 częściach otwieranych, ponieważ nie ma gwarancji że zawiasy utrzymają ciężar skrzydła.

 

Jeśli macie ustawienie domu zgodnie ze stronami świata to Ci powiem że ten fix z projektu super doświetla salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich wycen wynika że okno salonowe może być otwierane ale w pakiecie 2 szybowym - 3 szyby będą za ciężkie. Zamówiłem nieotwierane dzielone na pół, choć był moment że wahałem się aby wstawić całe. jednak troszkę się przestraszyłem że jakby kiedyś się rozleciało to może komuś zrobić krzywdę. Boczne wejście na taras zrobiłem otwierane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamawiamy okna z Oknoplastu RubinPlus dwuszybowe w kolorze dwustronny orzech. Same okna (bez montażu) mamy wycenione na niecałe 11 tyś. Pan z Oknoplastu powiedział nam, że trzyszybowe zmniejszają ilość przenikającego światła nawet o 20%. Co prawda nie był to najważniejszy argument przy wyborze, ale zawsze bierze się go pod uwagę ;-) Wielkie okno salonowe dzielimy sobie na 3 skrzydła, wszystkie z możliwością otwarcia (tak jest bardziej praktycznie choćby przy myciu okien - wiem, wiem typowo babskie podejście ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My jestesmy na etapie wyboru okien i w zwiazku z tym mamy kilka pytan do tych forumowiczow ktorzy sa juz po tym etapie:-) zastanawiamy sie na platiunium evolution..

a pytanie jest takie: jak rozwiazaliscie sprawe z oknem w salonie? w projekcie jest to okno nieroztwieralne i ciekawi jestesmy jak wy zrobiliscie.. jestesmy po jednej wycenie i pan nam doradzil podzielenie go na 3 kwatery... roznica pomiedzy oknem otwerialnym a nie jest rzedu 2000-2500 zl ... zastanawiamy sie czy to okno otwieralne jest tam tak potrzebne?

doradzcie co wy zrobiliscie u siebie...

 

pozdrawiam

 

My podzieliliśmy to okno na 3 kwatery każda otwierana. Żona stwierdziła że nie będzie chodzić po dworze by okno umyć ... w sumie się jej nie dziwie bo mi również by się nie chciało ganiać po polu na drabinie by umyć okno:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że istnieje to forum. Dzięki za poleconą firmę PA-MA, właśnie czakamy na dostawę płytek właśnie z tej firmy. Zamówiliśmy całość do małej łazienki na dole, poniżej foto:)

 

http://imageshack.us/g/204/79096246.jpg/

 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Julkowiczów

 

My polożyliśmy na przedpokoju płytki Paradyż Affron Beżowe formaty 98,5x65,5 ; 65,5x32,5 ; 98,5x32,5; 65,5x32,5 (zdjęcia wrzucę jutro)

 

Serdecznie polecam firmę PA-MA, którą znalazłaś na allegro kupowałem u nich wszystkie płytki i jestem super zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie do tych forumowiczow ktorzy wstawiali okna balkonowe z lukiem.. otoz pan ktory robil nam wycene okien powiedzial ze jesli chcemy te okna cale otwieralne ( ze luk tez otwierany) to moze byc problem z pelnym otwarciem!! ze mozna to zrobic ale trzeba by bylo to okno wysunac troche ale wtedy by sie znowu za duzo mostkow temicznych porobilo czy cos( nie znam sie na tym wiec moze pisze bzdury).. i tu pytanie czy u was sie otwieraja cale ? czy tez slyszeliscie takie argumenty przy wycenie?

bo robilismy wycene u innego goscia i tamten o tym nic nie wspominal...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamontowanie okien łukowych jest chyba 3 sposoby. (ja takie znam). Z specjalnym poszerzeniem od góry , które umożliwi otwarcie bez blokowania, wsunięcie okna w głąb muru aby przy otwarciu nie było blokowania i podcięcie ściany nad drzwiami po skosie aby się nie blokowało przy otwieraniu. co do mostków to pewnie zawsze jakieś wystąpią ale chyba biedy nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie do tych forumowiczow ktorzy wstawiali okna balkonowe z lukiem.. otoz pan ktory robil nam wycene okien powiedzial ze jesli chcemy te okna cale otwieralne ( ze luk tez otwierany) to moze byc problem z pelnym otwarciem!!

Cześć, u nas jest zrobione tak i nie ma najmniejszego problemu z owieraniem: http://img196.imageshack.us/img196/9144/balkonowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

im wieksze tym ladniejsze oczywiscie (moje sa i tak wieksze niz w projekcie )ale nigdy bym nie zrobila skrzydla balkonu 110cm , bo nie bedzie to skrzydlu uchylne a przy otwieraniu tez probelem bo zajmuje miejca duzo ,jak sie otworzy na caly dzien balkon

 

no to ile u ciebie ma to jedno skrzydlo? bo jesli masz wieksze niz w projekcie to nie rozumiem tu czegos..okno chyba jest dzielone na 2 czesci... chyba ze u ciebie masz inne rozwiazanie

Edytowane przez sidoraki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...