Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy mogłby ktoś jeszcze podać ile metrów kwadratowych wychodzi : tynków, sufitów na poddaszu i wylewek ?

 

kolega Konarski napisał że tynkow ok 600m2, a mojemu podwykonawcy wychodzi 722 m 2 ,

wylewek ok 250 m2 a sufitów, 171 m2.

 

( Julka III )

 

Pozdrawiam!

Mirek

Edytowane przez tubapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kolega Konarski napisał że tynkow ok 600m2, a mojemu podwykonawcy wychodzi 722 m 2 ,

wylewek ok 250 m2 a sufitów, 171 m2.

Cześć. U nas taka ilość wyszła bez pomieszczeń w których będą płytki czyli: kotłownia (do sufitu), garaż (do parapetów), powiększona względem projektu łazienka na parterze (do sufitów), łazienka góra (do sufitów). Ogólnie to sami mierzyliśmy ściany przed tynkarzami i wyszło podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U nas taka ilość wyszła bez pomieszczeń w których będą płytki czyli: kotłownia (do sufitu), garaż (do parapetów), powiększona względem projektu łazienka na parterze (do sufitów), łazienka góra (do sufitów). Ogólnie to sami mierzyliśmy ściany przed tynkarzami i wyszło podobnie.

 

Ok, dzieki!

 

A tam gdzie beda plytki to zostawiales pusta sciane ? czym potem bedziesz to rownal ?

Il emetrow wyszlo gips kartonów ?

 

pozdrawiam!

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierane na zewnątrz. Aktualnie są zamówione ale dopiero poszły do produkcji więc będą za około 5 tygodni. Robimy wg wzoru: http://www.stolpaw.com.pl/static/gfx/drzwi-niestandardowe/dz_stol_17-1_2.jpg czyli 170x220 z 2 dostawkami, kolor ciemny brąz (wenge).

Jaką macie wycenę na drzwi wejściowe?

 

U mnie drzwi 72mm z dostawką typ 107 z firmy Lizurej- około 6tys.z dostawkami jedną lub dwie- generalnie wszystkie pozostałe wyceny około 6 tys a i też za 15tys AFB... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykonałem projekt koncepcyjny obudowy kominka przy zastosowaniu wkładu Hajduk Volcano 2l h + półki bocznej na drewno, wyglądać będzie to mniej więcej tak:

 

http://dom.konarski.eu/galeria/kominek_hajduk.jpg

 

Większą wersję zdjęcia znajdziecie tutaj: http://dom.konarski.eu/galeria/kominek_hajduk.jpg

Gdyby ktoś był zainteresowany mogę wystawić plik w formacie Google SketchUp 8

 

Wlot powietrza do obudowy(~600cm2) przez ścianę od strony schodów, wlot powietrza do kominka z podłogi (rura ø160mm wyprowadzona na zewnątrz budynku).

Edytowane przez konarski
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Aguś

Witam. Bardzo sie cieszę, że ktoś tak samo jak ja ma takie samo zdanie o oświetleniu w domu i podobny gust. BARDZO WAŻNE!!! Jestem na etapie wybierania płytek, projektowania łazienek i wyboru podłóg. Jednoczesnie podglądam lampeczki do domku. Nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko ogarnąc i zegrac ze sobą a na dekoratora wnetrz juz niestety nie wystarczy. Bardzo proszę o jakies propozycje.

Aha i jeszcze jedno, czy może ma ktos wkomponowane w meble kuchenne: lodówkę french door i mikrofale i piekarnik. Zastanawiam sie też, czy nie lepiej kupic lodókwki w kolorze czarnym niż w kolorze inox. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie pionu kanalizy. Czy robiliście pion w ścianie pomiędzy kuchnią a spiżarnią? bezpośrednio w ścianie czy obok i zabudowa? Siwymiki widzę że masz puszczoną w kanale wentylacyjnym ale robiłeś to w trakcie budowy, na bieżąco? bo po stropach to chyba się nie da? (skoro masz tak blisko ten pion czemu od zlewozmywaka odpływ przez całą chałupę?). troszkę z tą moją kanalizą wyszło nie po kolei. trzeba będzie wyciąć w ścianie albo kanałem wentylacyjnym ale chyba troszkę za późno się obudziłem i pomimo tego że mam wolny kanał went to będzie problem aby teraz wpakować tam rure. podpowiedzcie. Edytowane przez zygi72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Siwymiki

W jaki sposób są oświetlone Twoje schody?

Czy ktoś z Was myslał może o montazu schodów dywanowych? My zdecydowaliśmy sie właśnie na takie i nie wiemy jak rozwiązać temat podestu.

 

hej, jestem z Sosnowca woj. śląskie.

 

My zastanawialiśmy się nad dywanowymi ale daliśmy sobie spokój po wycenie najtaniej było 26 tysięcy zł a i były wyceny powyżej 33 tys zł.

 

Nasze schody podświetlone są taśmami led w profilu aluminiowym mini. wszystkie listwy spięte do serownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie pionu kanalizy. Czy robiliście pion w ścianie pomiędzy kuchnią a spiżarnią? bezpośrednio w ścianie czy obok i zabudowa? Siwymiki widzę że masz puszczoną w kanale wentylacyjnym ale robiłeś to w trakcie budowy, na bieżąco? bo po stropach to chyba się nie da? (skoro masz tak blisko ten pion czemu od zlewozmywaka odpływ przez całą chałupę?). troszkę z tą moją kanalizą wyszło nie po kolei. trzeba będzie wyciąć w ścianie albo kanałem wentylacyjnym ale chyba troszkę za późno się obudziłem i pomimo tego że mam wolny kanał went to będzie problem aby teraz wpakować tam rure. podpowiedzcie.

 

Pion jest w ścianie koło komina wentylacyjnego a nie w nim. odpływ od zlewozmywaka wychodzi mi na ścianie pod oknem ( wykonałem to na etapie robienia kanalizacji w fundamentach. mam jeszcze jeden pion kanalizacji do wanny i umywalki który idzie w ścianie tej z oknem (w projekcie, umnie brak okna).

prysznic miał być ale na razie nie będzie. właśnie chodziło o to że jak byłby prysznic to jak wchodzi się do łazienki to pierwsze co by się rzucało w oczy to prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Julkę.Jesteśmy nowi na tym forum ale śledzimy od jakiegoś czasu wasze postępy w budowie domów.Nam też bardzo podoba się ten projekt, tylko my zastanawiamy się nad Julką z dachem dwuspadowym i garażem na dwa stanowiska ale nie wykluczamy z dachem wielospadowym. Mamy prośbę czy ktoś z Państwa ma postawiony domek w okolicy Białegostoku w stanie surowym i czy była by możliwość obejrzenia go na żywo. Bardzo by nam to pomogło w podjęciu decyzji czy dwuspadowy, czy wielospadowy . Z góry dziękuję i życzę wszystkim Wesołych Pogodnych Świąt Wielkanocnych .

 

 

 

kontakt- [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas praca wre na dobre - udalo sie powciągać wszytkie kable w sciany i zaczelismy tynkowac - tynk gipsowy Knauf Diamant na całości - droższy troche od zwykłego ale jest twardy jak konwencjonalne cementowo wapienne. Efekt calkiem fajny - wydaje mi sie że obejdzie sie bez gładzi :)

 

Ps. jakie macie drzwi zewnętrzne i brame, firme, model , drewno czy pcv ? a może metalowe ?

 

Wesołych świat :)

20120408850.jpg

20120408864.jpg

20120408854.jpg

20120408852.jpg

20120408851.jpg

Edytowane przez tubapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...