Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepła altherma krok po kroku


mundi73

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 183
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mundi73 dzięki za wątek. Jestem zainteresowana tematem, bo jesteśmy zdecydowani na pompę powietrze-woda i bardzo mocno bierzemy pod uwagę althermę. Mam nadzieję, że znajdzie się jak najwięcej użytkowników, którzy podzielą się uwagami i spostrzeżeniami. sama raczej nic jeszcze nie napiszę, bo teraz czekamy dopiero na projekt domku, ale w swoim czasie jak najbardziej ;)

aha, my jesteśmy z wielkopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączam się do tematu, jako że również planuję Althermę u siebie w domu. Buduję dom w Rododendronach 6 (pow uzytkowa 120m2, kubatura 665 m3). Dom będzie dobrze docieplony i mieszkamy w I strefie klimatycznej więc będzie pompa 8,4kW. Całość podłogówka (dół i góra) + po jednym grzejniku drabinkowym w łazienkach + 2 panelowe w garażu. Na chwilę obecną mam wycenę tylko ze Szczecina, bo tylko u nich te pompy znalazłem. Nie orientujecie się może czy jest jakaś firma bliżej Gdańska montująca te pompy?

 

hej. z ceną wiele nie na walczycie bo to są sztywne ze strony daikina.

za to za montaż i uruchomienie to już co firma to inna cena.ale proponuje tylko takich co mają doświadczenie bo na pewno się przyda ich wiedza.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście coś o pompach Junkersa opartych na Mitsubishi chyba z tego co wyczytałem. Nie wiem czy nie przesadzono dla domu 119 użytkowej pompę Altherma 10 Kw to chyba dużo co??? A jak jest z CWU latem pompa też wtedy daje radę czy jakies alternatywne źódło wchodzi w grę.

 

Może dlatego są takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak różnica jest duża bo Junkers wychodzi prawie 10 tysi drożej od Althermy. No ale gdyby była możliwośc zakupu np za 25 tysi a nie 40 ?? To jest jakas alternatywa co .

 

A gdzie są takie możliwości może bym skorzystał.

 

Zubadan Mitsubishi pracuje do -25st ale w Polsce występuję tylko w wersji ogrzewania nadmuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko taki przykład no bo jest jakiś powód dla którego Altherma kosztuje ok 7 koła Euro a Junkers 40 koła zł.

Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego chcą mi Altherme dać 10 kW na 119 użytkowej czy 8 by nie stykło???

mi policzyli dla 120m2 użytkowej 8,4kW. Chyba zależy to od ocieplenia budynku oraz strefy klimatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

witam po długiej przerwie,

niestety wszystko sie opóźnia.tynki miały być skończone w kwietniu a dopiero teraz robia. hydraulik wejdzie 15 czerwca takze proszę o cierpliwość.nowy termin montażu to wakacje ale doświadczenie z majstrami mówi mi że ten termin też pod znakiem zapytania.jeden plus tego jest,że kurs euro jest korzystniejszy.pozdrawiam :wink:

 

 

ps. proszę kolegów i koleżanki o czytanie tematu bo wątki na temat junkersa i innych firm nijak się nie maja do tematu.dziękuje za zrozumienie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
Podałem tylko taki przykład no bo jest jakiś powód dla którego Altherma kosztuje ok 7 koła Euro a Junkers 40 koła zł.

Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego chcą mi Altherme dać 10 kW na 119 użytkowej czy 8 by nie stykło???

mi policzyli dla 120m2 użytkowej 8,4kW. Chyba zależy to od ocieplenia budynku oraz strefy klimatycznej.

W przypadku pompy ciepła glikol-woda, która ma praktycznie stałą moc grzewczą przez cały sezon grzewczy wystarczyłoby 6-8kW mocy grzewczej.

W przypadku pompy ciepła powietrze-woda, przy niskich temperaturach zewnętrznych moc grzewcza jest znacznie mniejsza. Te 10kW jest podawane dla temperatury zewnętrznej +7 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
moze troche dziwne pytanie, ale skoro COP spada w zime ze wzgledu na coraz nizsza temperature powietsza na zewnatrz, to czy po prostu nie mozna mocowac jednostki zewnetrznej na jakiejs obrotowej sciance [jak na filmach obrotowe sciany w zamkach:)] np: na garazu. Czyli w lato zasysane bedzie cieple powietrze z zewnatrz, a w zime obracamy (lub po prostu demontujemy na druga strone sciany, to juz kwestia do ustalenia) jednostke zewnatrzrna do wewnatrz garazu lub jakiegos pomieszczenie gdzie temperatura jest wieksza niz na powietrzu, dzieki czemu mamy wiekszy COP. Co o tym sadzicie? Ma to jakis ekonomiczny sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim.

 

musicie cierpliwie czekać na wyniki pracy bo wszystko się opóźnia.jestem na etapie wykańczania domu a czasami siebie ale pompa będzie zamontowana wcześniej czy póżniej.

 

odnośnie pytania kolegi to perpetum mobile nie istnieje i pompa powietrze woda ma swoją dużą wadę tzn poniżej zera COP WYNOSI 1;1

 

potrzebne są ogromne ilości ciepłego powietrza a garaż tego nie zapewni

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie rozumiemy.. nie mowie ze to ma byc perpetum mobile, nie myslalem ze calkowicie zniwelujemy "utrate" COP zasysajac powietrze z pomieszczenia, ale czy chociaz zmniejszy ten zabieg pogorszenie sprawnosci pompy. Nie wiem czy dobrze rozumiem dzialanie PC powietrze-woda ale chyba lepiej zasysac powietsze z garazu +3C niz z dworu -10C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...