Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Okna zamówione wkoncu! :) wyszlo 17 sztuk i 18.000 brutto a w tym :

okna Brugemann obustronny kolor ( złoty dąb ), okucia roto

Klamki secustic,

tzw ciepla ramka w kolorze,

pod kazde okno i brzwi balkonowe tzw poszerzenia ktore eliminuja mostki termiczne,

tzw cieply montaz wszedzie

potrojny pakiet szyb 0,6 wszedzie

 

Teraz tylko 4 tygodnie cierpliwosci i potzniej dodatnia temperatura i dom wzbogaci sie o okna :)

 

Przy okazji - Wesolych Swiat:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zdrowo zakręconych (pozytywnie rzecz ujmując) i realizujących projekt Julka

Jestem kolejnym, który dołączy do grona Julkowiczów (mój projekt to Julka II - dach kopertowy), jestem kolejnym, który korzysta z Waszej wymiany zdań już od jakiegoś czasu (5 miesięcy), czytając, edukując się etc....

Dziękuję Adrianowi i Mirkowi za możliwość organoleptycznych oględzin Waszych inwestycji

Zakończyłem proces papierowo - maratonowy, wniosek o pozwolenie złożony, planowany start zaraz jak śnieg stopnieje, patrząc za okno można by było już jutro zacząć :)

Buduję na wstępie sso, korzystając z usług firmy która zajmie się tym etapem budowy od a do z w miejscowości Będzin-Grodziec

Raz jeszcze witam Wszystich i do najbliższej wymiany zdań na temat "buduję Julkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych Julkowiczow:-)

my jestesmy na etapie wybierania okien.Zostalo zaledwie kilka dni do konca roku a ze chcemy skorzystac z zimowej promocji Oknoplastu to zostalo nam juz niewiele czasu... jakos tak sie pozno za to zabralismy.

Zdecydowalismy sie na platinum evolutiom.. niski prog w drzwiach tarasowych, luki na gorze zostaly, kluczki na dole tzn przyciski.. czekamy na ostateczna wycene - na te pore pan wyliczyl cos okolo 19tys... miejmy nadzieje ze troche opusci:-)

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marfer, witam również!

U nas mimo, że mamy koniec grudnia sporo się dzieje, na dachu dekarze powoli kończą obróbki i zaczynają kłaść dachówkę, w środku hydraulik zainstalował piec i zabiera się za resztę instalacji. A ja z żoną siedzimy na urlopie i przyglądamy się jak wszystko idzie żwawo do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, ile czasu trwała u Was budowa dachu?? Od więźby po rynny i itp ... mi zaczęli w listopadzie i dopiero kończą i wydaję mi się ze robią to za długo, że można było znaczenie szybciej to zrobić, chodź dach jest bardzo dobrze zrobiony, przetrwał te wichury co u nas były ostatnio a był nie kompletny więc wiatr miał prawo porwać jakąś dachówkę ale wszystko zostało na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, ile czasu trwała u Was budowa dachu?? Od więźby po rynny i itp ...

Myślę, że trzeba liczyć: więźba z deskowaniem ~2tyg + ~2 tyg na wykończenia i pokrycie (w przypadku dachówki cementowej).

A my rok 2011 zamykamy pierwszymi dachówkami na dachu, reszta w 2012 :)

 

http://img42.imageshack.us/img42/5799/sam2205.jpg

 

http://img59.imageshack.us/img59/3482/sam2202.jpg

 

Na dachu Euronit Ciemnoszary profil S: http://www.euronit.pl/pl/produkty/informacje-o-produkcie/pr/concrete-tiles/concrete-tile-profile-s.html

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty mniej więcej takie jak na stronie WWW, przy dobrym negocjowaniu cen można je traktować jako brutto(na stronie opisane jako netto).

 

Realizacja stanu surowego otwartego 134 231,00 zł

Realizacja stanu surowego zamkniętego 206 145,00 zł

Koszt robót wykończeniowych 198 402,00 zł

Realizacja domu pod klucz 404 547,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, ile czasu trwała u Was budowa dachu?? Od więźby po rynny i itp ... mi zaczęli w listopadzie i dopiero kończą i wydaję mi się ze robią to za długo, że można było znaczenie szybciej to zrobić, chodź dach jest bardzo dobrze zrobiony, przetrwał te wichury co u nas były ostatnio a był nie kompletny więc wiatr miał prawo porwać jakąś dachówkę ale wszystko zostało na miejscu.

 

więźba plus dachówka ceramiczna ok. 4 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...