Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

my tez zdecydowalismy sie na JULKE. Teraz jestesmy na etapie przerobek w projekcie.Mam nadzieję, że pójdzie to sprawnie i nie będziemy długo czekać.Dziękujemy wszystkim obecnym na forum, ktorzy opisywali o zmianach. Bardzo to nam pomogło w wyobrażeniu sobie tego wszystkiego i przemyśleniu kilku spraw i zrobieniu końcowej wersji, która nam będzie odpowiadać. Wklejajcie fotki z wykończonych wnętrz bo Wy już jesteście bardziej zaawansowani. Dziękujemy "Siwymiki" za obejrzenie chatki na żywo. Po spotkaniu z Wami wiedzieliśmy, że to ten projekt domu jest własnie dla nas :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej nieobecności na fm spowodowanej miesięczną niezaplanowaną przerwą w pracach, a później natłokiem spraw związanych z budową.

Od ostatniej wizyty nasza Julka wzbogaciła się o system alarmowy, schody już podświetlone, drzwi wewnętrzne.

Parter już prawie skończony, kuchnia pomalowana na kolor, meble wstawione w części reszta jest przerabiana. jadalnia salon i przedpokój pomalowane na biało. czekają na wykonanie kominka ( koniec lutego) i poźniej bedzie już kolor. panele też już leżą i czekają na swoją kolej.

Teraz kończymy gładzie na górze i zostanie do dokończenia łazienka.

kilka zdjęć z prac:

 

http://images50.fotosik.pl/1394/f9c8a8f8aa82947emed.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/1197/b5e80220bbd07c30.jpg

 

Drzwi wewnętrzne Jamajka firmy Door-Pol

 

http://images43.fotosik.pl/1385/09a8935c5a491f6b.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/1385/e0b1ddebc3989df8.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/1394/68d9421d6aa4ea28.jpg

 

Nasza kuchnia w części już przeniesiona

http://images45.fotosik.pl/1386/4601b662f65a19d8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

otrzymaliśmy wycenę schodów do Julki III z firmy drawex - troszkę drogo ok 13 tys za schody bukowe ażurowe lub okładane betonowe - cena podobna więc decydujemy się na ażurowe ALE RACZEJ NIE W TEJ FIRMIE!

 

może macie jakieś opinie o dachówce ROBEN BORNHOLM? bo zastanawiamy sie nad jej wyborem.

Edytowane przez martuniaoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymaliśmy wycenę schodów do Julki III z firmy drawex - troszkę drogo ok 13 tys za schody bukowe ażurowe lub okładane betonowe...

Ja dostałem dzisiaj wycenę na nasze schody (okładane betonowe):

 

"Schody z drewna dębowego w wersji tradycyjnej (z wypustami), wraz z podstopniami, listwowaniem i balustradą ze stalą nierdzewną to koszt 12 300zł, balustrada na piętrze 540zł/mb". http://www.schodyzdrewna.com.pl

 

W niedzielę przyjedzie do mnie jeszcze jeden wykonawca, zobaczymy co on zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dzisiaj wycenę na nasze schody (okładane betonowe):

W niedzielę przyjedzie do mnie jeszcze jeden wykonawca, zobaczymy co on zaproponuje.

 

Mamy już drugą wycenę, schody takie jak opisane 2 posty wyżej, cena 8000zł z balustradą na piętrze. Wykonawca spod Opoczna, widzieliśmy schody, które robił u naszego znajomego, bardzo dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Julkowiczów".

Wspónie z żoną zastanawiamy się nad zakupem projektu Julka.

Zależałoby nam jednak bardzo aby zobaczyć wcześniej taki dom na żywo.

Czy może ktoś wybudował lub buduje tan dom w województwie lubelskim.

Pozdrawiam wszystkich.

Jestem z województwa Lubelskiego a dokładnie z Ryk i równiez planuje budowę domu Julka czy pan gdzies oglądał taki dom w lubelskim , bardzo bym był wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Julkę:)

Mam pytanie odnośnie ogrzewania- zdecydowaliśmy się na gaz i myślimy o kotle kondensacyjnym jednofunkcyjnym z zasobnikiem ok. 120l. Proszę dajcie znać jakie kotły i jakiej mocy zainstalowaliście w swoich Julkach. Będziemy wdzięczni za odpowiedź, bo zdania na ten temat są podzielone, jedni twierdzą, że kotły o mocy 24kW będą przewymiarowane, inni- że mniejsze nie pociągną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie ocieplania dachu czy przy dwuwarstwowym ocieplaniu uzyc trzeba rowniez folii? czy tylko welna wystarczy? bo rozne sa opinie na forach i czlowiek glupieje

"Nie ma konieczności użycia folii paraizolacyjnej przy ocieplaniu produktami z wełny kamiennej. Jeżeli w pomieszczeniu występuje bardzo duża wilgotność to oczywiście należy zamontować folię. W pomieszczeniach o ciśnieniu pary wodnej < 13hPa, w których nie ma instalacji wentylacyjnej nadmiar pary wodnej może skraplać się na folii pod płytami g-k. To pierwszy krok do rozwoju grzybów i pleśni."

 

Ja kupiłem w dobrej cenie 200m2 folii paroizolacyjnej więc daję na całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wszystkich.

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem projektu Julka III odbicie lustrzane.

Początkowo przymierzaliśmy się do Kasjopei, ale jednak z różnych względów zdecydowaliśmy się na Julkę.

Niestety jakoś nie udało mi się nigdzie obejrzeć Julki w realu i mam dylemat ze ścianką kolankową, ale może ktoś z okolicy "się zlituje", gdyż chciałbym w maju zacząć budowę, a wolałbym ewentualne podniesienie nanieść na projekt.

Jako, ze przeczytałem cały wątek dość uważnie ciśnie mi się sporo pytań.

Przede wszystkim do usera: Siwymyki.

Masz rozprowadzenie wentylacji mechanicznej na przewodach turboflex. Czemu na zdjęciach wszystkie wywiewy są podłączone pod dwa przewody? Jeden fi75 byłby zbyt małej średnicy?

Piszesz, że w kuchni jeden wywiew chodzi cały czas, a drugi załączasz przy wietrzeniu. W jaki sposób to robisz? Centrala wentylacyjna ma taką funkcję?

Czemu nawiewy i wywiewy masz raczej bliżej narożników pomieszczeń niż środków? Jakieś uzasadnienie techniczne czy po prostu tak chciałeś?

Centralę wentylacyjną umieściłeś pewnie na poddaszu, nie słychać jej w sypialniach?

I jeszcze odnośnie bryły budynku pytanie: czy okno w łazience na górze i w pokoju obok to małe są tej szerokości co na planach? 90cm? Bo na zdjęciu mam wrażenie, że są mniejsze?

Za odpowiedź z góry dziękuję i sam w miarę możliwości i wiedzy postaram się odpowiadać na wszelkie pytania.

Pozdrawiam wszystkich "Julkowiczów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po zimowym spaniu. U mnie w poniedziałek 27 lutego rozpoczęty sezon. W tym dniu 3 ekipy zamknęły nasz domek. Mamy już okna - MS, bramę garażową oraz drzwi wejściowe. Domek wygląda już .... jak dom. Teraz trzeba zawalczyć z prądem i zrobić podłączenie, bo jest już taka możliwość. Jak pogoda pozwoli to myślę o sobocie. W tygodniu byłoby podłączone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po zimowym spaniu. U mnie w poniedziałek 27 lutego rozpoczęty sezon. W tym dniu 3 ekipy zamknęły nasz domek. Mamy już okna - MS, bramę garażową oraz drzwi wejściowe. Domek wygląda już .... jak dom. Teraz trzeba zawalczyć z prądem i zrobić podłączenie, bo jest już taka możliwość. Jak pogoda pozwoli to myślę o sobocie. W tygodniu byłoby podłączone.

A my czekamy na podłączenie prądu od kwietnia zeszłego roku, wg umowy mieli na to 12 miesięcy i z tego co widzę dokładnie tyle będzie to trwało... brak słów. Na szczęście mamy sąsiada, który zgodził nam się użyczać prądu do czasu naszego podłączenia do sieci.

 

Nasz sezon budowlany trwa cały rok, aktualnie jesteśmy na etapie kładzenia płytek w kotłowni i garażu. Niedawno położyliśmy własnymi siłami pierwszą warstwę ocieplenia dachu a w międzyczasie dotarł do nas kominek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja do tego etapu na agregacie (2 bo pierwszy ponieśli złodzieje). Teraz prąd już w skrzynce przed domem. W sobotę planuję przekopać do domu i mają 5 dni na włączenie. Niestety pogoda jest jaka jest i zrobiło się niezłe błoto (glina). Jak zaczynam kopać to wszystko spływa. Ale mam zamiar w sobotę się nie poddać. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...