Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.Wszystkich.

 

Przede wszystkim do usera: Siwymyki.

Masz rozprowadzenie wentylacji mechanicznej na przewodach turboflex. Czemu na zdjęciach wszystkie wywiewy są podłączone pod dwa przewody? Jeden fi75 byłby zbyt małej średnicy?

Piszesz, że w kuchni jeden wywiew chodzi cały czas, a drugi załączasz przy wietrzeniu. W jaki sposób to robisz? Centrala wentylacyjna ma taką funkcję?

Czemu nawiewy i wywiewy masz raczej bliżej narożników pomieszczeń niż środków? Jakieś uzasadnienie techniczne czy po prostu tak chciałeś?

Centralę wentylacyjną umieściłeś pewnie na poddaszu, nie słychać jej w sypialniach?

I jeszcze odnośnie bryły budynku pytanie: czy okno w łazience na górze i w pokoju obok to małe są tej szerokości co na planach? 90cm? Bo na zdjęciu mam wrażenie, że są mniejsze?

Za odpowiedź z góry dziękuję i sam w miarę możliwości i wiedzy postaram się odpowiadać na wszelkie pytania.

Pozdrawiam wszystkich "Julkowiczów".

 

Odnośnie ścianki kolankowej to z mojego punktu widzenia nie wyobrażam sobie nie podnieść ścianki kolankowej. Już kiedyś na forum dyskutowaliśmy to z "konarski": Ja mam 191cm wzrostu i po podniesieniu ścianki kolankowej i tak szykałem wanny w której będę mógł stanąć.

 

Wentylacja mechaniczna: Wentylację wykonywałem według projektu (ale nie z mg projekt, chociaż jego też posiadam, w firmie która robił PROJEKT dla MGprojekt usłyszałem że to jest tylko projekt wzorcowy, a trzeba zrobić dokładny wykonawczy. Więc ich zlałem i zrobiłem w innej firmie nowy).

 

Przewody Tuboflex produkuje kilka firm: WOLF, NEDAIR, COMAIR, dwie pierwsze mają przewody 75mm/63mm a COMAIR Uniflexplus+ dostępne są w następujących średnicach: 50 mm, 63 mm, 75 mm oraz 90 mm.

 

Ja wykonywałem na Wolfie, żeby przez kanał był możliwy przepływ określonej ilości powietrza trzeba wziąść jeszcze długości i dlatego trzeba dobrać odpowiednie kanały. pojedyńczy kanał mam tylko do spiżarni. ulotka: http://www.comair-polska.pl/2010/UNIFLEXPLUS_ulotka_2010.pdf

 

Jeśli chodzi o anemostaty nawiewne to są one zamontowane tak żeby ciepłe powietrze mogło "obiegać"całe pomieszczeni i później przedostać się do pomieszczeń w których są anemostaty wywiewne, a wywiewne (kucchnia, toaleta i łazienka) tak samo z tą różnicą ż e powietrze z innych powieszczeń dostaje się pod drzwiami (2cm szczeliny wentylacyjnej lub rozetami w drzwiach) i obiegając całą łazienkę wydostaje się przez anemostat wywiewny.

 

Jeśli chodzi o przewietrzanie kuchni to centrale większość centrali ma Funkcje przewietrzania (a jak nie to załącza sie na najwyższy bieg) tylko trzeba otworzyć mechanicznie dodatkowy anemostat do wietrzenia.

 

Jeśli chodzi o hałas to centrala będzie nad przedpokojem i jeszcze docieplenie sufiru 28cm plus płutaa K-G i na strychu 25mm osb więc niema prawa nic słychać w sypialniach

Okna o które pytasz są takiej samej szerokości jak w projekcie tylko są wyższe i może dlatego takie wrażenie

 

pozdrawiam i polecam się na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

 

Zima puszcza powoli więc można dalej działać:lol2:

 

Wczoraj domek zyskał na oknach, profil Brugmann, żloty dąb, trzy szyby, ciepłe ramki i ciepły montaż oraz dodatkowe ławy podokienne i poszeszenia aby uniknąć mostów termicznych.

 

Teraz mge zaczynać zabawę w środku :rolleyes:

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Mirek

20120303812.jpg

20120303808.jpg

20120303807.jpg

20120303816.jpg

20120303818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po zimowym spaniu. U mnie w poniedziałek 27 lutego rozpoczęty sezon. W tym dniu 3 ekipy zamknęły nasz domek. Mamy już okna - MS, bramę garażową oraz drzwi wejściowe. Domek wygląda już .... jak dom. Teraz trzeba zawalczyć z prądem i zrobić podłączenie, bo jest już taka możliwość. Jak pogoda pozwoli to myślę o sobocie. W tygodniu byłoby podłączone.

 

Czołem, właśnie jestem na etapie wyboru okien i też mam ofertę z MS. Jeśli możesz podać jaki model okien zamontowałeś i jaki był koszt, to będę bardzo wdzięczny. Ja buduję Julkę pod Wrocławiem. Wklejam kilka fotek i serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników forum.

DSC_0366.jpg

DSC_0368.jpg

DSC_0365.jpg

DSC_0367.jpg

DSC_0364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do usera Siwymiki- w którymś w wcześniejszych postów piszesz, że zainstalowałeś piec kondensacyjny jednofunkcyjny Vaillanta VC 246 z zasobnikiem 150l. Też myśleliśmy o takim modelu, ale przedstawiciel Vaillanta twierdzi, że wystarczy model 186 o mocy nominalnej 18kW. Podłogówkę mamy tak jak w projekcie, czyli wiatrołap, hol, kuchnia, łazienka (w miejscu pomieszczenia gosp), łazienka na górze, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki. Napisz proszę, jak Twój piec się sprawuje. Z góry dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do usera Siwymiki- w którymś w wcześniejszych postów piszesz, że zainstalowałeś piec kondensacyjny jednofunkcyjny Vaillanta VC 246 z zasobnikiem 150l. Też myśleliśmy o takim modelu, ale przedstawiciel Vaillanta twierdzi, że wystarczy model 186 o mocy nominalnej 18kW. Podłogówkę mamy tak jak w projekcie, czyli wiatrołap, hol, kuchnia, łazienka (w miejscu pomieszczenia gosp), łazienka na górze, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki. Napisz proszę, jak Twój piec się sprawuje. Z góry dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam:)

 

hej,

 

piec mam 186 z 150l zasobnikiem.

piec sprawuje się super polecam tego vaillanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

moze ktos znajdzie chwile i odpowie wiec pytam: w zestawieniu materialowym dla julki jest propozycja uzycia welny isover (18+5) i zastanawiam sie czy taka grubosc jest wystarczajaca? zastanawiamy sie z mezem nad isover super mata .. krowkie sa 20cm na tym jest pelne deskowanie i papa.. czy 2 cm szczeliny bedzie wystarczajace?

czy moze lepiej toprock 18 cm plus rocton jak juz ktos wczesniej pisal? jak sadzicie? cenowo toprock wychodzi napewno korzystniej

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

moze ktos znajdzie chwile i odpowie wiec pytam: w zestawieniu materialowym dla julki jest propozycja uzycia welny isover (18+5) i zastanawiam sie czy taka grubosc jest wystarczajaca? zastanawiamy sie z mezem nad isover super mata .. krowkie sa 20cm na tym jest pelne deskowanie i papa.. czy 2 cm szczeliny bedzie wystarczajace?

czy moze lepiej toprock 18 cm plus rocton jak juz ktos wczesniej pisal? jak sadzicie? cenowo toprock wychodzi napewno korzystniej

z gory dzieki

Hej. U nas była dawana wełna 18cm (TOPROCK) w krokwie 20cm czyli szczelina 2cm, ale zastosowaliśmy dodatkowo sznurkowanie między wełną a deskowaniem aby nigdzie nie przylegała. W praktyce szczelina wyszła większa niż te 2cm bo grawitacja robi swoje i wełna na środku wybrzusza się trochę więc te 2cm praktycznie są tylko przy krokwiach, na środku jest to jakieś 3-3,5cm. Na to pójdzie jeszcze 7cm ROCKTON, więc łącznie będzie 25cm.

Tu są ilości jakie powinno się zastosować wg Rockwool'a: http://www.youtube.com/watch?v=lFjZtEOwyrE

 

Wełnę kupowałem przez Allegro, sprzedawca Mega1000 - za 200m2 Toprocka i 192m2 Rocktona (6 palet, minimum logistyczne) zapłaciłem 6534PLN brutto z dostawą.

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. U nas była dawana wełna 18cm (TOPROCK) w krokwie 20cm czyli szczelina 2cm, ale zastosowaliśmy dodatkowo sznurkowanie między wełną a deskowaniem aby nigdzie nie przylegała. W praktyce szczelina wyszła większa niż te 2cm bo grawitacja robi swoje i wełna na środku wybrzusza się trochę więc te 2cm praktycznie są tylko przy krokwiach, na środku jest to jakieś 3-3,5cm. Na to pójdzie jeszcze 7cm ROCKTON, więc łącznie będzie 25cm.

Tu są ilości jakie powinno się zastosować wg Rockwool'a: http://www.youtube.com/watch?v=lFjZtEOwyrE

 

Wełnę kupowałem przez Allegro, sprzedawca Mega1000 - za 200m2 Toprocka i 192m2 Rocktona (6 palet, minimum logistyczne) zapłaciłem 6534PLN brutto z dostawą.

 

Dzieki za info:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytałem wcześniej na forum lecz nikt nie odpowiedział. Ponawiam więc pytanie z góry dziękuję za odpowiedź.

Jakiej wielkości macie schody (włazy) na stryszek. Będę wdzięczny za odpowiedź. W projekcie jest bodajże wielkość włazu 120x70 cm i zastanawiam się czy nie jest on za duży.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakies fajne linki ?

Klinkier wokół drzwi wejściowych i okien (jak na wizualizacji na MG Projekt), wstępnie wybraliśmy STEGU 618: http://dom.konarski.eu/galeria/stegu_country_kolor_618.jpg

 

Apropo drzwi wejściowych, czy wstawialiście takie jak na wizualizacji Julki tzn. z dwoma dostawkami po bokach i listwą na górze? I ile Was kosztowała taka przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...