Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za tydzień wchodzi do nas hydraulik, wyliczył 40tys-45tys cała hydraulikę bez wanny umywalek wc, jaki koszt u Was wyszedł?

Do poprzednika, my mieszkamy w woj mazowieckim jak nie znajdziecie Państwo niczego bliżej to zapraszam Sokołów Podlaski (proszę sprawdzić na mapie czy to daleko )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień wchodzi do nas hydraulik, wyliczył 40tys-45tys cała hydraulikę bez wanny umywalek wc, jaki koszt u Was wyszedł?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130617-czy-kto%C5%9B-buduje-projekt-Julka-z-mg-projekt&p=5103242#post5103242

Kotłownia w miedzi, grzejniki Buderusa, materiały wybieraliśmy raczej z tych markowych, nie chińszczyzna z marketów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam Serdecznie .

Jesteśmy nowi na forum Muratora. Zastanawiamy sie nad projektem domu Julka i moje pytaniko-czy ktoś z forumowiczów pobudował dom Julka w województwie mazowieckim lub lubelskim i byłby tak uprzejmym żeby pokazać swój dom jak on wygląda w rzeczywistości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

My budujemy w woj. lubelskim okolice Chełma. Zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy dzisiaj z "wykończeniowcem". Za ocieplenie dachu wraz z wykończeniem poddasza płytami kart. - gips. plus ocieplenie i wykonanie stropu styrchu plus tynki wewnętrzne w całym domu robocizna 14 000 zł. Czy wg was to dużo czy w normie? Dzięki za odpowiedź.

Koszt robocizny za tynki w Julce to około 9-10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przeliczał ile m2 jest tynków?? Ile Wam wyszło za instalacje elektryczną, alarmową i odgromową?? Czy montował ktoś z Was okna w takich temp jak teraz panują na dworze?? Czy nie stworzy to problemów z pianką która w niskiej temp się nie rozkurczy odpowiednio, powstaną dziury i itp ? Nie wiem czy czekać na lepszą pogodę , i tak muszę troszkę domurować okna a mróz raczej mi nie pomoże ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przeliczał ile m2 jest tynków?? Ile Wam wyszło za instalacje elektryczną, alarmową i odgromową?? Czy montował ktoś z Was okna w takich temp jak teraz panują na dworze?? Czy nie stworzy to problemów z pianką która w niskiej temp się nie rozkurczy odpowiednio, powstaną dziury i itp ? Nie wiem czy czekać na lepszą pogodę , i tak muszę troszkę domurować okna a mróz raczej mi nie pomoże ;/

 

Część pytań już była poruszana na forum, jak np. ilość tynków (~600m/kw). Instalacja alarmowa a dokładnie monitoring budynku kosztował mnie 600zł za centralkę + 70zł od czujki (firma ochroniarska), miesięczny abonament 100zł. Kabelek 8 żyłowy jest śmiesznie tani, coś koło 1zł/m.

Co do okien to na rynku widziałem pianki montażowe pracujące do -18'C więc nie wydaje mi się aby przy aktualnych mrozach -3 do -5 'C się nie sprawdziły, ale najlepiej skonsultować to z producentem okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przeliczał ile m2 jest tynków?? Ile Wam wyszło za instalacje elektryczną, alarmową i odgromową?? Czy montował ktoś z Was okna w takich temp jak teraz panują na dworze?? Czy nie stworzy to problemów z pianką która w niskiej temp się nie rozkurczy odpowiednio, powstaną dziury i itp ? Nie wiem czy czekać na lepszą pogodę , i tak muszę troszkę domurować okna a mróz raczej mi nie pomoże ;/

 

Witam.Ja montowałem okna w ubiegłym tygodniu "Julka I " jeszcze w plusowej temperaturze która utrzymała sie przez kilka dni.Przeszkodą nie jest pianka lecz bardziej sam mur ,w praktyce wygląda to tak ze przy " takiej zimie" firmy pracują pełną parą ,choć może klientów trochę mniej niż w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, chcemy budować Julkę ale w planie zagospodarowania mamy zapis który pozwala na budowę domu gdzie maksymalna wysokość zabudowy to 1 kondygnacja maksymalnie 10 metrów od poziomu terenu do kalenicy. Czy wg was Julka spełnia te "wymogi"? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...