Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miejsce na dachu na kominek wentylacji kanalizacji


Recommended Posts

Wydaje mi się że będzie czuć, tym bardziej jak zawieje w stronę okna np w lato kiedy będzie otwarte. Ja zrobiłem natomiast kominek odpow kanalizę w niewielkiej odległości od komina z kanałami wentylacyjnymi i zastanawiam się czy nie przesunąć dalej. Więc lepiej od razu ulokować wywiewkę w odpowiednim miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie przesunąć kominek?. Wydaje mi się że tu popęłniłem błąd. Ale przesunięcie nie będzie takie proste bo jest deskowanie, papa i trzeba by tą dziurę jakoś załatać.

 

http://images37.fotosik.pl/74/2e372397a111aad5med.jpg

Przecież ciągi wentylacji grawitacyjnej (komin widoczny na zdjęciu) wyciągają powietrze z pomieszczenia (a nie nawiewają), to w czym widzisz problem???

 

Pozdrowienia

WaldekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ciągi wentylacji grawitacyjnej wyciągają powietrze z pomieszczenia (a nie nawiewają),

Oj zdziwiłbyś się....

 

Naprawdę nigdy nie spotkałeś się z odwróconym ciągiem? To skąd setki postów "wieje mi z kratki w łazience"?

Myślałem, że mówimy o prawidłowo wykonanej wentylacji (z uwzględnieniem dopływu powietrza (nawiewniki itp.).

A wspomniane przez Ciebie setki postów... Cóż, większość społeczeństwa i tak zakleja kratki wentylacyjne papierem, "żeby ciepło nie uciekało", bo "śkoda, panie, węgla" itp. itd.

W tej dziedzinie (jak i w paru innych) wciąż jesteśmy krok za Murzynami... :lol:

Chociaż chaty z bambusa są przynajmniej przewiewne...

 

Pozdrowienia

WaldekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek

 

Przecież na zdjęciu specjalnie pokazałem o co chodzi. Jeżeli będzie silny wiatr to może niepszyjemne zapachy wychodzące z kominka (wywiewki kanalizacji - ten mały kominek) wdmuchiwać do kanałów wentylacyjnych które są w dużym kominie i będzie czuć w domu, czasami wentylacja grawitacyjna w takim momencie sobie nie poradzi. I dlatego zastanawiam się czy nie przenieść wywiewki w inne miejsce?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

 

Skoro przeniesienie wywiewki na dzień dzisiejszy jest kłopotliwe, to chyba nie ma sensu zamartwiać się zawczasu. Jak Ci będzie śmierdzieć, to pomyślisz o przeróbce.

 

Ja mam w sumie podobnie, no może nieco dalej. Wydaje mi się, że musiałoby być naprawdę pechowo, żeby smrody z wywiewki dostawały się do wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

 

Skoro przeniesienie wywiewki na dzień dzisiejszy jest kłopotliwe, to chyba nie ma sensu zamartwiać się zawczasu. Jak Ci będzie śmierdzieć, to pomyślisz o przeróbce.

 

Ja mam w sumie podobnie, no może nieco dalej. Wydaje mi się, że musiałoby być naprawdę pechowo, żeby smrody z wywiewki dostawały się do wentylacji.

 

Darek

Dzięki. Na razie odpuszczam temat. Jak będę mieszkał to zaobserwuję. Pewnie będę chodził i węszył czy coś nie śmierdzi, jak pies :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

 

Skoro przeniesienie wywiewki na dzień dzisiejszy jest kłopotliwe, to chyba nie ma sensu zamartwiać się zawczasu. Jak Ci będzie śmierdzieć, to pomyślisz o przeróbce.

 

Ja mam w sumie podobnie, no może nieco dalej. Wydaje mi się, że musiałoby być naprawdę pechowo, żeby smrody z wywiewki dostawały się do wentylacji.

 

Darek

Dzięki. Na razie odpuszczam temat. Jak będę mieszkał to zaobserwuję. Pewnie będę chodził i węszył czy coś nie śmierdzi, jak pies :D

 

Ja zrobiłem jeszcze inaczej - znaczy się źle - czyli wyprowadziłem wywiew kanalizacji jednym z kanałów wentylacyjnych w kominie / znaczy się rezerwowym szachtem wentylacyjnym / - nie powinno się tak robić bo w określonych warunkach może wystąpić zasysanie smrodu z kanalizy do kanałów wentylacyjnych innych pomieszczeń i może wonieć szambem w domu - może jak napisałem bo już ponad dwa lata mieszkam i jeszcze ani grama smrodu nie zwęszyłem wewnatrz budynku - po prostu te "określone" warunki u mnie nie występują ...

Wentylacja grawitacyjna - dodam .

Takoż - jak masz poprawnie wykonaną wentylację budynku - nic Ci nie będzie śmierdzieć w domu - zostaw kominek tam gdzie go masz ...

 

A nie wyprowadziełm wentylacji kanalizacji kominkiem wentylacyjnym - bo nie podoba mi się dach upstrzony kominkami wentylacyjnymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeżeli będzie silny wiatr to może niepszyjemne zapachy wychodzące z kominka (wywiewki kanalizacji - ten mały kominek) wdmuchiwać do kanałów wentylacyjnych które są w dużym kominie i będzie czuć w domu, czasami wentylacja grawitacyjna w takim momencie sobie nie poradzi.

 

Otwory kanałów wentylacyjnych w kominach powinny być otwarte na przestrzał! Silny wiatr niczego nie wdmuchuje a ssie czyli wspomaga wentylację grawitacyjną! Wszelkie wwiewania następują w przypadku jednostronnego (błędnego) otworzenia kanałów wentylacyjnych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Witam

dachowka braas celtycka + kominek wentylacyjny kanalizacji niecieplony - podeslijcie jak mozecie albo napiszcie co siedzi w srodku i czy jest szczelnie przy wylocie - jakas uszczelka?

Mam zamontowany taki kominek na dachu ale czasem "zawiewa" - sprawdzielm reka i rura plastkikowa wewnetrzna w kominku jest podlaczona do rury elastycznej a ta z rura kanalizacyjna i mam wrazenie ze poprzez nieszczelne polaczenie kominka z rura wewnetrzna u wylotu zawiewa i czuc. Czy jest tam uszczelka?

Chyba podjade do jakiegos sklepu i sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...