Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

listwy przyokienne


Recommended Posts

Przyokienych

np

Kod: MA-6470

Listwa przyokienna PCV - 9 z siatką

 

Listwa do okien i drzwi stosowana przy systemach dociepleń . Przyklejana do ościeży okien i drzwi zapobiega powstawaniu rys i pęknięć na styku . Zabezpiecza ramy okien przed zabrudzeniem w czasie robòt tynkarskich. Skrzydełka profilu posiada taśmę klejącą na która naklejamy folię zabezpieczającą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zabezpiecza ramy okien przed zabrudzeniem w czasie robòt tynkarskich ...

 

... lecz martwi mie to, że dostępne są tylko białe ...

 

w głowach wam sie poprzewracało ...

 

p.s.

jesli to ma byc zabezpieczenie wyłącznie na czas robót to jakie znaczenie ma kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Osobiscie uwazam, ze listwy przyokienne wygladaja b. dobrze.

Nie spelniaja one tylko roli ochrony (czesciowej) przed peknieciami, ale dla mnie maja duze walory estetyczne - po zerwaniu czesci zabezpieczajacej, masz widoczny tylko waski pasek i masz b. rowna szpalete.

Polecalbym zastosowanie listew z siatka - min. drozsze.

Aha, i nie spotkalem sie jeszcze z innym kolorem niz bialy - ale naprawde fajnie to wyglada.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza - pozostawię twa uwag bez komentarza

Listwy tynkarskie do ościeżnic maja same zalety - jedna wadę - kosztują

Ale cóż to za koszt średnio obwód okien w domku to ok 100 mb co daje ok 60 mb tynków na ościeżach. Koszt listwy to ok 8 pln.1mb. Dla 480 a właściwie 960 pln (gdyż jak już robić dobrze to wypada zastosować je także na zewnątrz) warto później mieć kłopoty ze spękaniami? Oczywiście zaraz usłyszę ze temu nie popękało ze tamtemu ale faktem jest ze pęka i to nagminnie w ciągu pierwszych kilku lat od zamieszkania

Nie dość ze można uzyskać równomierne odległości od okna - to walor estetyczny

ale najważniejszy jest inny - tworzą dylatacje umożliwiającą swobodny ruch okna w tynku. Zapobiega to dość częstemu zjawisku pękania tynku w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza - pozostawię twa uwag bez komentarza

Listwy tynkarskie do ościeżnic maja same zalety - jedna wadę - kosztują

Ale cóż to za koszt średnio obwód okien w domku to ok 100 mb co daje ok 60 mb tynków na ościeżach. Koszt listwy to ok 8 pln.1mb. Dla 480 a właściwie 960 pln (gdyż jak już robić dobrze to wypada zastosować je także na zewnątrz) warto później mieć kłopoty ze spękaniami? Oczywiście zaraz usłyszę ze temu nie popękało ze tamtemu ale faktem jest ze pęka i to nagminnie w ciągu pierwszych kilku lat od zamieszkania

Nie dość ze można uzyskać równomierne odległości od okna - to walor estetyczny

ale najważniejszy jest inny - tworzą dylatacje umożliwiającą swobodny ruch okna w tynku. Zapobiega to dość częstemu zjawisku pękania tynku w tym miejscu

 

Czesc.

Co do tej ceny - mam oferte na 4zl mb. listwa przyokienna bez siatki i jakies 5 zl za listwe z siatka - tez mb.

Co prawda nie jest to listwa oryginalana z Protektora, czy tez Rendersystemu (nawet nie wiem, kto je oryginalanie produkuje :wink: Ale produkt z zakladu pod Wawa:) A, ze trzeba wspierac polskie zaklady pracy - wiec kupuje ja u nich :wink:

Pozdrawiam

 

Ps. co do jakosci - jest naprawde min. roznica miedzy oryginalem a listwa dyl. z wawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zastosowałem takie listwy przy tynkach wewnętrznych. Ramy okienne od wewnątrz mam białe i tak też myślę pomalować glify (lepsze doświetlenie wnętrza, bo biały kolor najlepiej odbija światło). Efekt jest rewelacyjny! Idealne wykończenie przy ramie okiennej i nie muszę cudować z silikonem, czy akrylem.

 

Jeśli ktoś chce zobaczyć na żywo jak to wygląda i jest w ok. Sochaczewa/Teresina, to zapraszam :) Tylko proszę o wcześniejsze info, żebym mógł dotrzeć na miejsce i otworzyć budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, to się zamalowuje bez kłopotu

nie widziałem listew z siatka :(

mowie o takich listwach =>

http://images32.fotosik.pl/448/935616a4c8438380m.jpg

Sa, sa -na pewno :)

Siatka idzie od apolajstra w strone naroznika: wiec dajac jeszcze jedna siatke miedzy naroznikiem a listwa dylatycyjna przyokienna (przykrywajaca skrzydlo naroznika) eliminujemy mozliwosc pekniec :)

no, do 99,9 % :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wydałem 420 zł na te listwy. Przygłupy - tynkarze pierwszy raz coś takiego montowali. Oczywiście filozofia żadna, ale tych kretynów to przerosło. Zatynkowali zrobili nierówno. Przyszli goście od gładzi, zapaćkali je szpachlą. Efekt jest taki że listew nie widać bo są schowane pod warstwą tynku i szpachli. Szpalety przy oknach pękają a ja jestem 420 zł do tyłu.

 

Jaki z tego morał: zanim kupisz zapytaj tynkarzy czy coś takiego montowali i obrabiali. Jak nie - daj sobie spokój lub zmień tynkarzy.

Kryzys jest więc wybór w wykonawcach będzie trochę większy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego morał: zanim kupisz zapytaj tynkarzy czy coś takiego montowali i obrabiali. Jak nie - daj sobie spokój lub zmień tynkarzy.

Kryzys jest więc wybór w wykonawcach będzie trochę większy.

No właśnie moi tynkarze sami zaproponowali żeby takie listwy dać. Sam nie wiedziałem, że coś takiego jest dostępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógł by ktoś wrzucić fotki z bliska jak mają te taśmy wyglądać po zamontowaniu?

Jeśli chodzi o wewnętrzne wykończenie, to u mnie wygląda to tak:

http://2.bp.blogspot.com/_4STjwinLOH8/Sa-p8EUc-5I/AAAAAAAAAnc/o84_ofGOHM8/s200/as6301473.jpg

 

Tylko, jak pisałem wyżej, ja mam listwę z dodatkową lamelką osłaniającą, przez co wychodzi mi taki ładny, zlicowany kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...