Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Siwymiki.

Rozjaśniłeś mi troche w głowie.

Pozdrawiam

I jeszcze do wszystkich, którzy montowali u siebie podłogówkę, jeśli można.

Ile mb instalacji Wam poszło na parter i poddasze i jakiej średnicy, wraz z podaniem czy Julka 130 czy 139metrów. Oraz w ilu pętlach. Myślę, że mogłobyto pomóc przy zakupach kolejnym użytkownikom, bo chyba dałoby się to jakoś uśrednic.

Pozdrawiam

serdecznie.

Edytowane przez Stulp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku jesteśmy już po montażu hydrauliki ( przed podłogowym grzaniem) i prądu, dziś weszła ekipa tynkarska, mają zrobić tynki przez 4 dni.

Mam wielką prośbę czy ktoś jest na etapie płytek/ wykończenia? Ja po przepłaceniu za elektrykę wole Was się spytać jakie ceny Wam proponowano? Nam za obudowanie wanny kafelkami 700zł zaproponowali, 55zł za metr kw płytek, listwy przy podłodze za metr 35 zł. Proszę podpowiedzcie o co mam ich pytać, spodziewamy się potomka i nie wiem czy to ta ciąża czy nawał roboty spowodował , że sie pogubiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zamiast okrągłych słupów odważył się zrobić prostokątne (kwadratowe) filary. Jeśli tak to proszę o podanie ich szerokości (z zaznaczeniem czy to stan surowy czy już po obłożeniu czymś).

Cześć. My zrobiliśmy wszystkie filary kwadratowe, z tego co pamiętam 30x30cm.

 

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/319128_276889215666602_100000365786521_1008757_1752741122_n.jpg

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zamiast okrągłych słupów odważył się zrobić prostokątne (kwadratowe) filary. Jeśli tak to proszę o podanie ich szerokości (z zaznaczeniem czy to stan surowy czy już po obłożeniu czymś).

My będziemy mieli słupy kwadratowe - te na wejściu i przy tarasie. Przed obłożeniem, po wybudowaniu, bedą miały 25 na 25. Tylko będą stawiane z cegły klinkierowej. Nie mam jeszcze co sfotografować, bo dzisiaj dopiero zaczeli stawiać ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zamiast okrągłych słupów odważył się zrobić prostokątne (kwadratowe) filary. Jeśli tak to proszę o podanie ich szerokości (z zaznaczeniem czy to stan surowy czy już po obłożeniu czymś).

 

Czołem, my zrobiliśmy słupy kwadratowe o bokach 25cmx25cm, ale po obłożeniu będą miały chyba 35cmx35cm.

Zdjęcia na stronie 71

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej nieobecności, ale teraz jesteśmy na ostatniej prostej do przeprowadzki. Poniżej wrzucam zdjęcie kominka opartego o wkład spartherm varia 100r. Aktualnie jesteśmy na etapie malowania wnętrz na kolor, czekamy na kuchnię, czekamy też na poprawki w projekcie kostki brukowej jak tylko bedzie gotowy to zamawiamy kostkę i roboty przeniosą się na zewnątrz.

 

http://images42.fotosik.pl/237/aabfbd6514249f7amed.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/1397/ba6ef2e112f3c4ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie...

mieliśmy zlikwidować te 2/3 schodki do tego pomieszczenia nad garażem a teraz architekt dzwonił, że z tym jest jakiś problem. Dajcie znać czy Wam się udało bo wydaje mi się, że ktoś tu na forum opisywał taką zmianę.

A czy przypadkiem nie dotyczyło to likwidacji schodków na parterze pod schodami? Na górze z tego co wiem będzie się to wiązało z przeprojektowaniem dachu.

Edytowane przez konarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybraliscie drzwi zewnetrzne otwierane na zewnatrz czy do wewnatrz wiatrolapu?

Otwierane na zewnątrz. Aktualnie są zamówione ale dopiero poszły do produkcji więc będą za około 5 tygodni. Robimy wg wzoru: http://www.stolpaw.com.pl/static/gfx/drzwi-niestandardowe/dz_stol_17-1_2.jpg czyli 170x220 z 2 dostawkami, kolor ciemny brąz (wenge).

Jaką macie wycenę na drzwi wejściowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierane na zewnątrz. Aktualnie są zamówione ale dopiero poszły do produkcji więc będą za około 5 tygodni. Robimy wg wzoru: http://www.stolpaw.com.pl/static/gfx/drzwi-niestandardowe/dz_stol_17-1_2.jpg czyli 170x220 z 2 dostawkami, kolor ciemny brąz (wenge).

Jaką macie wycenę na drzwi wejściowe?

 

Narazie tylko wstepna wycena ze Stolpaw - drzwi z jedna dostawka okolo 4.5 tys zl...

Jaka grubosc wzieliscie? 68 czy 78 mm?

Edytowane przez sidoraki
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie dotyczyło to likwidacji schodków na parterze pod schodami? Na górze z tego co wiem będzie się to wiązało z przeprojektowaniem dachu.

 

Z pewnoscią miało by to związek z delikatną zmianą dachu. Po zmianie linia dachu nad garażem bylaby w tej samej płaszczyźnie co reszta więc wizualnie wyglądaloby to trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...