Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrodzenie, brama, siłowniki ...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Dzisiaj otrzymałem wycenę na bramę przesuwną od Wiśniowskiego AW10.00

o wymiarach 4100x1400. Brama do wypełnienia. (sama rama bramy)

 

Brama-2744 netto

Automat-1350 netto

Fotokomorki -156 netto

 

Razem po rabacie 4770 brutto

Z montażem 5350 brutto

Mam pytanie co sądzicie o takiej ofercie i jakości bram i automatów stosowanych przez Wiśniowskiego. Może macie jakieś doświadczenie. Automat jest schowany w słupku i podobno z patentem Wiśniowskiego.

Z góry dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
A jaki siłownik zastosować do bramy przesuwnej? Nie wiem jeszcze czy będzie własnej produkcji czy też kupiona. Na pewno będzie miała co najmniej 3,5 m w świetle bramy.

 

 

Zależy jaki cieżar będzie miała brama

 

Dzieki za podpowiedź - gdybym wiedził to bym nie pytał

 

nie chciałem urazic nikt normalny nie zaryzykuje próbą odpowiedzi jesli jedyne dane jakie będzie posiadał to 3,5.m

 

W większosci przypadków powinien to uciągnąc automat do 300kg , ale dla spokoju można dac większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Nie pomyślałam, że to wszystko takie skomplikowane. W sobotę przychodzą panowie kończyć kłaść kostkę. I trzeba pociągnąć kable.

Brama ma być 2-skrzydłowa. Centralka i wszystko, co nie musi być na bramie - w garażu. Prąd jest w skrzynce obok bramy. Czyli mam:

A, B - słupki od bramy

C - centralka w garażu

D - skrzynka z prądem

Bardzo proszę o radę - jakie punkty, jakimi kablami trzeba połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałam, że to wszystko takie skomplikowane. W sobotę przychodzą panowie kończyć kłaść kostkę. I trzeba pociągnąć kable.

Brama ma być 2-skrzydłowa. Centralka i wszystko, co nie musi być na bramie - w garażu. Prąd jest w skrzynce obok bramy. Czyli mam:

A, B - słupki od bramy

C - centralka w garażu

D - skrzynka z prądem

Bardzo proszę o radę - jakie punkty, jakimi kablami trzeba połączyć.

 

1.Wszystkie przewody do C

2.Od D zasilanie 3x1.5 minimum

3.od A -do siłownika 4x1.5 , do fotki 4x1

4.od B -do siłownika 4x1.5 , do fotki 2x1

Jeśli będzie lampa to 2x1

Jeśli będą drugie fotki to tak jak wyżej napisałem

Jeśli będzie sterowanie z domu to 2x1

Niezależnie jaki zestaw kupisz okablowanie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje, Jaroll. Prawie już rozumiem ;-)

Jeszcze tylko chciałam się upewnić:

 

1.Wszystkie przewody do C

Jeśli będzie lampa to 2x1

Czy to chodzi o oświetlenie?

 

Jeśli będą drugie fotki to tak jak wyżej napisałem

Czy przy bramie dwuskrzydłowej powinno być drugie?

 

Jeśli będzie sterowanie z domu to 2x1

To sterowanie z domu z czym połączyć?

Sterowanie z domu w praktyce przydaje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa sygnalizacyjna bramowa w kolorze pomarańczowym lub innym (w zależności od producenta),która miga w momencie gdy brama jest w ruchu. Druga para fotokomórek za skrzydłami bramy dla większego bezpieczeństwa(ta montowana na słupkach bramowych zabezpiecza w momencie gdy brama się zamyka, a ta druga gdy brama się otwiera).Wtedy jeśli stoi jakieś auto w świetle pracy bramy i siłowników to nic się nie stanie/uszkodzi. Sterowanie z domu przyciskiem dzwonkowym,

działającym jak pilot, przydaje się w momencie gdy chcemy otworzyc komuś bramę a nie wiemy gdzie w danym momencie leży pilot. Wystarczy kupić słuchawkę do domofonu z dwoma przyciskami i jeden otwiera furtkę a drugi bramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 years później...

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat. Jestem na etapie kopania fundamentu pod ogrodzenie z bramą przesuwną. Wykonawca chce wykopać fundament na 80 cm. ze zbrojeniem w jednej linii, równo pod murek ogrodzeniowy i bramę przesuwną. Gdzieś czytałem, że pod bramę trzeba dać dylatację, żeby powstał oddzielny fundament, głębszy i szerszy od tego w murku. Żeby w przyszłości nie było problemów z wysadzaniem i żeby brama dobrze chodziła. Pytam fachowców - jakie macie zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...